“Wieczorny wypad...”

Restaurant Ogniem i Mieczem
Nr 149 wśród 1 971 Restauracje (Kraków)
Polecane, biorąc pod uwagę: Spotkania biznesowe
Opcje wyżywienia: Po godzinach, Rezerwacje
Opis: Radzi będziem ugościć Waszmość Państwa we wnętrzach siedemnastowiecznej resturacyji strawą dobrą okrutnie i trunkiem wszelakim. Czeladź nasza wrota roztwiera o 12 a zatwiera o 24. Popróbować możecie mięsa spod siodła, zawijaka lackiego, ziemniaka czeladnego ... A wszystkie one specyjały najlepiej smakować wam będą gdy je kwartą jakowejś przedniej gorzałki przepijecie Ucztować możecie w czterech izbach mieszczących stu dwudziestu zacnych gości przy dźwiękach dawnej muzyki polskiej, litewskiej i ukraińskiej. Trzaskający w kominku ogień przeniesie Was w czasy rodem z Sienkiewiczowskiego “Ogniem i Mieczem” Pismo powiada, że gdy ojca i matki zabraknietam wuja słuchać bedziesz. Przeto jako wuj mówię i pod przysięgą wyznać mogę, że wyborniejszej starwy i przedniejszego napitku jak w Restauracyji “Ogniem i Mieczem” w grodzie Krakowskim nie masz w całej Rzeczypospolitej, a nawet w Inflantach, wiem co mówię bom w Inflantach wiele bywał...
Zrecenzowano 20 grudnia 2018 z urządzeń przenośnych

Jedzenie zaskoczyło nas wszystkich znajomi nie mogli zjeść wszystkiego tu po raz pierwszy zasmakowałem śliwowicy klimat tego miejsca smak potraw zapach niezłego alkoholu przyciąga wrócimy kiedyś.. polecamy wszystkim

Termin wizyty: grudzień 2018
Dziękujemy, 594karolp

Zrecenzowano 1 grudnia 2018 z urządzeń przenośnych

Super wystrój, bardzo miła i szybką obsługa, niesamowite pół metra żeber z kapustą zasmazana. Jedną z moich najfajniejszych w Krakowie

Termin wizyty: listopad 2018
Dziękujemy, 150witoldc
Zrecenzowano 9 października 2018 z urządzeń przenośnych

Rewelacja! Często goszcze w knajpach z polską kuchnią, ale to, co moje podniebienie przeżyło tutaj nie da sie opisać. Zdecydowałem sie na "Pitucha" czyli żurek jakiego nigdy wcześniej nie jadłem - miska żuru a niej deska z grzankami, kiełbasą wiejską i szynką. Świetne danie. Potem jadłem "Pół Metra Żebra" - czyli mięso na słodko. Porcje drogie, ale ogromne. Na pewno jeszcze tu kiedyś wpadne na "Pół Metra Żebra". Obsługa bardzo sympatyczna, miejsca w środku jak i na zewnątrz. Po posiłku polecam kieliszek wódki "Mioduli" ;)

Termin wizyty: styczeń 2018
Dziękujemy, 716patrykm
Zrecenzowano 23 września 2018

Restauracja położona z dala od innych atrakcji Krakowa, ale warto sobie zadać trudu by tam trafić. Wystrój restauracji i strój kelnerek nawiązują do nazwy restauracji – przypominają staropolski gościniec. Poprosiłem o golonkę z zapiekaną kapustą z grzybami. Już po pierwszym kęsie myślałem, że „odpłynę”. Tak wybornej golonki jeszcze nie jadłem. Skórka chrupiąca (zapiekana w piecu) pozostała część tak delikatna, że rozpływała się na języku. Ciekawe, jak to zrobili? Do picia wziąłem piwo „Złapał Kozak Tatarzyna” – mieszanka piwa jasnego i portera. Coś wyśmienitego, można rzec kufel ciemnego nektaru. UWAGA!!! Proponuję zamawiać małe porcje!!! Ja zaszalałem i wziąłem średnią porcję golonki i mimo że chłop ze mnie duży, nie dałem rady jej zjeść. POLECAM!

Termin wizyty: wrzesień 2018
Dziękujemy, cogito272
Zrecenzowano 23 września 2018

Położona trochę na uboczu ale koło najstarszego parku Podgórza restauracja serwuje dania kuchni polskiej. Jedzenie smaczne ale nie wyróżniające się niczym szczególnym. Na pewno też nie dla miłośników kuchni lekkiej. Miejsce ma jednak swój klimat, na pewno może być ciekawą propozycją gdy mamy gości z zagranicy. Wtedy może to być oryginalna wyprawa w czasy Rzeczypospolitej szlacheckiej. Jedną "gwiazdkę" odjąłem za ceny. Niestety raczej drogo. Na szczęście humor można poprawić ciągle znakomitą Miodulą.

Termin wizyty: wrzesień 2018
Dziękujemy, Marcin66

Restaurant Ogniem i Mieczem — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Restaurant Ogniem i Mieczem? Podziel się wrażeniami!