“Dla mięsożernych!”
Ed Red — recenzja

Ed Red
Nr 76 wśród 1 678 Restauracje (Kraków)
Opcje wyżywienia: Po godzinach, Rezerwacje
Opcje wyżywienia: Po godzinach, Rezerwacje
Zrecenzowano 13 sierpnia 2017 z urządzeń przenośnych

Bardzo fajna knajpa że stekami,
Porządnie wysezonowane mięso.
Dobre dodatki, dobra kawa, pyszne desery.

Dziękujemy, Łukasz S

Zrecenzowano 11 sierpnia 2017

To nie pierwsza wizyta, ale steki tak jak zawsze pyszne, wystrój raczej ascetyczny, ale klimatyczny, dobre wina, fajne miejsce na kolacje, blisko Rynku, z zewnątrz dość niepozornie wygląda, można się zagapić i przejść obok:) Przemiła obsługa, nie nachalna, potrafiąca doradzić, znająca się na rzeczy jeśli chodzi o rodzaj mięsa wołowego i przygotowanie steków. Pyszne desery - parzony sernik z białą czekoladą - rewelacja!
Szczerze polecam!

1  Dziękujemy, PenelopeG_1914
Zrecenzowano 2 sierpnia 2017

Próbując już wielu wysokiej jakości steków w końcu trafiłem wraz z narzeczoną do Ed Reda w Krakowie.

Sympatyczny kelner obsłużył nas bez zarzutu, kilkukrotnie proponował także coś do picia, jednak tym razem przyszliśmy jedynie na sól tej ziemi, czyli MIĘSO ;)

Zamówiliśmy steki New York (Justyna mały, ja średni) dobrze wysmażone z masełkiem Reda. Poza tym zażyczyliśmy sobie także mizerię z gęstą śmietaną własnej roboty oraz - odpowiednio - Justyna młode ziemniaczki z koperkiem a ja domowe frytki.

Na zamówienie czekaliśmy ok 25-30 minut. Dania podane zostały na porządnych deskach. Otrzymaliśmy też bardzo konkretne sztućce, z czego nóż (a właściwie to narzędzie zbrodni) z chirurgiczną precyzją wżynał się w połacie steku.

Stek - właściwie brak słów. Fenomenalny, wyśmienity, po prostu taki jak powinien być! Zjadłem go w całości - często zdarza się, że w mięsie pozostają chrząstki i inne niejadalne rzeczy - tu jednak mamy chyba do czynienia z mięsem z mało stresujących się wołów, które odwdzięczają się nieskazitelnymi mięsem ;) Zdecydowanie najlepszy stek jaki jadłem!

Frytki domowe - bardzo przyzwoite, lekko chrupiące, wysmażone, odpowiednio posolone - idealnie komponowały się z mięsem.

Mizeria z gęstą kwaśną śmietaną - smakowicie przełamuje smak i staje w lekkiej kontrze do ciężkiego, konkretnego mięsa. Bardzo dobrze komponuje się z kwaśną śmietaną.

Masełko Reda - jedna możliwości wyboru sosów - bardzo smaczne, delikatne, idealnie pasujące do mięsa.

Jedyna rzecz na minus (dlatego ocena bdb a nie doskonałe) to młode ziemniaczki z koperkiem. Narzeczona nie była zadowolona z ich smaku, a po spróbowaniu ich także przeze mnie stwierdziliśmy zgodnie - smakowały jakby były po prostu odgrzane w mikrofali. FU!

Obsługa zaproponowała nam także deser, ale podziękowaliśmy, ponieważ chcieliśmy pozostać ze smakiem tej wołowiny na ustach.

Ceny? Uważam że adekwatne do jakości mięsa. Porcje sprawiedliwe i naprawdę można stąd wyjść najedzonym po uszy.

Podsumowując - WARTO! Chętnie tu wrócimy, a najprędzej wpadniemy do Reda w Warszawie, skąd pochodzimy. Oby tak dalej! ;)

2  Dziękujemy, Michał R
Zrecenzowano 6 lipca 2017 z urządzeń przenośnych

Zdecydowanie najlepsze steki jakie jadłem i nie tylko w Polsce. Jedyne co trzeba to popracować nad obsługą kelnerska, i tylko dla tego cztery punkty a nie pięć. Ceny zdecydowanie adekwatne do jakości. Zdecydowanie polecam dla prawdziwych mięsożerców.

Dziękujemy, Marcin M
Zrecenzowano 4 lipca 2017 z urządzeń przenośnych

W edzie można zjeść jedne z najlepszych steków jakie kiedykolwiek jadłem. Cena też jest adekwatna do jakości. :)

Dziękujemy, Pa T

Ed Red — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie
Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Ed Red? Podziel się wrażeniami!