“Stały gosc”

Zalipianki Ewa Wachowicz
Nr 304 wśród 2 106 Restauracje (Kraków)
Opis: Jest takie miejsce na skraju Starego Miasta, w sąsiedztwie krakowskich Plant, gdzie barwna tradycja małopolskiego Zalipia wpisuje się w kulinarne dziedzictwo grodu królów Polski. Stworzone z pasją, powstałe z miłości do gotowania, z szacunkiem dla natury. Bazujące na lokalnych produktach i sprawdzonych recepturach. Takie są moje Zalipianki.

Jedna z najlepszych restauracji jadam tam cały czas, wszystko świetne, i dzięki tak swietnie połączonym daniom nauczyłam się przełamać wiele strachów przed niektórymi potrawami
Pozdrawiam

Dziękujemy, Czekoladowysuflet
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Sunshine57830944820, Kierownik ds. PR, Zalipianki Ewa WachowiczOdpowiedź udzielona 2 tygodnie(-i) temu

Dziękujemy! Lubimy eksperymentować i cieszymy się, że dzięki temu zachęciliśmy do próbowania odmiennych połączeń smakowych :-) Pozdrawiamy i zapraszamy! <3

Wybraliśmy się z żoną na sobotnią kolację do Zalipianek. Każde z nas zamówiło przystawkę, danie główne i deser. Serwowane dania prezentowały różny poziom, od dań naprawdę wyśmienitych po przeciętne. Duże wrażenie zrobił na nas tatar z dorsza, godna polecenia jest również konfitowana pierś z kaczki. Najmniej smakowała nam cielęcina z kostką, mięso było bez smaku i do tego "gumowate". Ogólne wrażenia pozytywne, obsługa miła i serdeczna, wystrój lokalu nie budzi większych zastrzeżeń. Reasumując, ogólnie z pobytu w restauracji jesteśmy zadowoleni, aczkolwiek w tym przedziale cenowym można zjeść w Krakowie znacznie lepiej.

Dziękujemy, Marek K
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Sunshine57830944820, Kierownik ds. PR, Zalipianki Ewa WachowiczOdpowiedź udzielona 3 tygodnie(-i) temu

Dziękujemy za pochlebne opinie i zapraszamy ponownie. Mamy nadzieję, że wówczas wszystko spełni Państwa wymagania. Pozdrawiamy serdecznie! :)

Razem z narzeczona do niedawna odwiedzalismy Zalipianki 2-3 razy w tygodniu, ze wzgledu na zawsze swietnie przyrzadzone mieso oraz barszcz z koldunami z kaczki. Po zmianie karty (stalo sie tak mniej wiecej pol roku temu) wszystko zmienilo sie na gorsze - mieso doslownie za kazdym razem jest gumowate i suche jak Sahara. Przez dlugi czas dawalem Zalipiankom kolejna i kolejna szanse, z nadzieja, ze wszystko wroci do normy. Nadzieja odeszla, kiedy ostatnio do mojego ulubionego barszczu musialem doplacic 12zl za kolduny z kaczki (zamiast twarozku). Jak dla mnie to juz tylko miejsce do jednorazowej wizyty. Osobiscie stracilem status stalego klienta.

Dziękujemy, Bendzeman

Witamy! Staramy się reagować na wszelkie reklamacje i uwagi dotyczące serwowanych przez nas dań na bieżąco, jeśli któreś z nich nie spełnia oczekiwań naszych gości, wymieniamy je na nowe danie.
Zapraszamy ponownie, a jeśli cokolwiek Państwa zaniepokoi, prosimy o zgłoszenie uwag. Pozdrawiamy! :)

Zrecenzowano 1 września 2019 z urządzeń przenośnych

Miejsce przypominające gęstością miejsc dla gości raczej stołówkę zakładową z epoki słusznie minionej, niż dobrą restaurację. Jedzenie po prostu fatalne. Makaron z sosem grzybowym, podobno z prawdziwków, wyglądem przypominał rozgotowaną breję i tak też smakował. Sos bogato zagęszczony mąką, z dwoma cienkimi niczym opłatek kawalątkami grzyba tylko podkreślał smętny wyraz tego żałosnego dania. Przeżyłam wizytę w tej jadłodajni tylko dzięki śledziowi z bimbrem na przystawkę. Miejsce przeznaczone typowo dla turystów, jako mieszkanka Krakowa będę omijać wieeeelkim łukiem, szczególnie, że wciąż mam w pamięci obraz uroczej kawiarni, mieszczącej się drzewiej pod tym adresem.

Termin wizyty: styczeń 2019
2  Dziękujemy, Magdalena P
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Sunshine57830944820, Kierownik ds. PR, Zalipianki Ewa WachowiczOdpowiedź udzielona 2 września 2019

Witamy, recenzja nie dotyczy naszej restauracji. Nie mamy w karcie makaronów.

Zrecenzowano 18 sierpnia 2019

Resto Bar Ewa Wachowicz w Krakowie to jedno z lepszych miejsc, w których byłem. W dniu dzisiejszym była to moja kolejna wizyta wraz ze znajomymi w tym miejscu. Jedzenie, obsługa oraz lokalizacja są doskonałe. Dania podawane w szybkim tempie, gorące oraz ładnie ułożone wraz z dekoracjami na talerzu. Restauracja idealna dla grup znajomych oraz rodzin z dziećmi. Polecam to miejsce !!

Dziękujemy, pawgal2016
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Sunshine57830944820, Kierownik ds. PR, Zalipianki Ewa WachowiczOdpowiedź udzielona 24 sierpnia 2019

Dziękujemy bardzo! <3 Jest nam bardzo miło, że wszystko Państwu smakowało oraz, że docenia Pan nie tylko jedzenie, ale także naszą obsługę i wystrój. Mamy nadzieję, że do kolejnego zobaczenia :)

Zalipianki Ewa Wachowicz — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie
Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Zalipianki Ewa Wachowicz? Podziel się wrażeniami!