“omijać szerokim łukiem”
Jama Michalika — recenzja

Jama Michalika
Nr 607 wśród 2 105 Restauracje (Kraków)
Polecane, biorąc pod uwagę: Romantyczny
Opcje wyżywienia: Śniadanie, Po godzinach, Rezerwacje
Okolica: Stare Miasto
Opis: Jama Michalika, Kraków, Stare Miasto - najsławniejsza restauracja, kawiarnia artystyczna, muzeum kabaretu, krakowskiej secesji i młodopolskiego malarstwa. Ponad 120 lat tradycji literackich, kabaretowych, słynnych wypieków, wyrobów cukierniczych i znakomitych dań. Tu powstał Kabaret ZIELONY BALONIK narodził się Duch Młodej Polski. Kawiarnia Jama Michalika zaprasza na: SŁYNNE CIASTA i TORTY: Wawel, Michalik Mariacki, Barbakan Sernik Krakowski, kremówki, karpatki, szarlotki i inne smakołyki. znakomite LODY (własnej produkcji oparte na tradycyjnych recepturach) - Wyśmienite trunki w tym szlachetne, wina, miody, koktaile oraz piwa. - Wykwintne ŚNIADANIA - OBIADY - KOLACJE Nasza restauracja specjalizuje się w przysmakach KUCHNI STAROPOLSKIEJ Jama Michalika organizuje: bankiety, okolicznościowe imprezy, spotkania biznesowe, przyjęcia, wesela, wigilie, komunie do 120 osób(możliwość dowolnego ustalania charakteru imprezy, negocjacja cen). Przyjmujemy zamówienia na: występy dla szkół i grup zorganizowanych kabarety, recitale, występy satyryczne, krakowski FOLK SHOW ze specjałami regionalnej kuchni. Szczególnie zapraszamy biura turystyczne, przewodników i osoby bądź firmy chętne do długoterminowej współpracy. Oferujemy korzystne warunki współpracy oraz dowolne dostosowanie się do oczekiwań klienta. Dla grup zorganizowanych - duże upusty i rabaty cenowe. ZAPRASZAMY

Lokal dla osób, które zachwycą się klimatem przedwojennej kawiarni. Nic więcej pozytywnego tu się nie znajdzie. Na dwa desery i dwie kawy (w tym jedna mrożoną) czekaliśmy pół godziny. Kawy były mocno średnie a desery okropne. Już dawno nie jadłem deseru lodowego z biszkoptem z paczki. Drugiego deseru dziecko nie chciało ruszyć. Rachunek na 80 zł. No i na koniec wisienka na torcie a mianowicie toaleta - MASAKRA! Brudno i śmierdząco. Pierwszy raz odwiedziłem ten lokal ponad 10 lat temu. To moja druga wizyta w tym lokalu i ostatnia.

Dziękujemy, Mario W

skorzystałam wczoraj z oferty obiad dla 4 za 100zł. Naprawdę smacznie i dużo, spokojnie 5 osób mogło się najeść - poprosiliśmy o rosół - bardzo smaczny i 50/50 frytki i zasmażane ziemniaczki z cebulką (frytki jak frytki ale ziemniaczki wyśmienite), 2 udka z kaczki miękkie dobrze przyprawione, 3 żeberka w miodzie, ciekawy smak ale smaczne i 2 kotlety: 1 schab panierowany, mięciutki, soczysty pyszny i 1 filet z kurczaka poezja, nie wiem jaka to była panierka ale kotlet z fileta bardzo smakował wybrednym dzieciom, soczysty, smakowity przy krojeniu unosił się aromat, przepychota. Jedyny mankament to fakt, że nie podano nam surówek choć oferta przewiduje ale tak się zajadaliśmy, że zapomnieliśmy się upomnieć. Będę wracać często i spokojnie mogę polecić.

Dziękujemy, Jola Ania S
Zrecenzowano 1 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Kawiarnia Jama Michalika jest perłą secesji Krakowskiej z niezapomnianą atmosferą wystroju.
Warto tu przyjść na kawę i deser żeby poczuć atmosferę niegdysiejszego kabaretu Zielony Balonik Boya - Żeleńskiego, rzucić okiem na przepiękne secesyjne witraże oraz przedwojenne karykatury ówczesnych luminarzy kultury.
Są miejsca, które się nie zmieniają i opierają się wpływom czasu mód - Jama Michalika jest takim miejscem.

Dziękujemy, Ziemowit I
Zrecenzowano 21 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Byłam w Jamie wczoraj. Wykupiłam bilet za 119zl za kolację z występem folklorystycznym.
Żurek (smaczny), ziemniaczki z plasterkiem wysuszonego schabu (pewnie mrozony) i dwoma surowkami i ciastko. Maleńka ilość wina (podobno było to 100ml ale nie wierzę) 14zl i woda płatne dodatkowo. Występ folklorystyczny? Tragedia. Głównie tańczyli porwani od stolika goście. Zespół składa się z 5 osob, z których tańczą dwie. BEZNADZIEJNE. Te119zl to pieniądz w błoto. Aż szkoda że lokal z takimi tradycjami tak upadł.

Dziękujemy, barbaraw666
Zrecenzowano 17 maja 2019

Lokal bardzo klimatyczny, kultowy z historią. Co jakiś czas występy ludzi w regionalnych strojach którzy tańczyli regionalne tańce i spiewali. Karta dań mnie nie zainteresowała więc wypiliśmy tylko piwo.

Dziękujemy, Robert A

Jama Michalika — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Jama Michalika? Podziel się wrażeniami!