“Coraz gorzej i brak szacunku dla kelnerów”
Restauracja Sukiennice — recenzja

Restauracja Sukiennice
Nr 308 wśród 2 032 Restauracje (Kraków)
Opcje wyżywienia: Rezerwacje
Opis: Restauracja Sukiennice mieści się w samym sercu Krakowa. Rozpościera się z niej widok na Rynek i zabytkową Wieżę Ratuszową. W jej karcie znaleźć można klasyczne polskie dania oraz potrawy wywodzące się z krakowskiej i galicyjskiej tradycji, jak choćby bigos czy podhalańskie sery. Restauracja słynie także z doskonałego domowego chleba, żurku na zakwasie oraz legendarnych rozmiarów cielęcych, wieprzowych i drobiowych sznycli. W kuchni Restauracji Sukiennice wykorzystywane są najwyższej jakości świeże i regionalne składniki, takie jak pstrąg z Doliny Kluczwody (otulina Ojcowskiego Parku Narodowego), czy polskie jabłka z Gruszowa. W Sukiennicach podawane są też zdrowe i sycące śniadania oraz lokalne bajgle. Inspirowane galicyjską tradycją bajgle na miejscu i na wynos to nie tylko turystyczna atrakcja, ale też wkład restauracji w lokalną krakowską tradycję.
Zrecenzowano 11 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Restauracja schodzi poziomem coraz niżej niestety. Trzeba czekać długo na jedzenie, a to dlatego że jest za mało kelnerów. Podobno kelnerzy pracują tu po 16 godzin dziennie bez żadnego posiłku. Nic dziwnego, że odchodzą z pracy.
Nigdy już nie odwiedzę tego lokalu. Są smaczniejsze miejsca, gdzie szanuje się pracowników.

13  Dziękujemy, Jolanta Z
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: MarketingTeamKRK, Kierownik ds. PR, Restauracja SukienniceOdpowiedź udzielona 13 maja 2019

Dziękujemy za opinię, niestety nie jest ona prawdą. Pragniemy zaznaczyć, że każdy z pracowników ma zapewniony posiłek pracowniczy i zagwarantowane przerwy podczas każdej zmiany. Dodatkowo każdej zatrudnionej osobie przysługują dodatkowe pakiety wypoczynkowe i wyjazdowe. Pracownicy są dla nas najważniejsi, a ich warunki pracy są dla nas wyjątkowo istotne.

Zrecenzowano 13 kwietnia 2019 z urządzeń przenośnych

Na restauracje trafiliśmy z polecenia znajomych. Negatywne opinie na jeden ze stron nie zachęcały, jednak postanowiliśmy zjeść obiad w Sukiennicach w nie zawiedliśmy się. Od razu po wejściu do środka czuć PRLowski klimat, w tle słychać dobrą muzykę, wszędzie wiszą różne plakaty, blaszki, stoją pamiątki, garnuszki, słoiki z przetworami. W godzinach obiadowych sporo ludzi, trochę ciasno. Przez co dostaliśmy malutki stolik. Jednak kelnerzy dbali o miejsce na stoliku, zabierali puste talerze na bieżąco. Na początek dostaliśmy kwaśnicę, do tego kapusta kiszona, ogórek i koszyczek pieczywa z tradycyjnym obwarzankiem. W tej restauracji każdy znajdzie coś dla siebie. W karcie obok tradycyjnego bigosu znajdziecie krewetki, różnego rodzaju mięsa i ryby. Pyszna grillowana pierś z kurczaka z górskim serem kosztowała nie więcej niż 30 zł, pstrąg z pieca był równie dobry, cena równie przystępna, jednak trochę brakowało mi chrupiącej skórki. Jeśli ktoś lubi dania słone, mocno przyprawione to musi przygotować się na doprawianie potraw, gdyż wszystko miało łagodny smak. Dobre Piwo w wielkich, litrowych kuflach to ogromna zaleta tego miejsca. Na koniec fajny poczęstunek w formie kieliszka wiśniówki. Nie wiem skąd wzięły się negatywne opinie na temat obsługi. Wszyscy mili, uprzejmi i zainteresowani klientami. Na pewno będę polecać to miejsce i do niego wracać!

Termin wizyty: kwiecień 2019
Dziękujemy, karolinak97
Zrecenzowano 25 marca 2019

W takim miejscu jak restauracja Sukiennice, w centrum Krakowa oczekuję się pewnego poziomu. Sala jest ładna przytulna, i tyle z pozytywów. Obsługa kelnerska lata w amoku, przypomina ludzi z popularnych restauracji fast food, nie potrafi nic powiedzieć o daniach z karty. Menu nie jest ukierunkowane w żadnym kierunku. Dania są totalnie bez wyrazu, nijakie, kompletnie nie pasujące do tego miejsca. Odradzam, szkoda pieniędzy, bo do około jest mnóstwo fajnych miejsc.

Termin wizyty: marzec 2019
Dziękujemy, Michał P
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: MarketingTeamKRK, Sukiennice Team, Restauracja SukienniceOdpowiedź udzielona 16 kwietnia 2019

Panie Michale, dziękujemy za opinię i jednocześnie przepraszamy za wszelkie niedogodności. W naszej pracy kierujemy się zasadą 100% satysfakcji naszych gości, dlatego zależy nam na wyjaśnianiu wszelkich problematycznych sytuacji. Prosimy o kontakt z naszym managerem: info@sukiennice-restauracja.pl

Zrecenzowano 13 marca 2019

Kultowa restauracja, która cieszy się bardzo dużą popularnością wśród turystów.
Typowo polskie jedzenie, jak golonka, bigos, pierogi czy tatar, więc turystom na pewno bardzo się podoba.
Smacznie, w przystępnej cenie i w bardzo miłej atmosferze.
Kelnerzy uwijają się jak mróweczki, a na szczególną uwagę zasługuje przemiły kelner Karol.
Polecam kaczkę, golonkę, sur sznycla.

Termin wizyty: luty 2019
Dziękujemy, teambarto
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: FIKAdlagastronomii, Kierownik ds. PR, Restauracja SukienniceOdpowiedź udzielona 27 marca 2019

Dziękujemy :)

Zrecenzowano 29 stycznia 2019 z urządzeń przenośnych

Duże porcje w przystępnych cenach. Biorąc danie główne, ciężko myśleć jeszcze o przystawkach czy deserach. Jedyne co trzeba w siebie "wmusić", to kufel piwa do popicia lub coś mocniejszego na trawienie :)
Oprócz tego, że najesz się otrzymaną dużą porcją, to zrobisz to ze smakiem. Godny polecenia jest firmowy sznycel i placek węgierski z gulaszem oraz ser smażony z szynką w panierce.

Termin wizyty: styczeń 2019
Dziękujemy, bkedzierski
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: FIKAdlagastronomii, Kierownik ds. gości, Restauracja SukienniceOdpowiedź udzielona 7 lutego 2019

Dziękujemy, bardzo nam miło!

Restauracja Sukiennice — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Restauracja Sukiennice? Podziel się wrażeniami!