“Obiadek u Zalipianek 😊”

Zalipianki Ewa Wachowicz
Nr 315 wśród 2 032 Restauracje (Kraków)
Opis: Jest takie miejsce na skraju Starego Miasta, w sąsiedztwie krakowskich Plant, gdzie barwna tradycja małopolskiego Zalipia wpisuje się w kulinarne dziedzictwo grodu królów Polski. Stworzone z pasją, powstałe z miłości do gotowania, z szacunkiem dla natury. Bazujące na lokalnych produktach i sprawdzonych recepturach. Takie są moje Zalipianki.
Zrecenzowano 13 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Do restauracji wybieralismy się dość długo ale w końcu nadszedł ten dzień.
W sobotnie popołudnie dotarliśmy na obiad. Restauracja bardzo fajnie urządzona (pamiętam ją z dawnych lat) bardzo przyjemny ogródek z wygodnymi
siedziskami. Bardzo miła i profesjonalna obsługa. Mimo dużego ruchu (i biegającymi dziećmi po restauracji) kelnerzy świetnie sobie radzili Zostaliśmy poczęstowani pysznymi pasztetami. Na posiłek nie czekaliśmy długo Kurczak z grzybami oraz policzki
wołowe bardzo dobre(jak dla mnie mało sałat do dań) Szarlotka (duży kawałek)+ lody- dobra. Ceny porównywalne do restauracji tej klasy.
Polecam wszystkim, warto przyjść i spróbować fajnego jedzonka i poczuć klimat Zalipianek ️

Dziękujemy, Anna K
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Sunshine57830944820, Kierownik ds. PR, Zalipianki Ewa WachowiczOdpowiedź udzielona 5 tygodnie(-i) temu

Bardzo dziękujemy za miłą opinię oraz wizytę w Zalipiankach :) Cieszymy się, że zamówione dania smakowały i mamy nadzieję, że do ponownego zobaczenia:)

Zrecenzowano 8 czerwca 2019

Piękne wnętrza, ze sklepieniami i tajemniczymi roślinnymi freskami, dzięki którym można się poczuć jak na łonie natury. Szybka, dyskretna obsługa. Bardzo duże porcje i jedzenie pyszne. Nie za głośna muzyka budująca klimat relaksu i odprężenia. Po całym dniu zwiedzania - marzenie! Jedyny minus to komary, ale z tym problemem borykają się zapewne wszystkie restauracje przylegające do Plant, więc po prostu taka uroda.

Dziękujemy, jardin_et_la_pluie
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Sunshine57830944820, Kierownik ds. PR, Zalipianki Ewa WachowiczOdpowiedź udzielona 10 czerwca 2019

Bardzo dziękujemy za tak miłą opinię oraz poświęcony czas na jej napisanie. Cieszymy się, że doceniona została nie tylko nasza kuchnia, ale także wystrój i obsługa. Niestety, chociaż bardzo byśmy chcieli, na komary nie mamy wpływu :( Mamy nadzieję, że do zobaczenia raz jeszcze!

Zrecenzowano 8 czerwca 2019

W restauracji duża ilość komarów, które cały czas atakują, pora obiadowa, dzień upalny;
zupa - smaczna
danie główne - niesmaczne
Toalety brudne
Po spożyciu posiłku problemy jelitowe już w tym samym dniu! ( objawy podobne u 2 osób niezależnie)

2  Dziękujemy, Elżbieta R

Dziękujemy za przesłaną opinię. Jest nam bardzo przykro, że jakoś naszych usług nie spełniła Pani oczekiwań. Oczywiście w kwestiach zależnych od nas (toalety, niesmaczne dania) staramy się wciąż stawać na wysokości zadania i postaramy się mocniej, aby sytuacja nie powtórzyła się. W przypadku komarów - niestety na nie nie mamy wpływu, chociaż bardzo byśmy chcieli. Mimo wszystko dziękujemy za wizytę w naszej restauracji.

Zrecenzowano 7 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Ucztę rozpoczęliśmy od czekadełka - chlebek z czarnuszka i dwoma pasztetami do wyboru:z wątróbki i z kaczki. Oba niesamowite!
Następnie zupy: barszcz z koldunami i krem z selera z łososiem - rozkosz dla podniebienia!
Dania główne: pstrąg lososiowy z puree ziemniaczanym, dorsz z zapiekanka ziemniaczana ze szpinakiem i musem z buraka oraz policzki wołowe - aż ciężko dobrać słowa. Po prostu wyśmienite! W punk!
Obsługa rewelacyjna :)
Jak najbardziej polecamy.

Dziękujemy, Małgorzata K

Dziękujemy bardzo za tak miłą rekomendację! Cieszymy się, że wszystkie dania Państwu smakowały i mamy nadzieję, że nie jest to nasze ostatnie spotkanie :)

Zrecenzowano 3 czerwca 2019

Wspaniałe położenie. Zalipianki leżą blisko Rynku Głównego przy Plantach. Składają się z sali wewnętrznej i tarasu ogrodzonego szybami. Dzieki temu jest ładny widok na Planty i stale świeże powietrze. W sali śmierdzi z kuchni. Toaleta koedukacyjna. Porcje za duże, nie daliśmy rady zjeść i zostawialiśmy. Obsługa miła, szybka, miły nastrój, zapalone świece, bardzo wygodne kanapy. Wystrój sali żaden, czyli nic specjalnego nie ma jako wystrój. Jest menu dziecięce, czyli dzieci są pełnoprawnymi gośćmi. Ceny wysokie.

Co mogę polecić z całego serca i było przepyszne: rosół z kołdunami, wątróbka gęsia i tatar z polędwicy. Aczkolwiek zamawiający narzekał, ze wśród przypraw nie było Maggi. Starsze pokolenie jest wychowane na Maggi i Maggi powinno być.

Które dania były loterią i były częściowo smaczne, częściowo niejadalne? Kurczak z pieczarkami: kurczak smaczny, ale w środku była kość, sos pyszny, ryż bez smaku jak papierowy. Maczanka wg przepisu Ewy Wachowicz: dwa podpłomyki śmierdzące i smakujące węglem z ogniska skutecznie zabiły smak całej potrawy, mięso ze ścięgnami i innymi farfoclami, ogórki kiszone przesolone - nie do jedzenia. Lody smaczne, ale śmietana niesmaczna, za duża porcja.

Generalnie - z tych kilkuset złotych zapłaconych przez naszą grupę połowa była zmarnowana – nie dojedliśmy dań lub je porzuciliśmy (np. maczankę). Jeśli pani Ewa tak gotuje w domu to współczuję rodzinie.

Zauważyliśmy też , ze jeden z gości przy sąsiednim stoliku (grupa starszych Polaków) naruszył prywatnośc kelnerki – podczas zamawiania trzymał ja za łokieć i pytał o imię. Kelnerka zachowała olimpijski spokoj, ale widać było, że jest wściekła. Właściciel restauracji powinien jasno poinformować kelnerki, ze mają prawo protestować i poprosić menadżera o zmiane kelnera na mężczyznę, nawet jeśli grupa się obrazi i wyjdzie i właściciel nie zarobi.

2  Dziękujemy, Mrjwr

Zalipianki Ewa Wachowicz — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie
Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Zalipianki Ewa Wachowicz? Podziel się wrażeniami!