“Smacznie ale drogo i długo ”
Szara — recenzja

Szara
Nr 127 wśród 1 878 Restauracje (Kraków)
Polecane, biorąc pod uwagę: Specjalne okazje, Romantyczny
Opcje wyżywienia: Po godzinach, Lunch, Obiad, Śniadanie, Rezerwacje
Okolica: Stare Miasto
Zrecenzowano 7 września 2018 z urządzeń przenośnych

Restauracja Szara to przede wszystkim piękne zabytkowe wnętrze, klimat i atmosfera Starego Rynku. W takim otoczeniu cudownie można spędzić czas.

Plusy:
- pyszne jedzenie (każda potrawa przygotowana z doskonałością, świeże produkty, pięknie podane)
- duże porcje
- piękne wnętrze
- okolica starego miasta
- pyszne wino
- polecam deser : mus z białej czekolady z marakują i truskawkami.. PYCHA!

Minusy:
- bardzo długi czas oczekiwania (na same przystawki 1,5h!!)
- drogie ceny
- skromne czekadełko jak na takie ceny i czas oczekiwania na dania główne
- obsługa nie była sympatyczna
- wysłużone sztućce, obrusy i zastawa

Na pewno warto odwiedzić to miejsce nawet dla samych wnętrz, jednak za tak wysokie ceny i długi czas oczekiwania na dania, poszukałabym innego miejsca.

Termin wizyty: wrzesień 2018
Dziękujemy, Iwona W

Zrecenzowano 23 czerwca 2018

Obsługa ok, jedzenie bdb. Mam jednak uwagi dotyczące nakryć - zniszczone sztućce, kieliszki bardziej pasujące do knajpki niż eleganckiej restauracji. I do tego dziury w tynku na wprost w polu widzenia. Wystrój b. słaby. Postarajcie się trochę .

Termin wizyty: czerwiec 2018
Dziękujemy, MalgorzataB346
Zrecenzowano 16 czerwca 2018

Dobra restauracja w Rynku, ale droga. Dania uwzględniają produkty sezonowe. Niestety osoby dbające o dietę raczej nic dla siebie nie znajdą. Obsługa kelnerska na dobrym poziomie. Dość długi czas oczekiwania na dania.Podsumowując: nic nie wyróżnia Restauracji Szarej ani na plus ani na minus, nazwa więc adekwatna ;)

Termin wizyty: czerwiec 2018
Dziękujemy, Justyna S
Zrecenzowano 24 maja 2018 z urządzeń przenośnych

Obsługa Ok, wystrój nie wiem bo po raz kolejny siedziałem na zewnątrz . Kawior na cienkim placku ziemniaczanym z cebulką i śmietaną extra. Polędwica krwista dobrze zrobiona z puree i sosem serowym szparagami owiniętymi boczkiem palce lizać. Niby stek to prosta rzecz a bardzo często jest z tym problem. Dobre miejsce na spotkanie biznesowe ze świetna lokalizacja. Ceny wysokie.

Termin wizyty: maj 2018
Dziękujemy, B8119GXjs
Zrecenzowano 15 stycznia 2018 z urządzeń przenośnych

Skuszeni dobrymi recenzjami, postanowiliśmy z żoną zjeść późny obiad w Szarej. Dawno nie zaznałem takiego zawodu. Na przystawkę zamówiliśmy do podziału „scampi na sałacie”. Scampi to nie były tylko normalne niezbyt wielkie krewetki. Najlepszy był sos musztardowy do sałaty i białe wino na kieliszki. Na danie główne żona zamówiła perliczkę a ja sandacza. Perliczka była OK ale „nothing to write home about”. Mój sandacz był absolutną katastrofą. Musiał być zamrożony przez b. długi czas i był totalnie wyprany ze smaku a to przecież najlepsza polska ryba. Był również obłożony nie najświeższymi malutkimi krewetkami. Jedynym plusem w restauracji był b. miły i profesjonalny kelner. Szkoda go do tej restauracji. Na dodatek, za sandacza, mimo reklamacji, policzyli pełną b. wysoką cenę! Już nigdy więcej Szara nas nie zobaczy.

Termin wizyty: styczeń 2018
1  Dziękujemy, Andrzej S

Szara — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Szara? Podziel się wrażeniami!