“dobrze ale.....”
Wierzynek — recenzja

Wierzynek
Nr 82 wśród 1 570 Restauracje (Kraków)
Kuchnie: Polska, Kawiarnia
Polecane, biorąc pod uwagę: Spotkania biznesowe, Kuchnia miejscowa, Duże grupy, Specjalne okazje, Romantyczny
Opcje wyżywienia: Lunch, Po godzinach, Obiad, Śniadanie, Dostawa, Ogródek, Rezerwacje
Okolica: Stare Miasto
Opis: Restauracja Wierzynek to wyjątkowe miejsce na mapie Polski, w którym w pełnej harmonii spotykają się 650-letnia tradycja ucztowania i nowoczesne podejście do sztuki kulinarnej! Przed sześcioma wiekami, w 1364 roku z inicjatywy krakowskiego kupca Mikołaja Wierzynka w jednej z krakowskich kamienic odbyła się najsłynniejsza uczta w dziejach Polski - zaślubiny wnuczki króla Kazimierza Wielkiego z cesarzem Karolem IV Luksemburczykiem. Tradycję celebrowania jedzenia i królewskiej obsługi podtrzymujemy do dziś zapraszając gości w magiczne progi Restauracji Wierzynek. Suto zastawionym stołom towarzyszy możliwość zachwytu bogactwem historycznych wnętrz. W Wierzynku możemy podziwiać niezwykłe freski i obrazy wieńczące ściany sal restauracyjnych, w tym reprodukcję XIX wiecznego obrazu Bronisława Abramowicza „Uczta u Wierzynka”. Jedyną w swoim rodzaju oprawę uczty tworzą także oryginalne kurdybany - stworzone z mistrzowską precyzją arcydzieła ścienne zdobiące wnętrza słynnej Sali Wierzynkowej. Wykonane ręcznie zgodnie z historyczną technologią produkcji z XVII i XVIII wieku, z naturalnie garbowanej skóry cielęcej, pokrytej warstwą prawdziwego srebra płatkowego i ozdobionej misternymi złoceniami – te spektakularne dzieła sztuki są doskonałym uzupełnieniem królewskiej sztuki biesiadowania. Legenda Wierzynka trwa do dzisiaj, a poprzez wizytę w restauracji i wspólne ucztowanie, każdy może stać się jej częścią…
Warszawa, Polska
Kontrybutor: poziom 1
Liczba recenzji: 4
4 recenzje(-i) restauracji
common_n_restaurant_reviews_1bd8 Podziękowania: 2
“dobrze ale.....”
Zrecenzowano: 10 marca 2017

Pobyt w krakowie musiał zakończyć sie wizytą w tej Najstarszej Restauracji. Miejsce niewątpliwie urokliwe.Kilka różnych sal w odmiennych stylach.Mieliśmy stolik przy oknie z pięknym widokiem. Jedzenie dobre,ale w tej cenie można zjeść dużo lepiej winnych miejscach o podobnym poziomie. Obsługa przyjazna, natomiast nie znamy się na winach i potrzebowaliśmy pomocy której niestety nie otrzymaliśmy. warte do odwiedzenia jako miejsce z historią.

• Data wizyty: styczniu 2017

18 recenzje(-i) restauracji
common_n_restaurant_reviews_1bd8 Podziękowania: 9
“Mistrzostwo Swiata”
Zrecenzowano: 10 lutego 2017

Szukalismy restauracji ktora ma w karcie "cos wiecej"niz wszyscy i Wierzynek to był strzał w dziesiatke. Obsługa profesjonalna i usmiechnieta nawet wtedy kiedy moje pociechy biegały do okoła stolika. ...kelnerzy poopowiadali nam historie restauracji , sama restauracja piekna ...wystrój powala . Wracajac samego jedzenia to tak jak w tytule mistrzostwo świata...pieknie podane,smaki wywarzone,dobrane perfekcyjnie skladniki , po samym posiłku obsługa oprowadziła nas po "komnatach" ....opowiadajac ciekawostki ....wrócimy tu napewno Dziekujemy

• Data wizyty: październiku 2016
22 recenzje(-i) restauracji
common_n_restaurant_reviews_1bd8 Podziękowania: 5
“Słynna krakowska restauracja”
Zrecenzowano: 5 lutego 2017

Elegancko, smacznie, drogo. Polecam pierogi w trzech idsłonach, naprawdę ręcznie lepione i świeże. Polecam tez krem z dyni oraz śledzia w śmietanie. To jadłam ja i to mi smakowało.
Smutne że najstarsza krakowska restauracja wypadła z listy Michelin Guide.

Data wizyty: grudniu 2016
Dziękujemy, bfalandys
Kontrybutor: poziom 2
Liczba recenzji: 6
6 recenzje(-i) restauracji
common_n_restaurant_reviews_1bd8 Podziękowania: 3
“Trzeba tego sprobowac...”
Zrecenzowano: 13 stycznia 2017 z urządzeń przenośnych

Restauracja jak najbardziej do odwiedzenia i przetestowania. Bardzo ciekawe wnetrze, jedzenie z górnej półki.
Jedynym zastrzerzeniem jest obsługa... mogłaby być bardziej doinformowana co sprzedaje. Polecam.

Data wizyty: maju 2016
Dziękujemy, Mateusz K
Warszawa, Polska
Liczba recenzji: 2
common_n_restaurant_reviews_1bd8 Podziękowania: 2
“Kolacja ”
Zrecenzowano: 2 stycznia 2017 z urządzeń przenośnych

Kolacja w Wierzynku niestety zaliczam do rozczarowania.Dania właściwie nijakie ,nie smaczne podane w bardzo mało atrakcyjny sposób. Reasumując wielka szkoda ze takie miejsce ma tak słabą kuchnie.

Data wizyty: styczniu 2017
2 Dziękujemy, ewamigdal77

Wierzynek — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie
Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Wierzynek? Podziel się wrażeniami!