“odlotowe miejsce”

Muzeum Lotnictwa Polskiego
Nr 8 wśród 303 atrakcji (Kraków)
Więcej informacji o atrakcji
Informacje o atrakcji
Zalecany czas pobytu: 2–3 godziny
Zrecenzowano 23 lutego 2017

Wspaniałe i unikatowe samoloty, ciekawa oprawa....fajne miejsce na spacer w ciepłe dni (nie tylko dla pasjonatów historii czy lotnictwa)

Dziękujemy, eugeniusz_f1972
Napisz recenzję
Muzeum Lotnictwa Polskiego — pojawiły się nowe recenzje!
Sprawdź najnowsze recenzje

Zrecenzowano 14 lutego 2017

To jest miejsce w którym warto się znaleźć. Można tu znaleźć kawał historii zarówno polskiego jak i światowego lotnictwa. W halach zobaczymy egzemplarze samolotów z początku XX wieku. Ale są tam też stosunkowo świeże samoloty bojowe polskich sił powietrznych jak MIG-21 czy SU-22.
Na mnie szczególnie ciepłe wrażenie zrobiły samoloty z drugiej wojny, którą się kiedyś bardzo interesowałem. Stoją obok siebie najwięksi przeciwnicy Spitfire i ME-109.
Wspomnienia budzi też helikopter, którym podczas pielgrzymek latał Jan Paweł II.
Duże wrażenie robią również silniki samolotów, które zajmują całą halę. Zwłaszcza silniki odrzutowców pokazują skalę ich wielkości.
Myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie, polecam!

Dziękujemy, Rambolec
Zrecenzowano 12 lutego 2017

co roku zaglądam do muzeum na piknik lotniczy! Uwielbiam to miejsce!
mnóstwo eksponatów, super atmosfera!

Dziękujemy, Sandra W
Zrecenzowano 26 stycznia 2017

Świetne miejsce pokazujące bogatą historię Polski. Tam warto zabrać dzieciaki i znajomych. Obowiązkowy pkt na kulturalnej mapie Krakowa.

Dziękujemy, PanIgnacy
Zrecenzowano 19 stycznia 2017

Od dłuższego czasu wybierałem się do Muzeum Lotnictwa Polskiego i wreszcie się udało. Nie zawiodłem się i moi dwaj synowie też nie. Wiele eksponatów, część wystawy interaktywna - najwięcej czasu chłopaki spędzili w symulatorze lotu. Na mnie największe wrażenie zrobiła wystawa o I wojnie światowej - na światowym poziomie. Tak powinna wyglądać cała ekspozycja. Bardzo dużo lotniczych „białych kruków”. Bardzo łatwy dojazd autem lub tramwajem z centrum Krakowa.
Niestety nie jest idealnie. W części interaktywnej sporo eksponatów uszkodzona. Bardzo dużo pamiątek po radzieckiej myśli technicznej, na dodatek w złym stanie. Przy tej ilości tego sprzętu chciałoby się trochę więcej zobaczyć.A tu niestety też panuje mania polskich muzeów czyli NIE DOTYKAĆ EKSPONATÓW - wszystkich! Czy na prawdę, choćby dla frajdy dzieciaków nie możnaby kilku tych sprzętów pozwolić pozwolić dotknąć czy do nich zajrzeć a może i wsiąść? Jak to się robi w wielu muzeach techniki na świecie.

Dziękujemy, soluslupus

Muzeum Lotnictwa Polskiego — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Muzeum Lotnictwa Polskiego? Podziel się wrażeniami!