Kraków

“Zachęcenie ocenami”
Introligatornia Smaku — recenzja

Introligatornia Smaku
Nr 17 wśród 2 136 Restauracje (Kraków)
Opcje wyżywienia: Po godzinach, Śniadanie, Rezerwacje
Opis: Stylizacja wnętrza restauracji jest oparta na historii introligatorni której początek datowany jest od 1932 roku w Lwowie a następnie od II wojny światowej został przeniesiony do Krakowa w którym tysiące prac magisterskich i doktoranckich było oprawiane w twarde okładki. Jedynym śladem który pozostał po starym warsztacie jest maszyna do cięcia papieru, która stanowi dowód pięknej przeszłości po introligatorni. W dniu dzisiejszym nazwa Introligatornia Smaku jest przedłużeniem tej tradycji. Menu restauracji oparte jest na tradycyjnej kuchni polskiej w nowoczesnej formie oraz formule casual dining, czyli dla każdego coś fajnego. Formuła „ casual dining” w naszym menu jest oparta na popularnych daniach kuchni europejskiej i amerykańskiej z zachowaniem podstaw sztuki kulinarnej (bez zastosowania półproduktów i konserwantów). Każdego dnia Szef kuchni proponuje sezonowe specjalności kuchni interkontynentalnej i tradycyjnej kuchni polskiej. Jako restauracja jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje naszych Klientów. Zapraszamy Serdecznie.

Przyszliśmy zachęcenie opiniami zajrzelismy będąc na krakowskim Kazimierzu. I troszkę się rozczarowalismy. Żurek jakiś hmmm wodnisty, krem z buraka arcyslodki, tatar ze śledzia był raczej sałatka ze śledzia. Ale przepyszne wypiekane pieczywo i serek do po smarowania. Klimatyczne miejsce, ładnie wyposażone. Ale następnym razem będziemy szukać dalej.

Termin wizyty: październik 2019
Dziękujemy, karolinar573

Zrecenzowano 19 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Trafiliśmy tu przypadkiem , jednak zwrócił na nas uwagę klimat jaki panował w tym miejscu i nietuzinkowe menu. Bardzo miły i bardzo kulturalny kelner skradł moje serce . Dania które zamówiliśmy były przepyszne , piękne i bardzo delikatne . Można powiedzieć że spotkały nas kulinarne figle w rozsądnej cenie w bardzo klimatycznym miejscu z przemiłą obsługą . Gorąco polecam to miejsce wszystkim turystom!

1  Dziękujemy, 110aleksandrak
Zrecenzowano 18 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Porażka goni porażkę!
W weekend byliśmy w Krakowie i chcieliśmy zjeść coś fajnego (czy dobrego by się okazało) ale niestety nie miła strasznie kelnerka na moje pytanie czy możemy z małym pieskiem sznaucerem mini wejść powiedziała że nie ma miejsc a ja jej podobnym tonem że nie pytam czy jest miejsce ale czy można wejść z przyjacielem na czterech łapach a Pani kelnerka nie bo to restauracja i nie wolno. Co to za klimat i odpowiedź? W większości w Krakowie można wejść z psem i kelnerki wodę przynoszą bez pytania! Omijam te słabą juz na początku kontaktu te śmieszną ,,restauracje"

2  Dziękujemy, 443mariuszt
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Marek W, Właściciel, Introligatornia SmakuOdpowiedź udzielona 19 sierpnia 2019

Szanowny Panie
Wszyscy kochamy pieski i nic do nich nie mamy.
Kelnerka dała odpowiedź że nie mamy wolnych miejsc i tak też było.
Nie rozumiem skąd taka agresja z Pana strony i zarazem opinia krzywdząca Naszą restaurację.

Pozdrawiam
Szef Kuchni
Marek Widomski

Zrecenzowano 14 sierpnia 2019

Fantastyczna restauracja, bezwzględnie najlepsza na Kazimierzu, i pewnie w Krakowie. Przesympatyczny właściciel podchodzący z sercem do kuchni, co widać i czuć po genialnej kuchni.
Duży wybór dań, własnego pomysłu, jeszcze nigdy się nie zawiodłem.
Ze względy na wysokiej klasy szefa kuchni, jest to wykwintna restauracja.
POLECAM!

Dziękujemy, marcin38
Zrecenzowano 26 lipca 2019

Wybrałem się ze swoją drugą połówką, oboje byliśmy bardzo zadowoleni z dań, które zostały nam zaserwowane. Obsłudze nic zarzucić nie można. Ceny adekwatne do jakości podawanych potraw. Ogólnie rzecz biorąc jedno z fajniejszych miejsc w Krakowie, w których dane mi było jeść. Pewnie wrócę jeszcze nie raz, bo tak dobrego królika dawno nie jadłem. Jedyne do czego mógłbym się doczepić, to czas oczekiwania w porównaniu do ilości ludzi w lokalu. Kiedy przyszliśmy gości było niewielu, a jednak na jedzenie trzeba było poczekać całkiem długą chwilę. Mimo to - było naprawdę bardzo dobrze.

Dziękujemy, Filip K

Introligatornia Smaku — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Introligatornia Smaku? Podziel się wrażeniami!