“Nie uzasadniona reputacja dobrego jedzenia”
Szara — recenzja

Szara
Nr 127 wśród 1 878 Restauracje (Kraków)
Polecane, biorąc pod uwagę: Specjalne okazje, Romantyczny
Opcje wyżywienia: Śniadanie, Obiad, Po godzinach, Lunch, Rezerwacje
Okolica: Stare Miasto
Zrecenzowano 15 stycznia 2018 z urządzeń przenośnych

Skuszeni dobrymi recenzjami, postanowiliśmy z żoną zjeść późny obiad w Szarej. Dawno nie zaznałem takiego zawodu. Na przystawkę zamówiliśmy do podziału „scampi na sałacie”. Scampi to nie były tylko normalne niezbyt wielkie krewetki. Najlepszy był sos musztardowy do sałaty i białe wino na kieliszki. Na danie główne żona zamówiła perliczkę a ja sandacza. Perliczka była OK ale „nothing to write home about”. Mój sandacz był absolutną katastrofą. Musiał być zamrożony przez b. długi czas i był totalnie wyprany ze smaku a to przecież najlepsza polska ryba. Był również obłożony nie najświeższymi malutkimi krewetkami. Jedynym plusem w restauracji był b. miły i profesjonalny kelner. Szkoda go do tej restauracji. Na dodatek, za sandacza, mimo reklamacji, policzyli pełną b. wysoką cenę! Już nigdy więcej Szara nas nie zobaczy.

Termin wizyty: styczeń 2018
1  Dziękujemy, Andrzej S

Zrecenzowano 13 grudnia 2017

Miejsce zostało wybrane na nieformalną kolację biznesową dla kilku osób. Lokalizacji chyba lepszej w Krakowie być nie może i sam lokal w porządku, chociaż wystrój zdecydowanie nie w moim guście. Restauracja ewidentnie ma już swoje lata, jest elegancka ale trochę 'oldschoolowo' elegancka. Osobiście jestem fanem bardziej modernistycznych wnętrz, no ale to miejsce z historią.
Obsługa nienaganna - od zamówienia stolika aż po wyjście z lokalu. Kelnerzy pomocni w doborze zamówienia, zainteresowani gośćmi, mówili po angielsku - pozostawili bardzo miłe wrażenie.
Jedzenie w porządku, ale lokal niestety jest bardzo drogi, a moim zdaniem jakość jedzenia nie jest warta aż tyle. Dania główne były solidne, elegancko podane (wrażenie zrobiło podanie królika na desce w kociołkach), porcje pokaźne - ale nie zapadały w pamięć, brakowało jakiegoś 'wow' - poza tym po spojrzeniu na ceny ;) a tego bym się spodziewał po przystawkach za 40 zł czy daniach głównych za 70-80 zł. Wynika to zapewne z lokalizacji w chyba najbardziej strategicznym miejscu w Krakowie, więc trzeba się liczyć z tym, że spora część ceny w menu to właśnie położenie lokalu a nie cena jedzenia.
Pozytywne wrażenie zrobił za to deser - Panna Cotta obłędna, lekka, nie za słodka, podana w przyjemnej konsystencji i temperaturze - lepszej chyba w życiu nie jadłem.
Ogólnie lokal z klasą, na pewno nie rozczarował, jeśli ktoś lubi nieco archaiczną (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) elegancję to jedynym zgrzytem jest właśnie stosunek jakości do ceny i to nie dlatego że jakość jest niska, lecz ceny - wysokie.

Termin wizyty: grudzień 2017
Dziękujemy, Beezqp
Zrecenzowano 28 listopada 2017

Restauracji Szara w Rynku Głównym należy się pochwała za trzymanie wysokiego standardu potraw i obsługi od lat. Dania nadal są podawane w bardzo elegancki sposób, są smaczne i świeże. Pomimo tego, że karta dań nie jest zbyt długa, każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Na szczególną uwagę zasługują podawane jako przystawka śledzie, placek raraka oraz wspaniała zupa rybna. Serwis jest bardzo dobry. Ceny wysokie.

Dziękujemy, Wojciech L
Zrecenzowano 31 października 2017 z urządzeń przenośnych

Jedna z najlepszych restauracji w Krakowie. Przyjazne miejsce. Świetna lokalizacja. Kelnerzy w pełni profesjonalni. Dania świetne skomponowane. Estetycznie podane. Serwis znakomity. Zupa rybna najlepsza na świecie :)

1  Dziękujemy, Pio X
Zrecenzowano 27 października 2017 z urządzeń przenośnych

Prawie każda nasza wizyta w Krakowie jest pretekstem, aby odwiedzić - chociaż na małą przekąskę - jedną z restauracji „Szara”. Trzymają poziom i zawsze znajdujemy tu coś smakowitego.

1  Dziękujemy, Zbyszek_z_rodzinka

Szara — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Szara? Podziel się wrażeniami!