“Super muzeum!”

Muzeum Lotnictwa Polskiego
Nr 8 wśród 297 atrakcji (Kraków)
Więcej informacji o atrakcji
Informacje o atrakcji
Zalecany czas pobytu: 2–3 godziny
Kontrybutor: poziom 1
Liczba recenzji: 3
“Super muzeum!”
Zrecenzowano: 2 marca 2017

Mnóstwo samolotów i nie tylko do zobaczenia. Eksponaty są zarówno w budynku jak i na wolnym powietrzu. Fajnie wychodzą urodziny tu zorganizowane. Warto tu przyjechać!

Data wizyty: lipcu 2016

6 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 1 podziękowanie
“Warte uwagi miejsce”
Zrecenzowano: 25 lutego 2017

Nawet dla osób nie znających się na lotnictwie jest to świetna forma rozrywki. Warto się przejść i przyjrzeć eksponatom. Polecam :)

Data wizyty: kwietniu 2016
Dziękujemy, majmaj28
Góra Kalwaria, Polska
Kontrybutor: poziom 4
Liczba recenzji: 35
7 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 6
“cytując klasyka "zabierzesz ich do muzeum lotnictwa....."”
Zrecenzowano: 24 lutego 2017

Najlepszą recenzją jest to że jak się tam wybierałem z dziewczyną to była bardzo nie chętna. Po obejrzeniu kilku eksponatów zaczęła robić foty jak japoński turysta. Muzeum wciąga bardzo i nie wiadomo kiedy mija czas. Bardzo dużo ciekawych samolotów w tym PZL P11. Polecam zabrać dzieci na pewno będą zachwycone aa i nie można zapomnieć o drugiej połówce ;-)

Data wizyty: kwietniu 2016
26 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 13
“odlotowe miejsce”
Zrecenzowano: 23 lutego 2017

Wspaniałe i unikatowe samoloty, ciekawa oprawa....fajne miejsce na spacer w ciepłe dni (nie tylko dla pasjonatów historii czy lotnictwa)

Data wizyty: lipcu 2016
39 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 45
“co za miejsce!”
Zrecenzowano: 14 lutego 2017

To jest miejsce w którym warto się znaleźć. Można tu znaleźć kawał historii zarówno polskiego jak i światowego lotnictwa. W halach zobaczymy egzemplarze samolotów z początku XX wieku. Ale są tam też stosunkowo świeże samoloty bojowe polskich sił powietrznych jak MIG-21 czy SU-22.
Na mnie szczególnie ciepłe wrażenie zrobiły samoloty z drugiej wojny, którą się kiedyś bardzo interesowałem. Stoją obok siebie najwięksi przeciwnicy Spitfire i ME-109.
Wspomnienia budzi też helikopter, którym podczas pielgrzymek latał Jan Paweł II.
Duże wrażenie robią również silniki samolotów, które zajmują całą halę. Zwłaszcza silniki odrzutowców pokazują skalę ich wielkości.
Myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie, polecam!

Data wizyty: styczniu 2017
Dziękujemy, Rambolec

Muzeum Lotnictwa Polskiego — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Muzeum Lotnictwa Polskiego? Podziel się wrażeniami!