Kraków

“Restauracja dla turystów”
Enoteka Pergamin — recenzja

Enoteka Pergamin
Nr 68 wśród 2 112 Restauracje (Kraków)
Opis: Enoteka Pergamin usytuowana jest w szczególnym miejscu, na Trakcie Królewskim, przy Rynku Głównym Krakowie, w zabytkowej kamienicy, gdzie niegdyś żył i pracował Wit Stwosz, twórca ołtarza Mariackiego w Krakowie. W tym pradawnym domu Wita Stwosza łączymy kilka pasji – do wina, jedzenia, alkoholi z całego świata, ale przede wszystkim szacunku do regionalnych polskich produktów. Ponadto chcemy by miejsce to kojarzyło się Państwu z regionalnymi dobrodziejstwami, które można znaleźć w naszej autorskiej kuchni. Mowa tu o regionalnych produktach, mięsiwach, serach, które produkowane są z należytą starannością od pokoleń przez co mają swój niezwykły, wysublimowany smak. Odpowiednio dobrane do win sprawiają wrażanie wykwintnej przygody kulinarnej nie tylko po Polsce, ale i po świecie. Do Państwa dyspozycji oddajemy również Cocktail bar oraz Cigar Room, gdzie mogą Państwo rozkoszować się wysokiej klasy alkoholem, cocktailami przygotowanymi z najwyższą starannością i dbałością o szczegóły oraz cygarami z całego świata. Live cooking – kucharze na Państwa oczach przygotowują jedzenie z mocnym naciskiem na produkty regionalne Delikatesy – z możliwością zakupu produktów regionalnych najwyższej jakości oraz skomponowania deski serów oraz wędlin na miejscu jak i na wynos. Sklep z winem – w którym można spróbować i zakupić wina ze wszystkich zakątków świata, przede wszystkim z Polski, w bardzo dobrych cenach. Część restauracyjna – autorskie menu degustacyjne – połączenie czasem niekonwencjonalne, niebanalne, kontrowersyjne, niespotykane w żadnym innym miejscu, główne składniki, odpowiednio dobrane wino do każdej potrawy. Ciekawostką jest to iż możecie Państwo skosztować praktycznie każdego wina dostępnego w naszym sklepie na kieliszki a jego ceny są dokładnie takie same jak w sklepie. Cocktail bar – na którym znajdziemy autorskie drinki, nie przeciętny alkohol oraz kunszt i wyjątkowy serwis wszystkich naszych kompozycji smakowych przygotowanych dla was.Śmiało można powiedzieć że żadna kategoria cocktailowa nie ma przed nami tajemnic, a wiedza którą posiadamy dumnie przełożymy na wasze zadowolenie. Alkohole typu koniak, whisky czy po prostu nasza polska wódeczka na pewno mocno nam w tym pomogą. Dzięki krótkiej rozmowie z tobą o tym co lubisz na co masz ochotę pozwoli nam przygotować coś czego zapomnieć się nie da. Cigar room – wydzielone kameralne pomieszczenie, dyskretnie, relaksacyjnie w towarzystwie cygar, whisky, koniaku i wina.
Zrecenzowano 5 września 2019

Najmocniejszą stroną jest obsługa, która delikatnie ale kompetentnie stara się doradzić, szczególnie w kwestii win. A wybór win jest tutaj bardzo duży. Swoje smaki znajdą tu najwybredniejsi smakosze. Jeśli chodzi o jedzenie, to oczekiwałem lepszej jakości - wziąłem 5 różnych przystawek. Najlepsze było foie gras. Pozostałe - na gorąco - przebywały zbyt długo w piecu. Dla turystów jest to dobry wybór, ale lokalesi pewnie wybierają coś na uboczu.

Dziękujemy, Proto71

Zrecenzowano 27 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Dobrze podane, dobrze przygotowane, smaczne. Duży wybór win. Obsługa profesjonalnie przygotowana. W lokalu mozna kupic reginalne wedliny i sery.

Dziękujemy, WolnyElektron
Zrecenzowano 13 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Jedzenie przepyszne i super obsługa. Może doskwierać ciasnota w dolnej sali, przez co traci się trochę romantyczny klimat. Poza tym z całego serca polecam!

Termin wizyty: luty 2019
Dziękujemy, rici747
Zrecenzowano 26 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Uwielbiam takie miejsca, gdzie można spróbować wielu win, zagryźć pysznymi tapasami i podyskutować z somellierem. Pan Grześ sprawdził się doskonale. Dziekujemy i na pewno wrócimy. Na zdjeciu moje winne, polskie odkrycie !

Dziękujemy, Jakub S
Zrecenzowano 1 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo klimatyczne miejsce. Długo zastanawialiśmy się nad wyborem dania głównego. Ostatecznie wybraliśmy jednak pizzę, ponieważ koleżanka bardzo nalegała abyśmy jej spróbowali. I miała rację :) Na początku na naszych talerzach zagościła jedna pizza z salami picante i druga z... kaszanką, wiejską kiełbasą i szczypiorkiem. Pizza salami picante to zawsze pewniak, tak było i tym razem :) Jednak pizza z kaszanką to zupełna nowość. Był to strzał w dziesiątkę. Mój kolejny numer jeden, polecam wszystkim, którzy lubią nowe doznania smakowe :) Pizze świetne, na cieniuteńkim cieście. Nie mogliśmy się oprzeć i... zamówilismy jeszcze jedną. Zdecydowaliśmy się na kolejną pizzę z salami (chociaż mój głos był na pizzę z kaszanką :) ). Tym razem cebulę wymieniliśmy na gorgonzolę - idealne, sprawdzone połączenie. Całość dopełniały pyszne piwka z browaru Piwojad. Miejsce na szóstkę.

Dziękujemy, aleksandrakE7624PM

Enoteka Pergamin — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie

Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Enoteka Pergamin? Podziel się wrażeniami!