“Dobre jedzenie, ale klimat aptekarski ;)”
Hummus Amamamusi — recenzja

Hummus Amamamusi
Nr 52 wśród 2 030 Restauracje (Kraków)
Opis: Robimy hummus, codziennie, w naszej hummusiji, w Krakowie przy ul. Augustiańskiej 3 na Kazimierzu, która jest kuchnią i jadalnią jednocześnie. Hummusija to mały bar, w którym można zjeść hummus na miejscu i napić się wina, lub kupić je na wynos. Na miejscu możesz zjeść kilkanaście rodzajów hummusu podanych ze świeżymi ziołami, chlebem i warzywami. Hummus robimy na bierząco odpowiednio do zapotrzebowania, każdą porcję przygotowujemy specjalnie dla ciebie, co trwa kilka minut, aby nie czekać możesz wcześniej zamówić i po niego przyjechać, lub przywiezie ci go kurier rowerowy. Zadzwoń lub napisz do nas.
Zrecenzowano 9 września 2018

Jeśli chodzi o smak, nie mam nic do zarzucenia: świetna masabaha i hummus ze śliwką wędzoną i z jabłkiem karmelizowanym, wszystko świeże i bosko przyprawione. Dokładnie taki hummus robię w domu z przepisu od Jadłonomii, jest po prostu najlepszy (w porównaniu z np. Hamsa - niebo a ziemia). A teraz trochę komedii, jaką mieliśmy okazję oglądać i powód, dla którego pewnie już tam nie wrócimy: wzięliśmy największą porcję hummusu smakowego za 32 zł. Obserwowaliśmy przygotowywanie, tzn. dokładne, z aptekarską precyzją, odmierzanie cieciorki, żeby przypadkiem nie wpadło o 2 ziarnka za dużo ;) Następnie coś zostało rozsmarowane cienką warstwą po samym dnie miski. Ja obstawiałam, że to jakiś dodatkowy sos albo coś innego, o czym nie doczytałam w menu. Okazało się, że to już właśnie była ta przeogromna porcja hummusu, którą nawet trudno mi było nabrać chlebem. Zostawiliśmy 80 zł i od razu poszliśmy na obiad ;) W hummusiji nauczyłam się, że cieciorka jest na wagę złota, a mój partner nazywa to miejsce "apteką" i od razu wiadomo, o czym mowa.

Termin wizyty: czerwiec 2018
Dziękujemy, falklanda

Zrecenzowano 29 sierpnia 2018 z urządzeń przenośnych

Nigdy nie bylem fanem hummusu ale tutaj był rewelacyjny. Klasyczny hummus na gorąco, do tgo pyszne ogórki i pieczywo - idealna porcja dla 2 osób.

Termin wizyty: sierpień 2018
Dziękujemy, grzegorzv2017
Zrecenzowano 21 sierpnia 2018

Super miejsce! Hummus próbowałam w wielu miejscach, ale ten jest doskonały. Do tego mnóstwo zaskakujących smaków. Mój dotychczasowy faworyt to karmelizowane jabłko i cebula. Co najważniejsze, bardzo miła obsługa :)
Polecam!

Termin wizyty: sierpień 2018
Dziękujemy, manjja94
Zrecenzowano 10 lipca 2018

Doskonały hummus, najlepszy jaki jadłam w Polsce. Sezonowe smaki. Coś obłędnego :)
Właściciele to pasjonaci dobrego jedzenia. Oby tak dalej

Termin wizyty: maj 2018
Dziękujemy, Katarzyna B
Zrecenzowano 26 czerwca 2018

Lokal z niepowtarzalną atmosferą! Siedząc przy barze i rozmawiając z Panią zza baru czuliśmy się, jakbyśmy odwiedzili Ją w domu. Swoboda i brak nadęcia, a do tego przepyszne jedzenie. Polecam!

Termin wizyty: maj 2018
Dziękujemy, wiolagrela

Hummus Amamamusi — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie
Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Hummus Amamamusi? Podziel się wrażeniami!