“Polecam”
BAL — recenzja

BAL
Nr 499 wśród 2 104 Restauracje (Kraków)
Kuchnie: Europejska, Polska
Zrecenzowano 4 września 2019

Wspaniałe gazpacho oraz tarta. Syn chwalił ravioli. Doskonała kawa. Wnętrze stylowe, otoczenie niezbyt piękne.

Dziękujemy, Miroslaw W

Zrecenzowano 26 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Żeby znaleźć to miejsce trzeba się trochę wysilić. Nie jest to szczególnie atrakcyjna okolica, bo na tyłach muzeum, między blokami. Tłumów raczej nie ma, wiec spokojnie można znaleźć wolny stolik.
W środku wystrój dość surowy, muzyka trochę klubowa i samoobsługa, ale trzeba się tego niestety domyśleć.
Weszliśmy do środka, zajęliśmy stolik i pomimo, że nikogo w środku nie było czekaliśmy jakieś 5-10min, a pan przy ladzie nie był na tyle uprzejmy żeby powiadomić nas, że zamawia się przy kasie. Wpadliśmy na to w końcu sami. Poszliśmy do lady i czekaliśmy aż ktoś się zjawi. Pusto. Przez duże okno widzieliśmy kuchnie i chodzących tam ludzi, oni nas tez widzieli, ale nadal nikogo nie było. Minęło kilka dobrych minut, aż w końcu krzyknęłam „Czy można coś tutaj zamówić?”. Znowu minęła dłuższa chwila, ale nareszcie pojawiła się jakaś pani która przyjęła zamówienie.

Zamówiłyśmy tosty z kurczakiem i bagietkę z awokado, jajkami w koszulkach i szpinakiem. Wszystko bardzo smaczne. Flat white bardzo małe i zdecydowanie zbyt mocne, prawie w ogóle bez mleka, które zasadniczo powinno się tam znaleźć.
Talerze trzeba odnieść samemu.

Na „Do widzenia” nikt nie reaguje.

Dobre jedzenie, ale raczej ponownie się tam nie wybiorę.

Dziękujemy, dominikar321
Zrecenzowano 15 marca 2019

Nie da się najeść tym co dają, zupy kilka łyżek -za 7 zł, drugie danie też symboliczne -za 17 zł to jednak chciałoby się zjeść coś co choć trochę zapełni żołądek. Dania wydawane hurtem i bywa zimne. Smak różny, bywają ciekawe dodatki, smaczne sosy, ale całość bez szału - byliśmy 4 razy i niestety będziemy szukać innej miejscówki bo porcje są coraz mniejsze i wychodzimy głodni.

Termin wizyty: marzec 2019
Dziękujemy, Sirellalo
Zrecenzowano 19 lutego 2019

Byłyśmy zaskoczone tym, że menu było napisane niezbyt precyzyjnie i okazało się, że zestawy, które nas interesowały są tylko do 11:30.. a myślałyśmy, że tylko śniadania. Musiałyśmy więc wybrać co innego. Jedzenie bardzo dobre, ja jadłam pysznego bajgla, który był bardzo świeży, a hummus bardzo mi zasmakował. Jedna koleżanka dostała sałatkę bez jajka, bo niestety nie było wody w lokalu, żeby je ugotować... Mówiła, że sa łatka całkiem dobra, ale ten sos, który opadł na dno popsuł wszystko, bo był niedobry i nie mogła zjeść sałatki do końca, bo za bardzo go czuła. Na tosty nie było żadnych skarg od znajomej.
Generalnie miejsce dość przyjemne na wypad w ofertach promocyjnych, lokal urządzony w artystycznym stylu, ale nie pięknym. I chyba o to chodzi ;) Minus jeszcze za obsługę, która nie była dla mnie zbyt miła.
Może wrócę, ale nie śpieszy mi się, bo 18 zł za takiego bajgla to jednak drogo...

Termin wizyty: luty 2019
Dziękujemy, piyy656
Zrecenzowano 14 października 2018

Pracując na Zabłociu jadałam w BALu prawie codziennie i nie trafił się lunch, który nie był PYCHA :) a ich melanzane to po prostu uwielbiam! Tego lata moje serce skradło BALowe Kino Plenerowe. Dzięki różnym cyklicznym wydarzeniom BAL staje się ważnym punktem na kulturalnej mapie Krakowa ;) Z każdą wizytą widzę, jak rośnie w siłę! Oby tak dalej!!!

Termin wizyty: październik 2018
Dziękujemy, malgorzata_pojeta
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Magdalena W, Owner, BALOdpowiedź udzielona 17 października 2018

Dziękujemy pięknie i niezmiennie zapraszamy, także do spróbowania naszych śniadań :)

BAL — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w BAL? Podziel się wrażeniami!