“Smacznie ale drogo.”
Szara — recenzja

Szara
Nr 127 wśród 1 878 Restauracje (Kraków)
Polecane, biorąc pod uwagę: Romantyczny, Specjalne okazje
Opcje wyżywienia: Po godzinach, Lunch, Obiad, Śniadanie, Rezerwacje
Okolica: Stare Miasto
Zrecenzowano 23 czerwca 2018

Obsługa ok, jedzenie bdb. Mam jednak uwagi dotyczące nakryć - zniszczone sztućce, kieliszki bardziej pasujące do knajpki niż eleganckiej restauracji. I do tego dziury w tynku na wprost w polu widzenia. Wystrój b. słaby. Postarajcie się trochę .

Termin wizyty: czerwiec 2018
Dziękujemy, MalgorzataB346

Zrecenzowano 16 czerwca 2018

Dobra restauracja w Rynku, ale droga. Dania uwzględniają produkty sezonowe. Niestety osoby dbające o dietę raczej nic dla siebie nie znajdą. Obsługa kelnerska na dobrym poziomie. Dość długi czas oczekiwania na dania.Podsumowując: nic nie wyróżnia Restauracji Szarej ani na plus ani na minus, nazwa więc adekwatna ;)

Termin wizyty: czerwiec 2018
Dziękujemy, Justyna S
Zrecenzowano 24 maja 2018 z urządzeń przenośnych

Obsługa Ok, wystrój nie wiem bo po raz kolejny siedziałem na zewnątrz . Kawior na cienkim placku ziemniaczanym z cebulką i śmietaną extra. Polędwica krwista dobrze zrobiona z puree i sosem serowym szparagami owiniętymi boczkiem palce lizać. Niby stek to prosta rzecz a bardzo często jest z tym problem. Dobre miejsce na spotkanie biznesowe ze świetna lokalizacja. Ceny wysokie.

Termin wizyty: maj 2018
Dziękujemy, B8119GXjs
Zrecenzowano 15 stycznia 2018 z urządzeń przenośnych

Skuszeni dobrymi recenzjami, postanowiliśmy z żoną zjeść późny obiad w Szarej. Dawno nie zaznałem takiego zawodu. Na przystawkę zamówiliśmy do podziału „scampi na sałacie”. Scampi to nie były tylko normalne niezbyt wielkie krewetki. Najlepszy był sos musztardowy do sałaty i białe wino na kieliszki. Na danie główne żona zamówiła perliczkę a ja sandacza. Perliczka była OK ale „nothing to write home about”. Mój sandacz był absolutną katastrofą. Musiał być zamrożony przez b. długi czas i był totalnie wyprany ze smaku a to przecież najlepsza polska ryba. Był również obłożony nie najświeższymi malutkimi krewetkami. Jedynym plusem w restauracji był b. miły i profesjonalny kelner. Szkoda go do tej restauracji. Na dodatek, za sandacza, mimo reklamacji, policzyli pełną b. wysoką cenę! Już nigdy więcej Szara nas nie zobaczy.

Termin wizyty: styczeń 2018
1  Dziękujemy, Andrzej S
Zrecenzowano 13 grudnia 2017

Miejsce zostało wybrane na nieformalną kolację biznesową dla kilku osób. Lokalizacji chyba lepszej w Krakowie być nie może i sam lokal w porządku, chociaż wystrój zdecydowanie nie w moim guście. Restauracja ewidentnie ma już swoje lata, jest elegancka ale trochę 'oldschoolowo' elegancka. Osobiście jestem fanem bardziej modernistycznych wnętrz, no ale to miejsce z historią.
Obsługa nienaganna - od zamówienia stolika aż po wyjście z lokalu. Kelnerzy pomocni w doborze zamówienia, zainteresowani gośćmi, mówili po angielsku - pozostawili bardzo miłe wrażenie.
Jedzenie w porządku, ale lokal niestety jest bardzo drogi, a moim zdaniem jakość jedzenia nie jest warta aż tyle. Dania główne były solidne, elegancko podane (wrażenie zrobiło podanie królika na desce w kociołkach), porcje pokaźne - ale nie zapadały w pamięć, brakowało jakiegoś 'wow' - poza tym po spojrzeniu na ceny ;) a tego bym się spodziewał po przystawkach za 40 zł czy daniach głównych za 70-80 zł. Wynika to zapewne z lokalizacji w chyba najbardziej strategicznym miejscu w Krakowie, więc trzeba się liczyć z tym, że spora część ceny w menu to właśnie położenie lokalu a nie cena jedzenia.
Pozytywne wrażenie zrobił za to deser - Panna Cotta obłędna, lekka, nie za słodka, podana w przyjemnej konsystencji i temperaturze - lepszej chyba w życiu nie jadłem.
Ogólnie lokal z klasą, na pewno nie rozczarował, jeśli ktoś lubi nieco archaiczną (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) elegancję to jedynym zgrzytem jest właśnie stosunek jakości do ceny i to nie dlatego że jakość jest niska, lecz ceny - wysokie.

Termin wizyty: grudzień 2017
Dziękujemy, Beezqp

Szara — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Szara? Podziel się wrażeniami!