“Legendy upadaja...............................”
Cafe Camelot — recenzja

Cafe Camelot
Nr 100 wśród 2 105 Restauracje (Kraków)
Polecane, biorąc pod uwagę: Romantyczny
Opcje wyżywienia: Po godzinach, Lunch, Obiad, Śniadanie, Rezerwacje
Okolica: Stare Miasto
Zrecenzowano 2 września 2019

Do Camelotu chodzę przy każdej (częstej) wizycie w Krakowie od chwili powstania lokalu. Zawsze świetna obsługa, atmosfera, jedzenie. W sobotni wieczór poszliśmy tam z mężem uczcić ważne wydarzenie. Zamówiliśmy sałatę z łososiem, tarte ze szparagami, prosecco rose i herbatę z malinami. herbata była dobra jak zawsze. reszta - porażka. Prosecco było białe, cieple i pól zwykłej porcji. Sałata to ogromne kawały salaty lodowej (15 x 25 cm) trzy kawałeczki najtańszego łososia sałatkowego, dwa miniaturowe kawałki avocado i koniec. Zero parmezanu, który był w składnikach. Kawałeczki pokruszonej całkowicie tarty udało się z trudem znaleźć pod górą przywiędłej rukoli i ogromnym kawałem salaty lodowej. Zero szparagów, Kawałki ciasta wymazane jakąś zielona mazia. Ponieważ był to dla nas wyjątkowy wieczór nie chcieliśmy go poświęcać na dyskusje z kelnerka. Powiedzieliśmy tylko, o jakości jedzenia i zapłaciliśmy. kelnerka powiedziała, ze przekaże do kuchni :))Może trudno trzymać jakość przez dwadzieścia lat i w końcu musi się zepsuć. Nie będę więcej sprawdzać.

Dziękujemy, 880wsk
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: KawiarniaCamelot, Kierownik, Cafe CamelotOdpowiedź udzielona 6 września 2019

Drodzy Państwo, jest nam niezmiernie przykro, że nie sprostaliśmy Waszym oczekiwaniom w tym ważnym dla Was dniu, jednakże ciężko nam się zgodzić z Państwa opinią.
Na wstępie chcielibyśmy sprostować, że nie posiadamy w naszej karcie wina posecco rose. W naszym menu mamy: 8 SECCO PROSECCO oraz PALADIN PROSECCO i obydwa są białe. Mamy również wino różowe MESTA TEMPRANILLO ROSE, więc mniemamy, że nastąpiło w tej kwestii nieporozumienie. Co do pojemności wina, serwujemy 100ml (zgodnie z zapisem w karcie), a nasi barmani zawsze nalewają do kieliszków wina z miarki. Wszystkie nasze wina przechowujemy w lodówkach. Prosecco w temperaturze 7°, aczkolwiek sobota była bardzo upalna i możliwe jest, że Wasze prosecco szybko straciło swoją temperaturę.
W kwestii sałatki, chcielibyśmy zaznaczyć, że w naszej kuchni do dań zamawiamy tylko i wyłącznie łososia trymowanego, wędzonego na zimno najwyższej jakości i stwierdzenie, że to najtańszy łosoś sałatkowy jest krzywdzące i nigdy takowego nie serwowaliśmy, gdyż przywiązujemy ogromną wagę do jakości produktów, z których przyrządzamy nasze dania. Gramatura u nas od lat jest niezmienna i podajemy 80 g łososia do sałatki, a wszystkie składniki dań odmierzamy na wadze. Możliwe jest, że podczas przygotowywania Państwa sałatki zapomniano posypać ją parmezanem, za co jest nam ogromnie wstyd i bardzo przepraszamy. Wystarczyło jednak poinformować o tym niedopatrzeniu kelnerkę, a błąd zostałby bardzo szybko naprawiony.
Zasmuca nas także Państwa ocena tarty ze szparagami. Faktem jest, że nasza tarta kruszy się podczas serwowania, zwłaszcza w momencie, kiedy jest świeżo upieczona – jest to właściwość kruchego ciasta. Konsystencja farszu jest lekko kremowa, ponieważ jednym z jej składników jest ser kozi, który nadaje jej takową formę. Zielony kolor jest efektem połączenia cukinii i zielonych szparagów, będących elementarnym składnikiem tego dania.
Ubolewamy, że nie zgłosili Państwo swoich zastrzeżeń po otrzymaniu zamówienia, co dałoby nam szansę na natychmiastową naprawę błędów i wyjaśnienie nieporozumienia oraz sprostanie Waszym oczekiwaniom w tym szczególnym dniu. Mamy nadzieję, że odwiedzą nas Państwo ponownie i dostaniemy szansę na odbudowę naszego wizerunku w Państwa oczach.
Z poważaniem Alina Pacura - manager zmiany

Zrecenzowano 31 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Miejsce w którym można przenieść sie w czasie. Ta epoka jest w naszym guście. Wszystkie detale budują bardzo klimatyczne miejsce. Dopełnieniem jest uroczy ogródek. Kawa naprawdę wyśmienita a wypita w tym miejscu wprost wyborna.

Dziękujemy, 652karolinao
Zrecenzowano 21 sierpnia 2019

Camelot działa juz długo. Wiadomo, że kawa będzie ok, że ludzie chodza tam sympatyczni. I do Rynku dwa kroki.

Dziękujemy, Gerd G
Zrecenzowano 18 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Na początek duży MINUS za Risotto z ,,kurkami" za 31 zl!!! Porażka!!! Za tę cenę kupka ryżu i to rozgotowanego na max z zerowym czuciem smaku białego wina a na dodatek z 5-6 kawałkami kurek wielkości 10 groszówki! Na maksa nie polecam.
Krem z pomidorów może byc ale mógłby być gorący podany a nie letni!
Ciasta ok dobre i duże i ware ceny 17.5 zl chyba za porcję.
Kawa mała doopio ok ale latte juz nie bo w wysokiej szklance ale na nożce a samej kawy ze spienionym mlekiem moze 150-200ml max!.
Ogólne wrażenie negatywne ale za obsługę, klimat i ogródek dodatkowy punkcik.

Dziękujemy, 443mariuszt
Zrecenzowano 26 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Być w Krakowie i nie napić się kawy w Cafe Camelot w Zaułku Niewiernego Tomasza to dzień stracony.
To mój stały punkt na mapie Krakowa. Ma niesamowity klimat, znajduje się w magicznym miejscu które uwielbiam!

W sezonie letnim czynny jest ogródek w środku którego stoi palma! Bogata karta oferuje wiele przekąsek, kanapek, sałatek i kilka wspaniałych, świeżych ciast.
Kawiarnia Loch Camelot – obok Nowej Prowincji  czy Alchemii – jest jedną z najbardziej znanych kawiarni. Trudno o miejsca ale warto poczekać.

Dziękujemy, avonka

Cafe Camelot — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Cafe Camelot? Podziel się wrażeniami!