“Wykwitne jedzenie w przyjemnym wnętrzu”
Corse — recenzja

Corse
Nr 30 wśród 1 562 Restauracje (Kraków)
Polecane, biorąc pod uwagę: Romantyczny
Opcje wyżywienia: Obiad, Śniadanie, Po godzinach, Dostawa, Rezerwacje
Kraków, Polska
Kontrybutor: poziom 3
Liczba recenzji: 16
8 recenzje(-i) restauracji
“Wykwitne jedzenie w przyjemnym wnętrzu”
Zrecenzowano: 14 marca 2017

Jedzenie naprawdę dobre, wyszukane potrawy, ładnie podane. Obsługa w porządku. Na kolejne dania trzeba trochę poczekać, ale wszystko świeże - przygotowywanie na zamówienie. Niestety tanio nie jest...

• Data wizyty: lutym 2017

34 recenzje(-i) restauracji
common_n_restaurant_reviews_1bd8 Podziękowania: 6
“Musicie tam wpaść”
Zrecenzowano: 13 marca 2017

Byłem tam wiele razy. Nie wiem od kiedy jest ta restauracja ale pierwszy raz byłem tam z 19 lat temu. Polecam małże pod beszamelem. Nie ma ich w menu ale zawsze o nie proszę i kucharz mi robi. Obsługa super, jedzenie też

Data wizyty: marcu 2017
26 recenzje(-i) restauracji
common_n_restaurant_reviews_1bd8 Podziękowania: 24
“Pyszne owoce morza”
Zrecenzowano: 11 marca 2017 z urządzeń przenośnych

Lubię tu przychodzić. Kelnerzy są bardzo mili i profesjonalni, a miejsce ma dobry klimat. Ostatnio jadłam ośmiornicę na szpinaku, przepyszna. Chyba nigdzie nie jadłam lepszej. Spróbowałam korsykańskich win- i Malwazja, i Muscat przypadły mi do gustu.

Data wizyty: marcu 2017
1 Dziękujemy, Iza B
Liczba recenzji: 2
common_n_restaurant_reviews_1bd8 1 podziękowanie
“Drogo”
Zrecenzowano: 6 marca 2017

Pamiętam Corse sprzed dwóch lat, kiedy będąc w Krakowie zjadłam tam naprawdę smaczne smażone sardynki, a mąż mule w winie.
Niestety przeżyłam duży zawód wtedy okazało się, że w ciągu tych dwóch lat ceny wzrosły o ponad 50%. Za przystawkę (smażone sardynki) trzeba w tej chwili zapłacić 31zł. Za tę cenę w innych restauracjach (np. Corleone niemalże na przeciwko) można spokojnie zjeść przepyszne danie główne.

• Data wizyty: marcu 2017
1 Dziękujemy, Magda K
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Piotr P, Właściciel, Corse, 20 marca 2017
Szanowna Pani,

Jedyna cena jaka poszła w górę ponad 50% to mule. Dwa lata temu to była przystawka, na którą składało się 400g muli. Aktualnie jest to danie główne z 800g muli, a więc dwa razy więcej.
Sardynki bardzo trudno dostać w jakiejkolwiek restauracji z uwagi na to, że trzeba każdą z osobna ręcznie obrabiać. W dodatku tych sardynek, które my podajemy nikt inny w Krakowie nie podaje.
Mamy 4 dania główne tańsze niż ta przystawka.

Z poważaniem
44 recenzje(-i) restauracji
common_n_restaurant_reviews_1bd8 Podziękowania: 75
“Znakomicie”
Zrecenzowano: 5 marca 2017

W urokliwym zaułku ulicy Poselskiej jest miejsce bardzo miło "dotknięte" korsykańską kuchnią. Ciągle jeszcze pamiętam znakomite smaki funkcjonującej kiedyś w tym miejscu restauracji "Paese". Trzeba jednak przyznać, że "Corse" znakomicie wzbogaciło smak tego miejsca, a zatrudnienie szefa kuchni z "Paese" dowodzi smaku właścicieli. Proste ale gustowne wnętrze tylko potwierdza ten fakt. Kulinarną przygodę proponuję zacząć od korsykańskiego aperitifu i można w tym zakresie zdać się na poradę kelnera. Kompozycja wędlin korsykańskich bardzo dobra i jako starter jedna porcja wystarczy na dwoje. Wiedzeni podpowiedziami z tripadvisora wybraliśmy zupę kasztanową i też głosujemy za. Danie główne to "Plat de Bonaparte". Danie nie jest tanie ale warte swojej ceny. Znakomita kompozycja owoców morza (krewetki, mule, przegrzebki, faszerowany kalmar, ośmiornice, małże) i ryb. Naprawdę na bogato; tyle że po zupie to "wielkie wyzwanie". No nie ma mowy o deserze, niestety. Świetne miejsce. Polecam.

• Data wizyty: marcu 2017
Dziękujemy, Marcin66

Corse — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie
Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Corse? Podziel się wrażeniami!