“Za drogo”
Wierzynek — recenzja

Wierzynek
Nr 82 wśród 1 570 Restauracje (Kraków)
Kuchnie: Polska, Kawiarnia
Polecane, biorąc pod uwagę: Spotkania biznesowe, Specjalne okazje, Kuchnia miejscowa, Duże grupy, Romantyczny
Opcje wyżywienia: Obiad, Po godzinach, Śniadanie, Lunch, Dostawa, Ogródek, Rezerwacje
Okolica: Stare Miasto
Opis: Restauracja Wierzynek to wyjątkowe miejsce na mapie Polski, w którym w pełnej harmonii spotykają się 650-letnia tradycja ucztowania i nowoczesne podejście do sztuki kulinarnej! Przed sześcioma wiekami, w 1364 roku z inicjatywy krakowskiego kupca Mikołaja Wierzynka w jednej z krakowskich kamienic odbyła się najsłynniejsza uczta w dziejach Polski - zaślubiny wnuczki króla Kazimierza Wielkiego z cesarzem Karolem IV Luksemburczykiem. Tradycję celebrowania jedzenia i królewskiej obsługi podtrzymujemy do dziś zapraszając gości w magiczne progi Restauracji Wierzynek. Suto zastawionym stołom towarzyszy możliwość zachwytu bogactwem historycznych wnętrz. W Wierzynku możemy podziwiać niezwykłe freski i obrazy wieńczące ściany sal restauracyjnych, w tym reprodukcję XIX wiecznego obrazu Bronisława Abramowicza „Uczta u Wierzynka”. Jedyną w swoim rodzaju oprawę uczty tworzą także oryginalne kurdybany - stworzone z mistrzowską precyzją arcydzieła ścienne zdobiące wnętrza słynnej Sali Wierzynkowej. Wykonane ręcznie zgodnie z historyczną technologią produkcji z XVII i XVIII wieku, z naturalnie garbowanej skóry cielęcej, pokrytej warstwą prawdziwego srebra płatkowego i ozdobionej misternymi złoceniami – te spektakularne dzieła sztuki są doskonałym uzupełnieniem królewskiej sztuki biesiadowania. Legenda Wierzynka trwa do dzisiaj, a poprzez wizytę w restauracji i wspólne ucztowanie, każdy może stać się jej częścią…
Katowice, Polska
Kontrybutor: poziom 4
Liczba recenzji: 29
23 recenzje(-i) restauracji
common_n_restaurant_reviews_1bd8 Podziękowania: 9
“Za drogo”
Zrecenzowano: 20 grudnia 2016

Miejsce ma swój klimat, to prawda.
Jednak menu jest horrendalnie drogie, zupełnie oderwane od cen w pobliżu, naprawdę nie sądzę aby było warto. Sprawdźcie sami.

• Data wizyty: listopadzie 2016

Liczba recenzji: 3
common_n_restaurant_reviews_1bd8 1 podziękowanie
“Spotkanie z legendą”
Zrecenzowano: 19 grudnia 2016

Posiłek był bardzo smaczny, elegancko podany, wnętrza piękne i klimatyczne, a personel dystyngowany i pomocny. Jednakże posiłek był po prostu zbyt mały w stosunku do ceny, danie główne trochę jak przystawka. Nie mniej jednak, trzeba odwiedzić to miejsca chociaż raz w życiu!

• Data wizyty: grudniu 2016
Dziękujemy, ssysia
Kontrybutor: poziom 6
Liczba recenzji: 99
55 recenzje(-i) restauracji
common_n_restaurant_reviews_1bd8 Podziękowania: 22
“Z tradycjami ”
Zrecenzowano: 3 grudnia 2016 z urządzeń przenośnych

Pyszna restauracja z polską kuchnią. Ceny wysokie, ale jakość dań i smak na bardzo dobrym poziomie. Polecam. Znakomity tatar, pierś z bażanta bardzo smaczna. Zaskakujący deser - lody borowikowe i czekolada, jadalną ziemią i sosem porzeczkowy. Bogaty wybór nalewek. Piękne wnętrza.

Data wizyty: grudniu 2016
Dziękujemy, Michal M
Kontrybutor: poziom 5
Liczba recenzji: 50
36 recenzje(-i) restauracji
common_n_restaurant_reviews_1bd8 Podziękowania: 13
“Powracam z sentymentem”
Zrecenzowano: 21 listopada 2016

To miejsce o kwestionowanej tradycji i na najwyższym poziomie :) Ja jednak powracam od czasu do czasu z osobistym sentymentem. Tu oświadczył się mi mój mąż i to właśnie w Wierzynku świętowaliśmy nasze rocznice. Polecam!

• Data wizyty: grudniu 2015
Dziękujemy, Ewa K
Liczba recenzji: 2
“Rewelacja”
Zrecenzowano: 17 listopada 2016

Wyśmienita kolacja ! Byłem tam ze swoją dziewczyną, bardzo jej się podobało, jedzenie znakomite, obsługa również. Polecam !

• Data wizyty: październiku 2016
Dziękujemy, kuba s

Wierzynek — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie
Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Wierzynek? Podziel się wrażeniami!