“Magia smaķów!”
Wierzynek — recenzja

Wierzynek
Nr 65 wśród 1 968 Restauracje (Kraków)
Kuchnie: Polska, Kawiarnia
Polecane, biorąc pod uwagę: Spotkania biznesowe, Specjalne okazje, Duże grupy, Romantyczny, Kuchnia miejscowa
Opcje wyżywienia: Po godzinach, Obiad, Śniadanie, Lunch, Dostawa, Ogródek, Rezerwacje
Okolica: Stare Miasto
Opis: Restauracja Wierzynek to wyjątkowe miejsce na mapie Polski, w którym w pełnej harmonii spotykają się 650-letnia tradycja ucztowania i nowoczesne podejście do sztuki kulinarnej! Przed sześcioma wiekami, w 1364 roku z inicjatywy krakowskiego kupca Mikołaja Wierzynka w jednej z krakowskich kamienic odbyła się najsłynniejsza uczta w dziejach Polski - zaślubiny wnuczki króla Kazimierza Wielkiego z cesarzem Karolem IV Luksemburczykiem. Tradycję celebrowania jedzenia i królewskiej obsługi podtrzymujemy do dziś zapraszając gości w magiczne progi Restauracji Wierzynek. Suto zastawionym stołom towarzyszy możliwość zachwytu bogactwem historycznych wnętrz. W Wierzynku możemy podziwiać niezwykłe freski i obrazy wieńczące ściany sal restauracyjnych, w tym reprodukcję XIX wiecznego obrazu Bronisława Abramowicza „Uczta u Wierzynka”. Jedyną w swoim rodzaju oprawę uczty tworzą także oryginalne kurdybany - stworzone z mistrzowską precyzją arcydzieła ścienne zdobiące wnętrza słynnej Sali Wierzynkowej. Wykonane ręcznie zgodnie z historyczną technologią produkcji z XVII i XVIII wieku, z naturalnie garbowanej skóry cielęcej, pokrytej warstwą prawdziwego srebra płatkowego i ozdobionej misternymi złoceniami – te spektakularne dzieła sztuki są doskonałym uzupełnieniem królewskiej sztuki biesiadowania. Legenda Wierzynka trwa do dzisiaj, a poprzez wizytę w restauracji i wspólne ucztowanie, każdy może stać się jej częścią…

Miejsce w którym czas się zatrzymał i jest to absolutnie komplement;) Pyszne jedzenie doskonałej jakości i genialna obsługa kelnerska. W menu można znaleźć zarówno tradycyjne dania jak i bardziej wymyślne. Jedyny minus za niewyprasowane obrusy. W takim miejscu to nie przystoi ;)

Termin wizyty: marzec 2019
Dziękujemy, jmmf2018
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: managerwierzynek, Kierownik, WierzynekOdpowiedź udzielona 4 tygodnie(-i) temu

Szanowni Państwo, dziękujemy za wizytę w Wierzynku, Każdego dnia pracujemy nad tym by zarówno nasza kuchnia jak i obsługa stawała na wysokości zadania, tym bardziej cieszy nas Państwa opinia. Dziękujemy również za zwrócenie uwagi, potraktujemy tę kwestię z większą starannością.
Mam nadzieje, że niedługo znów zobaczymy się w Wierzynku!

Pozdrawiam,
Manager Restauracji

Zrecenzowano 12 lutego 2019

Restauracja Wierzynek to historia od wielu wieków. Tu gościli królowie, prezydenci i ostatnio....ja! Wspaniałe wnętrze, perfekcyjna obsługa i doskonałe, wyszukane, potrawy.
Może nie wypada pisać ale takiej toalety w restauracji to jeszcze nie widziałem.

Termin wizyty: luty 2019
2  Dziękujemy, ANDRZEJ C
Zrecenzowano 10 lutego 2019

Rewelacyjne miejsce, wspaniałą atmosfera, bardzo dobra obsługa.
Bardzo smaczne jedzenie - jako czekadełko deostaliśmy pyszny tatar ze śledzia, my zamówiliśmy i z czystym sercem polecamy krem rakowy, pierogi z gęsiną, pieczeń z dzika i comber z sarniny.
Jedyna wada to ceny.... Za to wszystko trzeba słooono płacić, chyba najdroższa restauracja w Polsce :)

Termin wizyty: styczeń 2019
1  Dziękujemy, Krisss1863
Zrecenzowano 22 grudnia 2018 z urządzeń przenośnych

Bardzo słaba jakość podawanych potraw w porównaniu z oferowanymi cenami. Nie polecamy tego miejsca ze względu na jakość jedzenia.

Termin wizyty: listopad 2018
3  Dziękujemy, juliafH4262QU
Zrecenzowano 19 grudnia 2018

Wspaniała obsługa z doskonałą dbałością o gości oraz o najmniejsze detale dzięki Panu kelnerowi o imieniu Karol. Ten młody człowiek wspaniale wprowadził nas w klimat Wierzynka, jego tradycji, historii, nie wspominając już o umiejętności zaspokajania potrzeb każdego z gości. Najlepsza obsługa jakiej można doświadczyć. Gorąco polecam !

Termin wizyty: grudzień 2018
1  Dziękujemy, Nina U

Wierzynek — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Wierzynek? Podziel się wrażeniami!