Świetne miejsce

Świetne miejsce z niesłychaną atmosferą. Na pierwszy raz byłem tylko zwiedzić, ale napewno przyjdę... Przeczytaj więcej

Tad A
Warto zobaczyć

W czasie ostatniej wycieczki do Krakowa trafiliśmy do Muzeum Witrażu. Po raz kolejny przekonaliśmy... Przeczytaj więcej

Monika F

Z polecenia wybraliśmy się do Krakowa, aby obejrzeć Muzeum i Pracownię Witrażu. To był bardzo przyjemny i pouczający wyjazd. Bardzo miła Pani przewodnik oprowadziła nas po muzeum a także wyczerpujące udzieliła odpowiedzi na wszystkie pytania. Na koniec zwiedzania zakupiliśmy kilka małych witraży na pamiątkę. Serdecznie polecam

Dziękujemy, Beata F
Zrecenzowano: 9 września 2019

Już sam budynek jest piękny i wart zobaczenia. W tracie zwiedzania można się dowiedzieć, jak powstają witraże, zobaczyć warsztat, artystów przy pracy i witraże w trakcie realiazacji, jest też galeria witraży.
Miłym dodatkiem jest urocza kawiarnia.
Muzeum organizuje warsztaty, w czasie których można wykonać własny witraż - gorąco polecam udział.

Dziękujemy, JagaDB08
Zrecenzowano: 4 września 2019 z urządzeń przenośnych

Lubimy nieoczywiste atrakcje turystyczne, a ta z pewnością do takich należy. Była to niezwykle fascynujaca przygoda, dzięki której poznaliśmy pracę osób, które tworzą witraże. Sami mieliśmy okazję przekonać się jak te powstają. Niezwykle miła ekipa, bardzo otwarta i chętna do rozmów. Dziękujemy ❤️

Dziękujemy, zwiatremwewlosach
Zrecenzowano: 22 sierpnia 2019

Do Muzeum Witrażu trafiłam przez przypadek. I stwierdzam, że był to bardzo szczęśliwy przypadek. To nietuzinkowe miejsce mogę polecić miłosnikom tematu oraz każdemu kto sądzi, że witraż ma ograniczenia w przekazie, wynikające z jego formy. Świetny pomysł na wycieczkę "pod dachem" w Krakowie. Gorąco polecam. Basia.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
2  Dziękujemy, basiawarszawa
Zrecenzowano: 13 sierpnia 2019

Wizyta w tym miejscu miała być dla naszej grupy dodatkiem w wolnej chwili, ale wyrosła na najciekawszy moment dnia (a pozostałe atrakcje wcale bynajmniej słabe nie były). Obejrzenie wystawy oraz warsztatu pracowni będzie interesujące nawet dla osób niezainteresowanych tematyką witraży i szkła. Scenariusz obchodu pracowni został opracowany bardzo starannie, przewodnik Gabriela opisywała wszystko w bardzo łatwy do zrozumienia sposób, obszernie, ale nie na tyle długo, żeby znudzić. Na koniec wycieczki otrzymaliśmy mapkę lokalizacji z interesującymi witrażami, dowiedzieliśmy się też, że Pracownia stworzyła również jeden z witraży znajdujących się w naszym mieście. Oglądając pracownię, dało się łatwo wyczuć, że pracują tam ludzie profesjonalni, kompetentni, ale przy tym niezwykle sympatyczni i przyjaźni.

Dziękujemy, Dariusz S