Kraków

“Jak w Tajlandii”

Samui Restauracja Tajska
Nr 456 wśród 2 109 Restauracje (Kraków)
Kuchnie: Tajska
Opcje wyżywienia: Rezerwacje
Opcje wyżywienia: Rezerwacje
Zrecenzowano 13 września 2019

Super klimat. Poczułam się jak w Tajlandii, a zielone curry to rewelacja. Obsługa pomocna i uśmiechnięta, gorąco polecam !

Dziękujemy, Goskaaa1

Zrecenzowano 2 września 2019 z urządzeń przenośnych

Regularnie odwiedzamy restaurację Samui ze względu na rewelacyjny Pad Thai z krewetkami ☺️ dla tego smaku warto przyjechać do Krakowa!

Dziękujemy, podrozezpsem
Zrecenzowano 30 lipca 2019

Odwiedziłem tę restaurację po 2 latach przerwy i jeżeli chodzi o jedzenie i wystrój to w dalszym ciągu jest bardzo smacznie i oryginalnie. Razem z dziewczyną spróbowaliśmy 3 zupełnie różnych dań i każde nam odpowiadało. Dzień, w którym byliśmy był bardzo upalny i wszędzie była masa turystów, również w restauracji był tłok. Jednakże obsługa wyrabiała i z uśmiechem podawała do stołu. Na pewno wpadniemy ponownie. Polecam

Dziękujemy, Adam S
Zrecenzowano 25 czerwca 2019

Lokal położony jest poza krakowskim rynkiem, co umożliwia konsumpcję w trochę większym spokoju, niż w zatłoczonych ogródkach nieopodal. Wystrój jest w porządku, nie nachalny, nie przesadzony z orientalnymi elementami i prosty. Obsługa młoda, miła i dająca radę.
Ogólnie dania serwowane w tej restauracji są dobre lub bardzo dobre. To już moja druga wizyta, więc jest to raczej reguła.
Ale od każdej reguły są wyjątki. Tym wyjątkiem były skrzydełka marynowane w curry i pieczone. Z jakiegoś powodu marynata nie odcisnęła piętna smaku na skrzydełkach i nie wpłynęła na to, żeby były one orientalne lub tajskie. Smakowałyby raczej jak produkt z KFC w trochę innej panierce. Właśnie: smakowałyby, gdyby nie fakt, że nie zostały dostatecznie długo smażone (pieczone?) i mięso w środku było trochę zbyt "al dente", czyli nie odchodziło od kości. A to już jest poważne przewinienie w kuchni. W końcu drób, to nie wołowina i nie podaję się jej w postaci "rare". Drób musi być dobrze upieczony. Tym razem nie był. Informacja poszła do kucharza i w zamian zaoferowano upust na cenie dania. Doceniam to. Porcja skrzydełek była naprawdę duża.
Druga potrawa, to ryż smażony z kurczakiem, krewetkami i ananasem podany na połówce ananasa i posypany świeżą kolendrą. Bardzo smaczne danie, dobry pomysł, smak i sposób podania. Porcja słusznej wielkości. Dobry wybór.

Po dwóch wizytach w tej restauracji mogę ją szczerze polecić, mimo potknięcia kucharza ze skrzydełkami. Zakładam, że kuchnia już takiego błędu nie popełni. Będąc w Krakowie w okolicach rynku jest bardzo prawdopodobne, że tu wrócę.

Dziękujemy, Arek_TA
Zrecenzowano 21 czerwca 2019

Jedzenie jak w Bangkoku :)
Wszystkie potrawy bardzo nam smakowały, obsługa pomocna i sympatyczna , i co najważniejsze uśmiechnięta. Czeka się na potrawy, ale ich smak rekompensuje okres oczekiwania.

1  Dziękujemy, Iwetta0619

Samui Restauracja Tajska — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Samui Restauracja Tajska? Podziel się wrażeniami!