“Nudna niedziela.”

Restaurant La Fontaine - U Pierre'a
Nr 189 wśród 1 872 Restauracje (Kraków)
Kuchnie: Francuska
Polecane, biorąc pod uwagę: Specjalne okazje, Spotkania biznesowe, Kuchnia miejscowa, Romantyczny
Opcje wyżywienia: Lunch, Obiad, Po godzinach, Śniadanie, Dostawa, Rezerwacje
Zrecenzowano 20 września 2017

W leniwe niedzielne popołudnie zajrzeliśmy do La Fontaine. Na mały głód i kawę, ale skusiła nas baweta. Zacznę od ogródka. Pierwsze wrażenie- milutko, ale potem okazuje się że agregaty tuż nad brudnymi parasolami huczą niemiłosiernie, a muszki włażą wszędzie. Wiem, że jest lato, ale można- i trzeba- ograniczyć ich ilość. Lemoniada fiołkowa- okropna. Sam syrop. Ulepek niemiłosierny. Nie czuć nic poza duszącą słodyczą. Na pewno lemoniadą bym tego nie nazwała. Steki smaczne, szczególnie sos serowy. Ale noże za tępe do takiego mięsa. Dodatki- wielkie, ale bardzo smaczne. W miksie sałat mogłoby być więcej sałat niż jedna, ale smak dobry. Najlepsze frytki. Pycha! Obsługa miła, ale pani była bardziej zajęta rozmową z koleżanką i spożywaniem lunch na hoście. Rozumiem, że ruch niewielki, ale mają chyba przerwy... Jedzenie smaczne, ale atmosfera i otoczenie nie porwało, uciekaliśmy bez deseru. Nie wiem jak jest w środku, ale też nie kusi mnie już żeby sprawdzić.

Dziękujemy, Roble_Platino

Zrecenzowano 5 lipca 2017

Wystrój jest piękny, romantyczny i klimatyczny. I niestety na tym kończą się plusy. Ceny są wysokie, a mimo to jakość potraw pozostawia wiele do życzenia. Posiłki smakowały, jakby ich nie próbowano przed podaniem gościom. Przystawki mdłe, dorada przekombinowana. Risotto z owocami morza bardzo tłuste, owoców morza niewiele. Sorbet fiołkowy to nieporozumienie, smakował okropnie - wyobrażałam sobie jedną smakowitą aromatyczną sorbetową kulkę przyozdobioną kwiatuszkiem, a dostałam coś, co wyglądało jak zwykły biały pokruszony lód wymieszany z cukrem i syropem fiołkowym. Do tego gruba, tłusta "dachówka" migdałowa. Tort z bezą zbyt kwaśny. Obsługa głośna, słychać ją na sali. Omijajcie tę restaurację, w Krakowie za tę cenę naprawdę można zjeść znacznie, znacznie lepiej.

Dziękujemy, ladyinsolence
Zrecenzowano 18 czerwca 2017 z urządzeń przenośnych

Restauracja bardzo klimatyczyna - sale i przejscia zaaranżowane na urocze uliczki francuskiego miasta. Jedzenie bardzo smaczne, ładnie, ciekawie podane. Obsługa sympatyczna - profesjonalnie, z usmiechem. W restauracji świętowaliśmy rocznicę ślubu rodziców, było elegancko ale bezpretensjonalnie - bardzo mily wieczór.

1  Dziękujemy, Joanna K
Zrecenzowano 11 czerwca 2017

W ciepłe dni, taras oddzielony od pobliskiego rynku daje wrażenie wiejskiego odpoczynku od zgiełku wielkiego miasta. Dania łączące rafinowaną gastronomię frncuską z polską tradycją « fait maison » to idealna propozycja dla licznych obcokrajowców, zwłaszcza Francuzów, którzy czują się tu jak u siebie. Wygląd talerza prosto z francuskiej karty renomowanej restauracji, w polskiej cenie. Dwu lub trzyjęzyczna obsługa ułatwia porozumienie. Możliwość schronienia się przed deszczem w starych, gustownie wyremontowanych w liczne pomieszczenia restauracyjne piwnicach obiektu. Polecam !

Dziękujemy, 772ewac
Zrecenzowano 24 kwietnia 2017

Klimatyczna restauracja w starej piwnicy tuż obok Rynku. Jeśli idzie o jedzenie to ja trafiłem bardzo dobrze - szczególnie urzekło mnie danie kuchni fusion - bigos z owocami morza. Natomiast danie, które otrzymała moja żona (dorada) było POTWORNIE SŁONE. Dobór win oceniam negatywnie - knajpa serwuje bardzo przeciętne wina po bardzo zawyżonych cenach. Ogólnie - nie polecam.

1  Dziękujemy, MichalDeptula

Restaurant La Fontaine - U Pierre'a — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Restaurant La Fontaine - U Pierre'a? Podziel się wrażeniami!