“SUPER”

Albertina Restaurant & Wine
Nr 2 wśród 1 567 Restauracje (Kraków)
Opis: ALBERTINA Restaurant & Wine to koncept restauracji typu fine dine & wine, w której autorskie menu Szefa Kuchni Grzegorza Fica uzupełnia szeroki przekrój win z całego świata wyselekcjonowanych przez Kubę Janickiego. Polska kulinarna klasyka – dziczyzna, dzikie ptactwo, sery czy też ryby od lokalnych dostawców – jest serwowana w Albertinie w zaskakującej nowoczesnej prezentacji, a samo menu w dużym stopniu łączy nawiązania do tradycyjnej kuchni polskiej ze śródziemnomorskimi trendami kulinarnymi, m.in. świeżymi homarami i ostrygami serwowanymi z własnego homarium. Równoprawne uzupełnienie każdej potrawy stanowi starannie dobrane wino – w ten sposób odnajdujemy tu harmonię zmysłów i idealną równowagę pomiędzy tym co na talerzu i w kieliszku. Ostatecznie całość musi się uzupełniać i nie podejmować próby dominacji nad drugim. Balans musi zostać zachowany. Przy każdej pozycji w karcie menu sugerowane są odpowiednie wina, bo w ALBERTINIE ten, kto ma kieliszek, ma władzę. A jest w czym wybierać – dzięki niespotykanemu do tej pory w Polsce samoobsługowemu systemowi dyspenserów Enomatic można degustować do woli pomiędzy 32-oma winami dostępnymi na kieliszki. Restauracja mieści się w samym centrum miasta, w kamienicy na rogu ulic Dominikańskiej i Poselskiej w Krakowie. Dominikańska 3 to dla Krakowian adres szczególny – to miejsce, w którym wpisują się wyjątkowe tradycje, smaki i miłość do wina.
Kraków, Polska
Kontrybutor: poziom 5
Liczba recenzji: 52
45 recenzje(-i) restauracji
common_n_restaurant_reviews_1bd8 Podziękowania: 6
“SUPER”
Zrecenzowano: 21 lutego 2017

Jedzenie pyszne i niesamowita obsługa. Ceny całkiem przyzwoite. Polecam wszystkim. Idealny lokal na randkę

• Data wizyty: styczniu 2017

Liczba recenzji: 4
4 recenzje(-i) restauracji
“Idealne połączenie”
Zrecenzowano: 21 lutego 2017

Jak wyżej - według mnie to doskonały przykład tego jak można zgrabnie połączyć nowoczesne smaki i kuchnię z tradycyjną elegancją i klasyczną restauracją w najlepszym tego słowa znaczeniu. Rewelacyjne dania w menu, żałuję, że nie jestem częściej w Krakowie, bo na pewno gościłbym tu regularnie.

• Data wizyty: lutym 2017
Dziękujemy, Marcin D
Liczba recenzji: 1
“Przepyszny wieczór walentynkowy ❤️”
Zrecenzowano: 15 lutego 2017 z urządzeń przenośnych

Udając się do restauracji Albertina wiedziałam że zjemy coś dobrego, ale potrawy których spróbowaliśmy przeszyły moje oczekiwania! Trafiliśmy na menu walentynkowe, z którego spróbowaliśmy kilka smakowitych potraw, jednak wybierając desery postawiliśmy na tradycyjne menu restauracji i trafiliśmy w 10!(suflet czekoladowy oraz grzybki z białej czekolady )Cudowne miejsce, profesjonalna obsługa, a przede wszystkim pyszne jedzenie! Mam nadzieje,że uda nam się ponownie odwiedzić restaurację Albertina!

Data wizyty: lutym 2017
27 recenzje(-i) restauracji
common_n_restaurant_reviews_1bd8 Podziękowania: 22
“Kolacja biznesowa ”
Zrecenzowano: 15 lutego 2017 z urządzeń przenośnych

Nie mogę nic zarzucić sałatce z pieczonym burakiem i deserowi z gruszką.
Pozostałe dania moje jak i gości dobre ale nie rewelacyjne.

Wnętrze przemyślane, obsługa bardzo kulturalna i zorganizowana, miejsca wystarczająco nawet dla większej grupy.

Bardzo dobry pomysł z sugestiami pasujących win do każdego dania głównego.

Informacje logistyczne:
Wejście z 3 schodkami
Brak miejsca parkingowego bezpośrednio przy restauracji
Toaleta na tym samym piętrze
Dużo miejsca między stolikami.

Data wizyty: lutym 2017
Dziękujemy, Urszula C
Bochnia, Polska
Liczba recenzji: 1
“Królewskie jedzenie w Królewskim Mieście”
Zrecenzowano: 29 stycznia 2017

Ostatnio miałem okazję i zarazem przyjemność uczestniczyć w spotkaniu zorganizowanym w Restauracji Albertina. Jestem pod wrażeniem tego miejsca. Jest to ekskluzywna restauracja z bardzo dobrą lokalizacją, wyśmienitymi daniami, przemiłą obsługą, pomysłowym wystrojem wnętrz. Na uwagę zasługuje karta menu, w której do każdego dania proponowane jest odpowiednio dobrane wino. Miłośnikom napoju bogów polecam winiarnię, która znajduje się w piwnicy pod restauracją. Szczególną uwagę zwraca automat, który umożliwia degustację wielu win z całego świata. Z czystym sumieniem mogę polecić tą restaurację wszystkim, którzy cenią profesjonalizm, elegancję i wspaniałą kompozycję smaków.

• Data wizyty: styczniu 2017
Dziękujemy, Rych2017

Albertina Restaurant & Wine — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Albertina Restaurant & Wine? Podziel się wrażeniami!