“Jedzeniowa loteria i za duże porcje”

Zalipianki Ewa Wachowicz
Nr 315 wśród 2 032 Restauracje (Kraków)
Opis: Jest takie miejsce na skraju Starego Miasta, w sąsiedztwie krakowskich Plant, gdzie barwna tradycja małopolskiego Zalipia wpisuje się w kulinarne dziedzictwo grodu królów Polski. Stworzone z pasją, powstałe z miłości do gotowania, z szacunkiem dla natury. Bazujące na lokalnych produktach i sprawdzonych recepturach. Takie są moje Zalipianki.
Zrecenzowano 3 czerwca 2019

Wspaniałe położenie. Zalipianki leżą blisko Rynku Głównego przy Plantach. Składają się z sali wewnętrznej i tarasu ogrodzonego szybami. Dzieki temu jest ładny widok na Planty i stale świeże powietrze. W sali śmierdzi z kuchni. Toaleta koedukacyjna. Porcje za duże, nie daliśmy rady zjeść i zostawialiśmy. Obsługa miła, szybka, miły nastrój, zapalone świece, bardzo wygodne kanapy. Wystrój sali żaden, czyli nic specjalnego nie ma jako wystrój. Jest menu dziecięce, czyli dzieci są pełnoprawnymi gośćmi. Ceny wysokie.

Co mogę polecić z całego serca i było przepyszne: rosół z kołdunami, wątróbka gęsia i tatar z polędwicy. Aczkolwiek zamawiający narzekał, ze wśród przypraw nie było Maggi. Starsze pokolenie jest wychowane na Maggi i Maggi powinno być.

Które dania były loterią i były częściowo smaczne, częściowo niejadalne? Kurczak z pieczarkami: kurczak smaczny, ale w środku była kość, sos pyszny, ryż bez smaku jak papierowy. Maczanka wg przepisu Ewy Wachowicz: dwa podpłomyki śmierdzące i smakujące węglem z ogniska skutecznie zabiły smak całej potrawy, mięso ze ścięgnami i innymi farfoclami, ogórki kiszone przesolone - nie do jedzenia. Lody smaczne, ale śmietana niesmaczna, za duża porcja.

Generalnie - z tych kilkuset złotych zapłaconych przez naszą grupę połowa była zmarnowana – nie dojedliśmy dań lub je porzuciliśmy (np. maczankę). Jeśli pani Ewa tak gotuje w domu to współczuję rodzinie.

Zauważyliśmy też , ze jeden z gości przy sąsiednim stoliku (grupa starszych Polaków) naruszył prywatnośc kelnerki – podczas zamawiania trzymał ja za łokieć i pytał o imię. Kelnerka zachowała olimpijski spokoj, ale widać było, że jest wściekła. Właściciel restauracji powinien jasno poinformować kelnerki, ze mają prawo protestować i poprosić menadżera o zmiane kelnera na mężczyznę, nawet jeśli grupa się obrazi i wyjdzie i właściciel nie zarobi.

2  Dziękujemy, Mrjwr

Zrecenzowano 30 maja 2019

Zostaliśmy tam zaproszeni na uroczystą obiadokolację, sama zresztą planowałam też odwiedzić to miejsce z racji pochlebnych opinii. Niestety po kolacji zmieniłam zdanie. Złożyliśmy zamówienie - po czasie oczekiwania 5 osób dostało a dwie czekały - otrzymały dopiero jak my już skończyliśmy swoje! Na pytanie dlaczego nie otrzymały padła odpowiedź, że kurczak się długo piecze! (???) Samo jedzenie - bez szału - moje kopytka były niedogotowane - twarde w środku. Tak ogólnie lokal średniej klasy, a ceny wyższej - (woda cisowianka - 16zł).

1  Dziękujemy, Kraklove
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Sunshine57830944820, Kierownik ds. PR, Zalipianki Ewa WachowiczOdpowiedź udzielona 3 czerwca 2019

Dziękujemy za poświęcenie czasu na przygotowanie tej recenzji. Jest nam przykro za zaistniałą sytuację. Staramy się wciąż poprawiać jakość swoich usług i chętnie przyjmujemy wszelkie uwagi dotyczące zarówno dań jako raz jakości obsługi. Mamy jednak nadzieję, że da nam Pani jeszcze jedną szansę :)

Zrecenzowano 22 maja 2019

Kuchnia jest wyśmienita , zjadłam tatar z dorsza i szarlotkę - niebo w gębie !
Poza tym bardzo ładna restauracja, piękny taras z widokiem na zielone planty, miła obsługa, przyjemna muzyka w tle... polecam !

Dziękujemy, Klaudia B
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Sunshine57830944820, Kierownik ds. PR, Zalipianki Ewa WachowiczOdpowiedź udzielona 27 maja 2019

Pani Klaudio, jest nam bardzo miło i bardzo się cieszymy, że tak dobrze oceniła Pani nie tylko nasze dania, ale także niezwykłą atmosferę naszej restauracji. Do zobaczenia następnym razem :)

Zrecenzowano 18 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Obsługa na wysokim poziomie, smak i wygląd potraw to bajka, ponadto szeroki wybór dań . Lokalizacja fantastyczna. Polecam i wracam kiedy tylko mogę !

Termin wizyty: kwiecień 2019
Dziękujemy, MaettyT

Bardzo się cieszymy! I mamy nadzieję, że nie będziemy musieli długo czekać na kolejną wizytę. Dziękujemy!

Zrecenzowano 15 maja 2019

Restauracja to jednak głównie jedzenie i za to podniosłem ocenę o jedno oczko chociaż brak stylu i dopasowania ogródka do wystroju restauracji kłuje w oczy. Szkoda wielka bo można było wykorzystać motywy z Zalipia na różne sposoby a tak mamy ewidentną nijakość w szklanej oprawie przy samych plantach. Za to jedzenie wynagradza estetyczną wpadkę. Na dodatek jak na kuchnię nie tanią i z ambicjami porcje są całkiem spore. W niektórych miejscach kucharze artyści przyzwyczaili mnie niestety do porcji niewielkich za to dbających głownie o formę. Zalipianki to kuchnia jednak wykwintna niemniej w tradycyjnym wydaniu "aby gość głodny z domu nie wyszedł".

Dziękujemy, SKrakowski

Bardzo dziękujemy za opinię oraz wybór naszej restauracji :) Przy kolejnej wizycie polecamy również stolik wewnątrz restauracji, zachowaliśmy w niej oryginalny wystrój i motyw Zalipia. Jest naprawdę fantastyczny :)

Zalipianki Ewa Wachowicz — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie
Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Zalipianki Ewa Wachowicz? Podziel się wrażeniami!