“KATASTROFA....kulinarna”
Wierzynek — recenzja

Wierzynek
Nr 82 wśród 1 660 Restauracje (Kraków)
Kuchnie: Polska, Kawiarnia
Polecane, biorąc pod uwagę: Specjalne okazje, Kuchnia miejscowa, Romantyczny, Duże grupy, Spotkania biznesowe
Opcje wyżywienia: Po godzinach, Lunch, Śniadanie, Obiad, Dostawa, Ogródek, Rezerwacje
Okolica: Stare Miasto
Opis: Restauracja Wierzynek to wyjątkowe miejsce na mapie Polski, w którym w pełnej harmonii spotykają się 650-letnia tradycja ucztowania i nowoczesne podejście do sztuki kulinarnej! Przed sześcioma wiekami, w 1364 roku z inicjatywy krakowskiego kupca Mikołaja Wierzynka w jednej z krakowskich kamienic odbyła się najsłynniejsza uczta w dziejach Polski - zaślubiny wnuczki króla Kazimierza Wielkiego z cesarzem Karolem IV Luksemburczykiem. Tradycję celebrowania jedzenia i królewskiej obsługi podtrzymujemy do dziś zapraszając gości w magiczne progi Restauracji Wierzynek. Suto zastawionym stołom towarzyszy możliwość zachwytu bogactwem historycznych wnętrz. W Wierzynku możemy podziwiać niezwykłe freski i obrazy wieńczące ściany sal restauracyjnych, w tym reprodukcję XIX wiecznego obrazu Bronisława Abramowicza „Uczta u Wierzynka”. Jedyną w swoim rodzaju oprawę uczty tworzą także oryginalne kurdybany - stworzone z mistrzowską precyzją arcydzieła ścienne zdobiące wnętrza słynnej Sali Wierzynkowej. Wykonane ręcznie zgodnie z historyczną technologią produkcji z XVII i XVIII wieku, z naturalnie garbowanej skóry cielęcej, pokrytej warstwą prawdziwego srebra płatkowego i ozdobionej misternymi złoceniami – te spektakularne dzieła sztuki są doskonałym uzupełnieniem królewskiej sztuki biesiadowania. Legenda Wierzynka trwa do dzisiaj, a poprzez wizytę w restauracji i wspólne ucztowanie, każdy może stać się jej częścią…
Zrecenzowano 3 sierpnia 2015

2.08.15r byliśmy na obiedzie ze znajomymi w tej "legendarnej" restauracji.
Powiem Wam że większego g...na na talerzu nie widziałem i nie jadłem!!!
Koszmar! Na łyżkę ziemniaków wysypano kilka polędwiczek może 5 .... z sosem jałowo musztardowym ale bez musztardy!!! Nie było grama koloru ani smaku! Zadnego nawet drobnego warzywa! jak zapytałem kelnerkę to doradziła aby kupić sobie zestaw sałatek....Ta porcja kosztowała 44 zł !!
żygać chce mi się do teraz na samo wspomnienie!!! Na podanie piwa butelkowanego czekałem pół godziny aż wreszcie przeszedłem się do baru z interwencją! Pierwszy i ostatni raz w tek KNAJPIE! Lepsze jedzenie chyba w barze mlecznym lub po SŁoniem zjem! NIE POLECAM a wręcz ostrzegam!!! Te pieniądze można wydać dużo lepiej!!!

8  Dziękujemy, Jacek R

Zrecenzowano 19 lipca 2015

Restauracja mająca swój niepowtarzalny klimat doskonała kuchnia i miła obsługa oczywiście znająca język angielski.

Dziękujemy, Rysiek M
Zrecenzowano 15 lipca 2015

Zamówiliśmy prosty domowy obiad, surówki, polędwica, ziemniaki na deser lody. Jedzenie było smaczne ale nie porwało.

1  Dziękujemy, Dagmara M
Zrecenzowano 23 czerwca 2015

Wierzynek to niezwykle dostojne miejsce, w którym można poczuć się wyjątkowo. Już od progu przywitał nas bardzo miły personel. Kelnerzy doskonale wiedzą jak się zachować, co zaproponować, jak rozmawiać z gośćmi. Pełen profesjonalizm.
Jedzenie bardzo smaczne, doskonale doprawione. Fantastyczne!
Wizyta nie należy do tanich ale z pewnością warto pozwolić sobie na tą odrobinę luksusu. Jest to niesamowite miejsce!

Dziękujemy, Paulina K
Zrecenzowano 20 maja 2015

Doskonała, jedna z najlepszych jakie spotkałem, obsługa. Wykwintne, niepowtarzalne i pyszne dania. Historyczne, klimatyczne wnętrza. Doskonała lokalizacja przy krakowskim Rynku, który widać z okiem (za wyjątkiem Sali Rycerskiej).
Bardzo drogo ale to jedyna wada.

2  Dziękujemy, Maciej M

Wierzynek — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Wierzynek? Podziel się wrażeniami!