“Nigdy więcej”

Augusta Restauracja & Oranżeria
Nr 391 wśród 2 105 Restauracje (Kraków)
Kuchnie: Europejska
Opcje wyżywienia: Śniadanie, Po godzinach, Ogródek, Rezerwacje
Opis: Wyjątkowo oryginalne miejsce, łączące dwie krakowskie dzielnice: Kazimierz i POdgorze przy zdumiewającej kładce Bernatka nad Wisłą. Oszklona oranżeria z coctail barem na górnym pokładzie i wyśmienitą restauracją na dolnym.

Pierwsza wizyta pozostawiła mieszane uczucia, lecz postanowiliśmy odwiedzić Augustę kolejny raz i jestem pewna, że kolejnego razu nie będzie. Pierwsza wizyta dość z dużą grupą (10 os.) nie pozostawiła dobrych wspomnień. Białe wino podane w karafkach było ciepłe i dość podłej jakości. Dwóch Panów w naszej grupie zamówiło po kieliszku wódki, które na pewno były rozcieńczane wodą! Po zwórceniu uwagi obsługa właściwie zingorowała temat. Kelnerka udała zaskoczoną i skonsultowała się z barmanem, który oczywiście wszystkiemu zaprzeczył. Obsługa jawnie oszukuje licząc, że nikt nie zauważy. Nie chcielismy robić z tego powodu zamieszania, ale miło byłoby usłyszeć przynajmmiej „przepraszam.
Drugi raz odwiedziliśmy restauracje z chłopakiem. Po wejściu na góry pokład kelner zamiast wskazać stoik przy którym moglibyśmy usiąść powiedział, że możemy usiąć gdziekolwiek. Usiedliśmy przy jednym ze stolików. Podchodzi ten sam kelner i stwierdza, że jednak stolik przy którym usiedliśmy jest zarezerowowany (nie było na nim żadnej tabliczki ani kartki) i wskazał inny stolik. Przesiedliśmy się do jeszcze nie posprzątanego stolika i czekaliśmy przyjamniej 15 minut i nic. Nikt nie podszdł ani żeby posprzątać stolik, ani żeby przynieść menu. Przy okazji mieliśmy okazję usłyszeć jedną z kelnerek, która wydzierała się (nie ma na to innego słowa) na jednego z barmanów. Uciekliśmy szybciutko i nigdy nie wrócimy.
Lokalizacja i widok z tego miejsca jest fantastyczna ale ze względu na niekompetentną, nieprofesjonalną i chyba zmęczoną życiem obsłgę zdecydowanie nie polecam tego miejsca! Sąsiadująca z Augustą barka „Barka”, może nie aż tak ładna, będzie na pewno lepszym wyborem w pobliżu.

Dziękujemy, aleksa_pi
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: tomaszmichna, Guest Relations Manager, Augusta Restauracja & OranżeriaOdpowiedź udzielona 2 tygodnie(-i) temu

Szanowna Pani Aleksandro, czujmy się w obowiązku odpowiedzieć na Pani opinie. Nigdy nie rozcieńczamy wódki. W naszej ofercie znajduje się szeroki wachlarz możliwości i z pewnością znajdą Państwo w ofercie wódki o łagodniejszym smaku jak i te bardziej wyraziste. Rozcieńczanie wódki byłoby praktyką nieuczciwą i nie znajdujemy w tym działaniu sensu jako, że nasza restauracja cieszy się ogromną popularnością. Barmani nie mają problemu z otwarciem nowej butelki wódki przy gościach, o ile taka potrzeba zaistnieje. W karafkach podajemy wino domowe. Istnieje możliwość spróbowania wina przed jego zakupem. Mamy również bogata ofertę win dostępnych na butelki.
Nie możemy zatem przychylić się do Pani oczekiwań przeprosin, gdyż z naszej strony nie zostały naruszone dobre zasady ani prawo. Do Pani wypowiedzi podchodzimy z szacunkiem, lecz czujemy, że jest ona niesprawiedliwa.

Zrecenzowano 1 września 2019 z urządzeń przenośnych

Ta restauracja ma chyba najlepsze widoki. Panorama Podgórza, kładka i Wisła. Miejsce w sam raz na relaks i dobra kuchnie włoska.

Dziękujemy, 356arturr
Zrecenzowano 13 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Nie tylko fantastyczne widoki i klimat ale i przepyszna pizza i drinki. Miejsce w sam raz aby odpocząć lub spotkać się z przyjaciółmi. Pozdrawiam Panią Patrycję jest najlepsza!

Dziękujemy, JoannaHPL
Zrecenzowano 9 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Ciekawe miejsce. Rodzinnie usiedliśmy na otwartym tarasie. Obsługa poprawna. Widać wiele zaniedbań w detalach, średnia czystość tarasu, zaniedbane stoliki, byle jakie pojemniki na przyprawy, oliwa podana w otwartej i tłustej butelce. Brakowało do włoskiej kuchni świeżo zmielonego pieprzu, tutaj tylko zwykły czarny w pieprzniczce jak w barze mlecznym.
Jednak parpadelle wspaniałe, idealnie al dente, doskonały sos z grzybami, polędwica również. Inne makarony na tym samym, wysokim poziomie. Polecam zatem serdecznie dla lubiących i znających smaki.

Dziękujemy, 986jarekp
Zrecenzowano 8 czerwca 2019

Miejsce z klimatem i genialną kuchnią. Deski serów i wędlin to idealna przystawka, stek z polędwicy sezonowanej o idealnym stopniu wysmażenia oraz dorada w sosie limonkowym to po prostu niebo w gębie. Na deser niestety już zabrakło miejsca, ale na pewno wrócę, bo mus czekoladowy z kahlua brzmi naprawdę świetnie.

Dziękujemy, podroznikkkl

Augusta Restauracja & Oranżeria — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Augusta Restauracja & Oranżeria? Podziel się wrażeniami!