Fantastyczne miejsce dla odnowy ducha

Zrecenzowano: 6 września 2019
Migotek
Atrakcyjne miejsce na wyciszenie

Zrecenzowano: 6 czerwca 2019
teambarto
Gdańsk, Polska

Zrecenzowano: 6 września 2019

W tynieckim Domu Gości opactwa Benedyktynów mieszkałem trzy dni. Fantastyczne miejsce, położone wśród wspaniałej przyrody. Widok Wisły, wapienne skałki, zielone pola. Dom oferuje czyste i wygodne pokoje. Smaczne jedzenie. Jest nowoczesna winda. Opactwo to idealne miejsce dla wszystkich szukających chwili wytchnienia od codziennego zgiełku i pośpiechu. Można skorzystać z indywidualnego wypoczynku, ale także uczestniczyć w rekolekcjach lub warsztatach prowadzonych na wysokim poziomie przez Ojców Benedyktynów. Niezwykłą postacią jest Ojciec Leon Knabit - mądry, dobry i pełen humoru człowiek, autor wielu pięknych książek i programów telewizyjnych. W kościele można uczestniczyć w modlitwach mnichów. Mistyczną atmosferę tworzy śpiew chorału gregorianskiego.Opactwo ma niezwykłą, blisko tysiącletnią historię. Grupowe zwiedzanie z profesjonalnym przewodnikiem. Ciekawe i nowocześnie urządzone muzeum obrazuje bogate dzieje tego niezwykłego miejsca. Serdecznie polecam pobyt w opactwie tynieckim. Planuję tam wracać.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2019
Dziękujemy, Migotek
Zrecenzowano: 6 czerwca 2019

Piękne miejsce do zwiedzania, wyciszenia się, kontemplowania ciszy (chyba, że traficie na wycieczki i tłumy turystów). Bardzo polecam kawkę w kawiarence, najlepiej usiąść na drewnianym tarasie z pięknym widokiem na rzekę, zieleń, a z drugiej strony na obiekty sakralne.
Można tu naprawdę się zrelaksować.
Wizyta w sklepiku - obowiązkowa. Pyszne piwka do zakupienia, bardzo dobre przetwory robione tu, na miejscu.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, teambarto
Zrecenzowano: 10 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Wizyta w Tyńcu nie była planowana. Wybraliśmy się tam czysto spontanicznie. Było warto, bo można było się trochę wyciszyć po 3 dniach spędzonych w Krakowie.
Piękne widoki, piękny kościół, dużo zieleni, a do tego kawiarnia i bardzo dobra kawa po benedyktyńsku.
Można dojechać tu autem prawie pod samo wejście.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
1  Dziękujemy, Janusz S
Zrecenzowano: 7 sierpnia 2018 z urządzeń przenośnych

Jeśli szukacie cichego i urokliwego miejsca na spacer to jest to miejsce dla Was. Ja byłem na tygodniu wieczorem, ale stawiam, że w weekend może być tłoczno. Dużo rowerzystów i spacerowiczów z psami. Zabudowania klasztorne mają niewątpliwy urok oraz dużą wartość historyczną. Polecam

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2018
Dziękujemy, Kamil Z
Zrecenzowano: 18 marca 2018 z urządzeń przenośnych

Ważne miejsce, zwłaszcza dla katolików. Cisza, skupienie, sacrum. Ale obok też atrakcje jakże turystyczne :) np. sklep z delicjami .

Termin skorzystania z atrakcji: marzec 2018
Dziękujemy, Adam L