“Cud-miód ”

Restauracja Trzej Kucharze
Nr 787 wśród 2 105 Restauracje (Kraków)
Kuchnie: Europejska, Śródziemnomorska, Polska, Środkowoeuropejska, Fusion
Zrecenzowano 5 września 2019 z urządzeń przenośnych

Byłem tam na imprezie rodzinnej. Najpierw wjechała zupa pieczarkowa (krem). Osobiście nie lubię grzybów, ale ta zupa to niebo w gębie. Dalsze dania (i co najważniejsze deser) też pychotka. Dojazd od ulicy Pustynnej trochę słaby, bo Wąska droga i dużo aut, więc trzeba uważać. Można podjechać też od Zakopiańskiej, ale tam często są korki. Bardzo bardzo polecam restaurację ☕

1  Dziękujemy, oleksyantek

Zrecenzowano 18 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Przykro jest mi wystawiać taką ocenę dla tak ładnej restauracji i nie zdążyło mi się to chyba jeszcze nigdy.
W skrócie:
Bardzo słaba kuchnia, bardzo uprzejma choć słabo działająca obsługa, wysokie ceny w porównaniu do jakości.
Bez skrótu:
Dosyć często bywamy z żoną w różnych restauracjach i poza kilkoma stałymi punktami staramy się zawsze odwiedzić nowe miejsce. Tak było też tym razem. Spontanicznie decyzja padła na to miejsce. Gdzieś obiło nam się o uszy. Na początku pozytywne zaskoczenie. Świetne miejsce, cisza spokój, duży parking. Bardzo ładne otoczenie lokalu i bardzo elegancki wystrój wnętrza. Lokal w zasadzie pusty więc zajmujemy miejsce, szybko dostajemy karty. Na samo zamówienie dań czekamy dosyć długo, na tyle że jest to zauważalne ale ok, niema pośpiechu. Zamawiamy:
jakiś drink,
piwo bezalkoholowe (bo samochodem) - skończyło się, szkoda,
Tonic - mój drugi wybór jak zawsze - skończyło się, szkoda,
7up - niech będzie,
Na start ser wędzony, potem łosoś i żeberka.
Jakoś poszło, może się zdążyć. Od złożenia zamówienia do podania napojów mija dobre kilkanaście minut. W zasadzie byliśmy przekonani że lokal o tym zapomniał.
Do podania przystawek równe 45 minut i tu akurat spojrzałem na zegarek bo zaczynało nas to powoli dziwić.
Same przystawki słabe. Ser wędzony to taki jakby oscypek z mikrofali. Z góry gorący i wyglądający na zapieczony a w środku zimny. Żałuję że nie zrobiłem zdjęcia. Do tego żurawina i sałatka. Takie nijakie nawet jak na starter.
Po 60 minutach wjeżdża danie główne. Oba wyglądają pięknie. Pojawia się lekka nutka ekscytacji, że oto w końcu.
Pierwsze podejście do żeberek - trochę tłuste, zero mięsa, ale widzę że ratuje je sos bbq na 5 w smaku. W konsystencji trochę suchy ketchup ale co tam. Ziemniaki mimo że opiekane zero smaku, warzywa jak warzywa. Generalnie dawno nie dodałem do dania tyle soli co dzisiaj.
Co do samych żeberek bo to najważniejszy punkt. Najgorszej jakości mieso do tego porcjowane przez ślepego rzeźnika. Poniżej zamieszczam zdjęcie co było w środku. Na taką porcję były 2 żebra i reszta takich chrząstek. Droga przez mękę. Zero smaku. Generalnie zostało pół porcji gdzie przy moim zamiłowaniu do żeberek to jakiś żart.
Ryba na ocenę co najwyżej 2. Co prawda nie było w niej niespodzianek jak u mnie ale była tak samo bez smaku i przypraw.
Żeby podtrzymać atmosferę daleką od pośpiechu sami musieliśmy udać się baru poprosić o rachunek.
Cena za taki zestaw 116 PLN.
Mimo, że zdążyło nam się wydawać na obiad dużo więcej tą sumę traktuje jak kradzież. Ciężko powiedzieć nawet że to jest drogo bo zwyczajnie jedzenia nie polecił bym nikomu nawet za 20 - 30 zł.
Lubię miejsca które mają dobry dojazd i duży parking ale tutaj nie wrócimy. Mamy czerwiec ale na razie to miejsce jest dla nas rozczarowaniem roku.

Dziękujemy, Krakowskie_Smaki
Zrecenzowano 31 marca 2019 z urządzeń przenośnych

Miłe miejsce na zjedzenie dobrego posiłku. Obsługa sympatyczna. Ciekawa, nie za obszerna karta. Bardzo smaczne, dobrze doprawione potrawy. Szczególnie polecam zupę rybną. Akceptowalny czas oczekiwania na zamówienie.
Jeśli miałbym coś zarzucić restauracji to: nienajlepszy parking i trochę za duża objętość tatara. To w końcu zakąska, a nie danie główne. Uważam również, że ceny są nieco za wysokie.

Termin wizyty: marzec 2019
1  Dziękujemy, Andrzej_W62
Zrecenzowano 5 marca 2019

Bardzo ciekawa opcja na rodzinny obiad. Menu nie zawiera zbyt wielu pozycji jednakże potrawy bardzo smaczne. Porcje wystarczające. Ładny nowoczesny wystrój. Obsługa kompetentna i miła. POLECAM

Termin wizyty: marzec 2019
Dziękujemy, Xardas09
Zrecenzowano 7 stycznia 2019

Od wejścia czuć, że będzie drogo, bo taka atmosfera. Jedzenie dobre, ale porcje raczej dla trzymajacych linię. Cena trochę poraża, ale dzięki temu nie wpadają tak po prostu rodziny na obiad, więc jest cicho i spokojnie. Obsługa niemal doskonała. W zasadzie tylko cena powoduje, że jeśli ponownie tam zajrzę, to tylko na bardzo specjalna okazję.

Termin wizyty: czerwiec 2018
Dziękujemy, Tomasz K

Restauracja Trzej Kucharze — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Restauracja Trzej Kucharze? Podziel się wrażeniami!