“Jak humus, to ten”
Hummus Amamamusi — recenzja

Hummus Amamamusi
Nr 54 wśród 2 032 Restauracje (Kraków)
Opis: Robimy hummus, codziennie, w naszej hummusiji, w Krakowie przy ul. Augustiańskiej 3 na Kazimierzu, która jest kuchnią i jadalnią jednocześnie. Hummusija to mały bar, w którym można zjeść hummus na miejscu i napić się wina, lub kupić je na wynos. Na miejscu możesz zjeść kilkanaście rodzajów hummusu podanych ze świeżymi ziołami, chlebem i warzywami. Hummus robimy na bierząco odpowiednio do zapotrzebowania, każdą porcję przygotowujemy specjalnie dla ciebie, co trwa kilka minut, aby nie czekać możesz wcześniej zamówić i po niego przyjechać, lub przywiezie ci go kurier rowerowy. Zadzwoń lub napisz do nas.
Zrecenzowano 25 listopada 2018

Kochany hummus. Dobry na wszystko. Jeżeli ktoś nie kocha hummusu, to ma szansę pokochać. Klimat własny, tempo bardzo krakowskie. Polecam.

Termin wizyty: lipiec 2018
1  Dziękujemy, PaniKope

Zrecenzowano 16 września 2018

Nie jem przesyconych śniadań, ale lubię te odpowiednio zbilansowane i sycące tak po prostu. Dostałam cieplutką pitę - to było najlepsze z całego zestawu. Do tego hummus, warzywa, osobno tahini, porcyjka sałatki i kawa przelewowa. Cena za śniadanie nie była wygórowana, jednakże porcja nie była na tyle sycąca, by nie musieć poza tym zjeść połowy porcji płatków owsianych w krótkim odstępie czasu. Sam hummus + tahini były poprawne, jednak oczekiwałam w sumie czegoś więcej, bo hummusu zjadam bardzo dużo i w różnych konfiguracjach. No i z tego co wiem zwykle dostaje się różne warzywa - mi trafiły się tylko, nie takie najlepsze, ogórki kiszone.
Czy polecam? Dla poszukiwaczy hummusu tak, bo warto próbować i porównywać, ale nie wiem czy pozostali wyjdą zadowoleni. No i muszę wspomnieć o średnio wygodnych siedzeniach - jest tam niesamowicie ciasno.

Termin wizyty: lipiec 2018
Dziękujemy, patrycja_malinowska
Zrecenzowano 15 września 2018 z urządzeń przenośnych

Byliśmy ze znajomymi na śniadaniu. Fajne krótkie menu (może aż za krótkie?), wzięliśmy szakszuki, omlet na słodko i dużą porcję hummusu. Wielki plus za pity, naprawdę bardzo dobre. Szakszuka niestety zupełnie niedoprawiona, jajko przesmażone. Hummus klasyczny dobry, ten z suszonymi pomidorami poprawny, bez szału. Zaletą była duża ilość warzyw do zestawu z hummusem. Omlet na słodko wyglądał bardzo ładnie, niestety nie wiem jak ze smakiem, ale koleżanka nie narzekała.

Generalnie bardzo fajny pomysł na restaurację, ale uważam, że trzeba jeszcze popracować nad smakiem, żeby naprawdę chciało się tu wracać. Oddzielny temat to ceny. Nawet w Warszawie jest taniej ;) ponad 30 zł za 200g hummusu, ponad 20 zł za malusieńką porcję szakszuki to naprawdę dużo. Polecam porównać ceny w innych tego typu miejscach w Polsce albo robić większe porcje przy takich cenach.

Termin wizyty: wrzesień 2018
Dziękujemy, Martyna G
Zrecenzowano 10 września 2018

Bardzo dobra szakszuka i cudowna pita, aż musiałam domówić drugą <3 Duży plus też za to, ze za darmo dostałam warzywa, jak tylko o to poprosiłam. Chociaż szkoda, że dostałyśmy ciepła pitę przed szakszuką i zdążyła wystygnać.
W zestawie była kawa, ale przelewowa kawa... totalnie nie w moim typie. Skończyło się na jednym łyku.
Bardzo miła obsługa, ale jeśli chodzi o miejsce to.. słaby wystrój, mało miejsca i niewygodne krzesła. Preferuję inne miejsca ;) Jakbym odwiedziła jeszcze raz to po szakszukę i cieplutką pitę!

Termin wizyty: wrzesień 2018
Dziękujemy, piyy656
Zrecenzowano 9 września 2018

Jeśli chodzi o smak, nie mam nic do zarzucenia: świetna masabaha i hummus ze śliwką wędzoną i z jabłkiem karmelizowanym, wszystko świeże i bosko przyprawione. Dokładnie taki hummus robię w domu z przepisu od Jadłonomii, jest po prostu najlepszy (w porównaniu z np. Hamsa - niebo a ziemia). A teraz trochę komedii, jaką mieliśmy okazję oglądać i powód, dla którego pewnie już tam nie wrócimy: wzięliśmy największą porcję hummusu smakowego za 32 zł. Obserwowaliśmy przygotowywanie, tzn. dokładne, z aptekarską precyzją, odmierzanie cieciorki, żeby przypadkiem nie wpadło o 2 ziarnka za dużo ;) Następnie coś zostało rozsmarowane cienką warstwą po samym dnie miski. Ja obstawiałam, że to jakiś dodatkowy sos albo coś innego, o czym nie doczytałam w menu. Okazało się, że to już właśnie była ta przeogromna porcja hummusu, którą nawet trudno mi było nabrać chlebem. Zostawiliśmy 80 zł i od razu poszliśmy na obiad ;) W hummusiji nauczyłam się, że cieciorka jest na wagę złota, a mój partner nazywa to miejsce "apteką" i od razu wiadomo, o czym mowa.

Termin wizyty: czerwiec 2018
Dziękujemy, falklanda

Hummus Amamamusi — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie
Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Hummus Amamamusi? Podziel się wrażeniami!