Zoo się poprawia z biegiem lat

Zrecenzowano: 26 sierpnia 2019
pawel-moto-adre
Kęty, Polska
Rodzinna wizyta w Zoo

Zrecenzowano: 13 sierpnia 2019
650krzysztofd
Kraków, Polska

Parking oddalony 1,5 km od kasy w zoo. To nie jest tragiczne . Zawsze można wybrać spacer bądź skorzytać z mpk . Ale brak parkomatu bądź bankomatu to wielka tragedia . Rozumiem gotówkę powinno się mieć . Ale nakaz zapłaty w niedzielę 15 zł za 5h ale ktoś był krócej i też musi tyle to nieporozumienie . Mąż musiał schodzić do miasta szukać bankomatu bo akurat nie mieliśmy wystarczającej gotówki. Brakło nam 2 zł. Nie przypuszczaliśmy ,że jadąc do miasta gdzie znajduje sie zoo będzie z tym problem . Przy kasach w zoo także nie zobaczyliśmy bankomatu .

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2019
Dziękujemy, Ursssssssssss
Zrecenzowano: 31 sierpnia 2019

Pierwszy raz krakowskie ZOO zwiedziłam w 2016 roku. Było miło, ciekawie ale miałam nieodparte wrażenie, że warunki, w których żyją zwierzęta mogłyby być lepsze. Po tym pobycie miałam delikatny niesmak bo widok zniechęconego lwa wciśniętego w malutki, zarośnięty wybieg był raczej przykry.
W czerwcu tego roku (2019) ponownie wybrałam się do Ogrodu i muszę przyznać, że jest o niebo lepiej. Wielkie brawa dla władz ZOO za działania w kierunku poprawy warunków.
Miłe to było doświadczenie. Ogromną atrakcją (zarówno dla mnie jak i dla innych zwiedzających) były dzikie koty. Udało się tak trafić, że na wybiegu szalał mały tygrysek,a kilka metrów dalej młoda puma pluskała się w basenie. Dużo by pisać bo w zasadzie co krok to inna atrakcja. Flamingi, papugi, surykatki, lemury, słonie, żyrafy itd. itd. ... W związku przypadającym wówczas dniem dziecka w Ogrodzie było pełno maluchów. Miło było popatrzeć jak wielką frajdę sprawiała im ta wizyta. Jeśli wybieracie się do Krakowa z pociechami do Krakowa to koniecznie odwiedźcie ZOO.
Podsumowując: czerwcowy spacer był tak udany, że przy okazji kolejnej wakacyjnej wyprawy do stolicy Małopolski namówiłam męża na kolejną wizytę. Eureka, udało się dotrzeć do wybiegu/basenu dla pingwinów...sprawdziło się powiedzenie "do trzech razy sztuka".
Gorąco polecam

1  Dziękujemy, Dorota R
Zrecenzowano: 26 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Wybiegi w zoo z biegiem lat są remontowane . Od ostatniego pobytu trochę się polepszylo doszedł wybieg z pingwinami. Ceny w małych lokalach na terenie zoo dość wysokie. Parking płatny w weekend czekaliśmy ponad 40.minut na wjazd na teren parkingu z którego jeszcze jest około 1.5 km do kas biletowych . Do zoo można iść pieszo pod górkę lub skorzystać z komunikacji miejskiej.

2  Dziękujemy, pawel-moto-adre
Zrecenzowano: 13 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

W Zoo dużo ciekawych zwierząt, w środku jest również mini-zoo w którym można karmić zwierzęta np. Kucyki, osiołka, króliki, lamy, owieczki, kozy, świnki morskie i świnki miniaturowe. Polecam przyjechać w tygodniu. We wakacje, w weekend, duża kolejka do kas, jednak najgorszy był dojazd korek 2 km do parkingu. Nie polecam parkowania w obszarze Zoo, poza parkingiem, wszędzie zakazy parkowania i zatrzymywania. Straż miejska zakłada blokady. Dojście z parkingu do Zoo nieprzystosowane dla rodzin z małym dzieckiem. Trasa utwardzona, lecz wyboista, wysokie nierówności jak dla rodzin pchających dziecięcy wózek. Nie wspominając o „komforcie” dziecka. Za to głównie odejmuje gwiazdkę.

Dziękujemy, 650krzysztofd
Zrecenzowano: 12 sierpnia 2019

Bardzo lubię ogrody zoologiczne, czasem wśród zwierząt znajduję mądrzejsze istoty od niektórych ludzi ;-)
Krakowskie ZOO znajduje się w Lasku Wolskim, na wzgórzu Pustelnik. Przy okazji długich weekendów bywa tam dość tłoczno.
Dojechać tu można autobusem nr 134 bądź własnym autem (są parkingi). Bilet normalny 18 zł, ulgowy -10 zł. Niestety nie ma rodzinnych biletów (tylko krakowska karta rodzinna 3+).
Miejsce fajne, spokojne, zielone, czyste i zadbane. Jest tutaj fajna żyrafiarnia (i Malik, Malman i Denar ;-)). Można tez uczestniczyć w pokazach karmienia słoni, pingwinów i uchatek.
Polecam na rodzinny spacer.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
Dziękujemy, grytfus