“Duże porcje na Rynku Głównym”
Restauracja Sukiennice — recenzja

Restauracja Sukiennice
Nr 305 wśród 2 023 Restauracje (Kraków)
Opcje wyżywienia: Rezerwacje
Opis: Restauracja Sukiennice mieści się w samym sercu Krakowa. Rozpościera się z niej widok na Rynek i zabytkową Wieżę Ratuszową. W jej karcie znaleźć można klasyczne polskie dania oraz potrawy wywodzące się z krakowskiej i galicyjskiej tradycji, jak choćby bigos czy podhalańskie sery. Restauracja słynie także z doskonałego domowego chleba, żurku na zakwasie oraz legendarnych rozmiarów cielęcych, wieprzowych i drobiowych sznycli. W kuchni Restauracji Sukiennice wykorzystywane są najwyższej jakości świeże i regionalne składniki, takie jak pstrąg z Doliny Kluczwody (otulina Ojcowskiego Parku Narodowego), czy polskie jabłka z Gruszowa. W Sukiennicach podawane są też zdrowe i sycące śniadania oraz lokalne bajgle. Inspirowane galicyjską tradycją bajgle na miejscu i na wynos to nie tylko turystyczna atrakcja, ale też wkład restauracji w lokalną krakowską tradycję.
Zrecenzowano 29 stycznia 2019 z urządzeń przenośnych

Duże porcje w przystępnych cenach. Biorąc danie główne, ciężko myśleć jeszcze o przystawkach czy deserach. Jedyne co trzeba w siebie "wmusić", to kufel piwa do popicia lub coś mocniejszego na trawienie :)
Oprócz tego, że najesz się otrzymaną dużą porcją, to zrobisz to ze smakiem. Godny polecenia jest firmowy sznycel i placek węgierski z gulaszem oraz ser smażony z szynką w panierce.

Dziękujemy, bkedzierski
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: FIKAdlagastronomii, Kierownik ds. gości, Restauracja SukienniceOdpowiedź udzielona 7 lutego 2019

Dziękujemy, bardzo nam miło!

Zrecenzowano 6 stycznia 2019

Restauracja w idealnej lokalizacji - w krakowskich Sukiennicach. Jest tu naprawdę fajnie i klimatycznie. Dobrze jest usiąść przy oknie, by móc patrzeć co się dzieje na Rynku.
Bardzo duży obiekt, ale w weekendy bywa ciężko z wolnymi miejscami. Latem warto usiąść w piwnicy, gdzie jest chłodniej.
Polecam sursznycla i tradycyjnego sznycla, a także golonki we wszystkich odsłonach.

Dziękujemy, tomasztauzowski

Dziękujemy za polecenie!

Zrecenzowano 2 stycznia 2019 z urządzeń przenośnych

Nowy Rok rozpoczęliśmy obiadem w Restauracji Sukiennice. Niezbędna była rezerwacja stolika, tym bardziej, że nasza grupa liczyła 7 osób. Dwie osoby zamówiły danie: "płonąca szpada" i pojawił się problem wystarczającego miejsca na stoliku przy którym siedziało 7 osób. Kolejny z minusów, to podanie posiłków dla 7 osób w różnym czasie. Kultura nakazuje by poczekać aż wszyscy dostaną zamówione dania, natomiast szybko stygnące potrawy "mówią" by je jeść. I co tu zrobić? Szybka obsługa kelnerska naszej wielonarodościowej grupy, smaczne dania przemawiają na plus. Lepiej jednak wybrać się do Restauracji Sukiennice mniejszą grupą, lub wybrać niekoniecznie świąteczny dzień
Ogólnie: Polecam! Smaczne dania, szybka obsługa, umiarkowane ceny.

Dziękujemy, izoldasz

Dziękujemy za polecenie! Bardzo nam miło!

Zrecenzowano 7 grudnia 2018

Pyszne jedzenie w restauracji Sukiennice. Bardzo smakowała mi golonka peklowana, a także sur sznycel.
Miła obsługa, która stara się szybko zajać klientem nawet, gdy są bardzo duże kolejki.
Polecam poranną wizytę i śniadanie. Bajgle są po prostu kosmiczne!

Termin wizyty: grudzień 2018
Dziękujemy, karinawajcha

Bardzo dziękujemy i zapraszamy ponownie!

Zrecenzowano 6 grudnia 2018

Lubię przychodzić do sukiennic na niedzielny obiad i usiąść obok okna :) Rewelacyjny widok na rynek. Pomimo tego, że restauracja znajduje się dokładnie w centrum krakowskiego rynku ceny są bardzo przystępne. Oferowane dania są typowo polskie i bardzo smacznego. Kelnerzy zawsze mają urwanie głowy, ale ogólna atmosfera w lokalu jest bardzo na plus :)

Termin wizyty: listopad 2018
Dziękujemy, Marta J

Miło nam, dziękujemy za wizytę!

Restauracja Sukiennice — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Restauracja Sukiennice? Podziel się wrażeniami!