Otwarte dzisiaj: Zamknięte
Świetne miejsce

Świetne miejsce z niesłychaną atmosferą. Na pierwszy raz byłem tylko zwiedzić, ale napewno przyjdę... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
Tad A
Warto zobaczyć

W czasie ostatniej wycieczki do Krakowa trafiliśmy do Muzeum Witrażu. Po raz kolejny przekonaliśmy... Przeczytaj więcej

Monika F

Zrecenzowano: 4 września 2019 z urządzeń przenośnych

Lubimy nieoczywiste atrakcje turystyczne, a ta z pewnością do takich należy. Była to niezwykle fascynujaca przygoda, dzięki której poznaliśmy pracę osób, które tworzą witraże. Sami mieliśmy okazję przekonać się jak te powstają. Niezwykle miła ekipa, bardzo otwarta i chętna do rozmów. Dziękujemy ❤️

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2019
Dziękujemy, zwiatremwewlosach
Zrecenzowano: 22 sierpnia 2019

Do Muzeum Witrażu trafiłam przez przypadek. I stwierdzam, że był to bardzo szczęśliwy przypadek. To nietuzinkowe miejsce mogę polecić miłosnikom tematu oraz każdemu kto sądzi, że witraż ma ograniczenia w przekazie, wynikające z jego formy. Świetny pomysł na wycieczkę "pod dachem" w Krakowie. Gorąco polecam. Basia.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
2  Dziękujemy, basiawarszawa
Zrecenzowano: 13 sierpnia 2019

Wizyta w tym miejscu miała być dla naszej grupy dodatkiem w wolnej chwili, ale wyrosła na najciekawszy moment dnia (a pozostałe atrakcje wcale bynajmniej słabe nie były). Obejrzenie wystawy oraz warsztatu pracowni będzie interesujące nawet dla osób niezainteresowanych tematyką witraży i szkła. Scenariusz obchodu pracowni został opracowany bardzo starannie, przewodnik Gabriela opisywała wszystko w bardzo łatwy do zrozumienia sposób, obszernie, ale nie na tyle długo, żeby znudzić. Na koniec wycieczki otrzymaliśmy mapkę lokalizacji z interesującymi witrażami, dowiedzieliśmy się też, że Pracownia stworzyła również jeden z witraży znajdujących się w naszym mieście. Oglądając pracownię, dało się łatwo wyczuć, że pracują tam ludzie profesjonalni, kompetentni, ale przy tym niezwykle sympatyczni i przyjaźni.

Dziękujemy, Dariusz S
Zrecenzowano: 10 sierpnia 2019

Fenomenalne miejsce z dużą liczbą atrakcji dla odwiedzających. Warto zdecydować się na zwiedzanie tego miejsca wraz z przewodnikiem.

Dziękujemy, WosStanislaw
Zrecenzowano: 26 lipca 2019

Byłem wraz ze swoją dziewczyną, po tym jak w innym muzeum trafiliśmy na naprawdę nieciekawą wystawę. Na szczęście Muzeum Witrażu uratowało nam dzień. Przewodniczka opowiadała ciekawie i widać było, że naprawdę inreresuje ją ten temat. Sama wycieczka także była naprawdę ciekawa i pozwalała zobaczyć kulisy powstawania pięknych dzieł. Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić, to do niewielkiej ilości prac na wystawie. No i do witrażu motyla, który kupiliśmy. Reklamowany był jako w całości ręcznie wykonany, a po przyjrzeniu mu się już w domu okazało się, że jego kontury są wykonane komputerowo i zwyczajnie widać "wydrukowane" piksele. Mimo wszystko polecam odwiedzić.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, Filip K
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: UlaO, Owner, Muzeum WitrażuOdpowiedź udzielona 27 lipca 2019

Szanowny Panie Filipie,

Bardzo serdecznie dziękujemy za odwiedziny i miłą recenzję. Cieszymy się, że podobało się Państwu w naszym muzeum.

Odnosząc się do niewielkiej ilości dzieł na naszej wystawie stałej: od kilku lat prowadzimy projekt "w budowie" w ramach którego wykonujemy wybitne, nigdy wcześniej niezrealizowane dzieła witrażowe. Jest to proces niezwykle kosztowny i czasochłonny, obecnie już drugi rok pracujemy na "Polonią" według projektu Stanisława Wyspiańskiego, która będzie gotowa na koniec roku i znajdzie się na zmodernizowanej wystawie stałej.
Dodatkowo, rozmiar wystawy stałej jest ograniczony wielkością historycznego budynku, w którym nasza instytucja mieści się od 1907r. Dlatego, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zwiedzających, otwarliśmy niedawno przestrzeń wystaw czasowych w odremontowanych piwnicach muzeum.

Co do witraży w naszym muzealnym sklepiku: wszystkie ich elementy są wykonane przez naszych artystów ze szkła witrażowego (ręcznie dmuchanego i barwionego w masie), ręcznie ciętego, szlifowanego, oprawianego taśmą miedzianą i lutowanego. Kontury na tych witrażach są istotnie nanoszone opracowaną przez nas metodą sitodruku (o czym przewodniczki też zawsze informują zainteresowanych - zresztą proces ten jest też widoczny w pracowni, niczego tu nie ukrywamy) - ale z farb zwanych patynami, które następnie wypalamy w piecu w temperaturze bliskiej topnienia szkła - farba wtapia się w szkło i nigdy nie zejdzie z jego powierzchni. Dzięki temu niewielkiem ułatwieniu ceny naszych pamiątek są niższe niż witraży wykonywanych na indywidualne zamówienie. Gdyby każda z pamiątek była w całości ręcznie malowana, ceny musiałyby wzrosnąć  kilkakrotnie.
Mamy nadzieję, że będą Państwo zadowoleni z zakupionego motyla - jeśli nie, zapraszamy do jego zwrotu w naszym sklepie.

Pozdrawiam serdecznie,
Urszula Ostrowska