“Idealne połączenie”

Albertina Restaurant & Wine
Nr 2 wśród 1 562 Restauracje (Kraków)
Opis: ALBERTINA Restaurant & Wine to koncept restauracji typu fine dine & wine, w której autorskie menu Szefa Kuchni Grzegorza Fica uzupełnia szeroki przekrój win z całego świata wyselekcjonowanych przez Kubę Janickiego. Polska kulinarna klasyka – dziczyzna, dzikie ptactwo, sery czy też ryby od lokalnych dostawców – jest serwowana w Albertinie w zaskakującej nowoczesnej prezentacji, a samo menu w dużym stopniu łączy nawiązania do tradycyjnej kuchni polskiej ze śródziemnomorskimi trendami kulinarnymi, m.in. świeżymi homarami i ostrygami serwowanymi z własnego homarium. Równoprawne uzupełnienie każdej potrawy stanowi starannie dobrane wino – w ten sposób odnajdujemy tu harmonię zmysłów i idealną równowagę pomiędzy tym co na talerzu i w kieliszku. Ostatecznie całość musi się uzupełniać i nie podejmować próby dominacji nad drugim. Balans musi zostać zachowany. Przy każdej pozycji w karcie menu sugerowane są odpowiednie wina, bo w ALBERTINIE ten, kto ma kieliszek, ma władzę. A jest w czym wybierać – dzięki niespotykanemu do tej pory w Polsce samoobsługowemu systemowi dyspenserów Enomatic można degustować do woli pomiędzy 32-oma winami dostępnymi na kieliszki. Restauracja mieści się w samym centrum miasta, w kamienicy na rogu ulic Dominikańskiej i Poselskiej w Krakowie. Dominikańska 3 to dla Krakowian adres szczególny – to miejsce, w którym wpisują się wyjątkowe tradycje, smaki i miłość do wina.
Kontrybutor: poziom 1
Liczba recenzji: 4
4 recenzje(-i) restauracji
“Idealne połączenie”
Zrecenzowano: 21 lutego 2017

Jak wyżej - według mnie to doskonały przykład tego jak można zgrabnie połączyć nowoczesne smaki i kuchnię z tradycyjną elegancją i klasyczną restauracją w najlepszym tego słowa znaczeniu. Rewelacyjne dania w menu, żałuję, że nie jestem częściej w Krakowie, bo na pewno gościłbym tu regularnie.

• Data wizyty: lutym 2017

• Dowolne
  • Najnowsze polskie
Najpierw j. polski
Liczba recenzji: 1
“Przepyszny wieczór walentynkowy ❤️”
Zrecenzowano: 15 lutego 2017 z urządzeń przenośnych

Udając się do restauracji Albertina wiedziałam że zjemy coś dobrego, ale potrawy których spróbowaliśmy przeszyły moje oczekiwania! Trafiliśmy na menu walentynkowe, z którego spróbowaliśmy kilka smakowitych potraw, jednak wybierając desery postawiliśmy na tradycyjne menu restauracji i trafiliśmy w 10!(suflet czekoladowy oraz grzybki z białej czekolady )Cudowne miejsce, profesjonalna obsługa, a przede wszystkim pyszne jedzenie! Mam nadzieje,że uda nam się ponownie odwiedzić restaurację Albertina!

Data wizyty: lutym 2017
27 recenzje(-i) restauracji
common_n_restaurant_reviews_1bd8 Podziękowania: 22
“Kolacja biznesowa ”
Zrecenzowano: 15 lutego 2017 z urządzeń przenośnych

Nie mogę nic zarzucić sałatce z pieczonym burakiem i deserowi z gruszką.
Pozostałe dania moje jak i gości dobre ale nie rewelacyjne.

Wnętrze przemyślane, obsługa bardzo kulturalna i zorganizowana, miejsca wystarczająco nawet dla większej grupy.

Bardzo dobry pomysł z sugestiami pasujących win do każdego dania głównego.

Informacje logistyczne:
Wejście z 3 schodkami
Brak miejsca parkingowego bezpośrednio przy restauracji
Toaleta na tym samym piętrze
Dużo miejsca między stolikami.

Data wizyty: lutym 2017
Dziękujemy, Urszula C
Bochnia, Polska
Liczba recenzji: 1
“Królewskie jedzenie w Królewskim Mieście”
Zrecenzowano: 29 stycznia 2017

Ostatnio miałem okazję i zarazem przyjemność uczestniczyć w spotkaniu zorganizowanym w Restauracji Albertina. Jestem pod wrażeniem tego miejsca. Jest to ekskluzywna restauracja z bardzo dobrą lokalizacją, wyśmienitymi daniami, przemiłą obsługą, pomysłowym wystrojem wnętrz. Na uwagę zasługuje karta menu, w której do każdego dania proponowane jest odpowiednio dobrane wino. Miłośnikom napoju bogów polecam winiarnię, która znajduje się w piwnicy pod restauracją. Szczególną uwagę zwraca automat, który umożliwia degustację wielu win z całego świata. Z czystym sumieniem mogę polecić tą restaurację wszystkim, którzy cenią profesjonalizm, elegancję i wspaniałą kompozycję smaków.

• Data wizyty: styczniu 2017
Dziękujemy, Rych2017
Kraków, Polska
Kontrybutor: poziom 1
Liczba recenzji: 4
“Perfekcja”
Zrecenzowano: 20 stycznia 2017

Wybraliśmy się na kolację do Albertiny zachęceni pozytywnymi opiniami, restauracja nie tylko sprostała naszym oczekiwaniom, ale właściwie przebiła je na każdym poziomie. Wnętrze jest eleganckie, menu nie za długie. Bardzo podobają mi się propozycje wina do każdej pozycji w karcie dań. Samo jedzenie trudno nawet skomentować: smak, kompozycja i sposób serwowania po prostu doskonałe. Dodatkowo zachwyciła mnie obsługa, chyba najbardziej profesjonalna z jaką w życiu się zetknęłam: kelner był w stanie odpowiedzieć na absolutnie każde nasze pytanie i doradzić, kiedy była taka potrzeba, w trakcie posiłku, kiedy nie był potrzebny był "niewidzialny", ale na każdą potrzebę reagował błyskawicznie. Albertina stała sie jednym z moich ulubionych miejsc w Krakowie (i nie tylko).

• Data wizyty: listopadzie 2016
Dziękujemy, panimireczka

Albertina Restaurant & Wine — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Albertina Restaurant & Wine? Podziel się wrażeniami!