“Michelin level”

ZaKładka Bistro de Cracovie
Nr 207 wśród 2 105 Restauracje (Kraków)
Kuchnie: Francuska
Opcje wyżywienia: Lunch, Po godzinach, Śniadanie, Obiad, Rezerwacje
Opcje wyżywienia: Lunch, Po godzinach, Śniadanie, Obiad, Rezerwacje
Zrecenzowano 7 września 2019 z urządzeń przenośnych

W uroczym zakątku nad Wisłą na drugim brzegu Kazimierza restauracja o bardzo wysokim poziomie kulinarnym dania bardzo przemyślane i doskonale skomponowane rewelacyjna kaczka - warto zrobić mały spacer z centrum bo lunch przepyszny

Dziękujemy, antti-puska

Zrecenzowano 1 września 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo przyzwoita kuchnia, bez zadęcia , ale też udawania czegoś lepszego, niż opis w kar-cie, a więc plus za dania zgodne z oczekiwa-niami, a nie rozmijające się z nimi, co jest coraz częstszym mankamentem współczesnej gastronomii. Fachowa obsługa kelnerska, nienarzucająca się i dyskretna.

Dziękujemy, Magdalena P
Zrecenzowano 23 sierpnia 2019

Końcem lipca mieliśmy okazję gościć w restauracji Zakładka i po bardzo obfitym posiłku ledwo wytoczyliśmy się stamtąd.

Z przystawek wybraliśmy: tatar z tuńczyka, marynowana w occie, smażona makrela z buraczkami oraz gnocchi z ratatouille. Dania główne: królik zapiekany ze szpeclami, stek z antrykotu oraz kiełbasa swojska z puree ziemniaczanym.

Wszystkie dania były przepyszne, porcje przystawek całkiem spore, szczególnie gnocchi. Tatar z tuńczyka grubo krojony i bardzo dobrze doprawiony. Makrela natomiast bardzo nas zaskoczyła bo połączenie octowej makreli ze słodkimi buraczkami bardzo trafione.

Ogromnym zaskoczeniem była kiełbasa, gdyż nie spodziewaliśmy się że z kiełbasy da się zrobić tak pysze danie. Na talerzu znalazły się dwa rodzaje kiełbasy - swojska oraz biała w sosie pieczeniowym co idealnie współgrało z puree z ziemniaków. Królik był bardzo delikatny i było go dużo w daniu, a zapieczone kluseczki dopełniały smak mięska perfekcyjnie. Stopień wysmażenia antrykotu doskonały, jakość mięsa bardzo dobra, jedyne do czego możemy się przyczepić to frytki które były bardzo cieniutkie i wysmażone a wg nas pasowałyby do tego takie grubsze domowe frytki.

Obsługa bez zarzutu, nienachalna ale bardzo pomocna. Bez problemu podano nam osobne talerzyki tak że każdy mógł próbować wszystkie dania.

Z pewnością nieraz tam wrócimy i polecamy to miejsce kiedy brzuchy puste i mnóstwo miejsca na te pysze potrawy.

Dziękujemy, Basia S
Zrecenzowano 18 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Lubię to miejsce bo można spacerkiem dojść do niego z rynku. Jest to moja kolejna wizyta . Restauracja jest przy rzece można spokojnie porozmawiać siedząc na dworze również, a nie w tłumie na rynku. Super są podawane dania bo jeśli ja zamawiam przystawkę, danie główne i deser, a znajomi tylko danie główne to moja przystawka jest podana pierwsza jak zjem to dopiero wszyscy razem mamy podane danie główne, a potem jak zjemy danie główne to ja dopiero podany deser. Po to chodzi się razem do restauracji, żeby razem zjeść, a nie osobno brawo. Natomiast dzisiaj zamówilismy zupę rybną , która w opisie Pani kelnerki miała zawierać mnóstwo ryb, a tak naprawdę miała głównie pokrojoną cebulę. Rybę szukaliśmy i miała z 2 małe kawałeczki. nie odejmuje oceny bo w smaku była dobra natomiast kelnerka powinna powiedzieć, ze głównym składnikiem jest z 5 pokrojonych do jednego talerza cebul . Ślimaki jak zwykle przepyszne, krem brulee też przepyszny. Na poczęstunek z restauracji krem pomidorowy też bardzo dobry.

Dziękujemy, Izolda1
Zrecenzowano 21 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Zupełnie nie rozumiem fenomenu tego miejsca. Miałem okazję być już kilkakrotnie, zarówno w celach biznesowych, jak i rodzinnych. Za każdym razem było jakościowo przeciętnie, porcje mikroskopijne, zaś ceny niewspółmierne w stosunku do tego, co otrzymujemy. Fenomenem jest mały kawałek odgrzewanej lasagne za 40 zł.
Generalnie rzecz biorąc, polecam przejść na Kazimierz, gdzie w okolicach Placu Nowego i Miodowej większość lokali jest na zdecydowanie wyższym poziomie przy zachowaniu podobnych cen.

Dziękujemy, domaszj

ZaKładka Bistro de Cracovie — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w ZaKładka Bistro de Cracovie? Podziel się wrażeniami!