Kraków

“CAWA czyli miejsce niezwykłe.”
Cawa — recenzja

Cawa
Nr 449 wśród 2 112 Restauracje (Kraków)
Zrecenzowano 4 września 2019 z urządzeń przenośnych

Cawa jest na Podgórzu od początku, tj. jeszcze z tych czasów, gdy budowano kładkę Bernatka. Świetne śniadania i inne dania. Ale nie tylko o smaki chodzi, ale też o to, że genialnie się tu siedzi a ekipa obsługi jest wręcz kultowa. Wolny czas w dzień spędzamy prawie zawsze tutaj, tak jak wieczory w Drukarni. Dla nas ten corner jest najlepszy w całym Krakowie, wraz z całą okolicą. Kultowe krewetki to nie koniec, szakszuka, Madame Lulu, twarożek, mogę tak bez końca wymieniać. Lata lecą, a magii miejsca nie ubywa, choć ta jest specyficzna, nieoczywista. Ale na pewno jest - miejscowych bywalców zbyt wielkie stado to potwierdza. Cawo, nie zmieniaj się!

Dziękujemy, mateuszz650

Zrecenzowano 19 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Na plus: stosunkowo niskie ceny (od ok. 15 pln za mały zestaw jajka/kanapka rogalik + kawa i sok, do ok 19 pln za jajka/kanapki + reszta płatna osobno). Karta wydaje się urozmaicona. Serwowane są np. krewetki na kilka sposobów, dania opisane dość zachęcająco.
Przyjemne ławeczki na chodniku przed lokalem, ładny widok, miło się spędza czas.

Na minus: głośno (klubowa muzyka od samego rana), jak ktoś to lubi, to super, dla mnie było męcząco. Niby można poprosić o ściszenie (ale nie lubię "ingerować" w atmosferę lokalu, może ktoś przychodzi dla głośnej muzyki z rana). Wnętrze nadgryzione zębem czasu, łazienka bardzo niedoświetlona.
Wpadka z podaniem kubka herbaty przykrytego brudnym spodkiem (za to szybko wymieniono na nowy).

Kwestia kluczowa: jedzenie... Cóż, bez szału, nijakie. Porcje niewielkie, co przy samych zestawach (kawa+sok+jajka/rogalik/kanapka) nie razi, ale w daniach poza zestawem już raczej niekorzystnie wygląda.
Niestety, jajko w koszulce podane na zimnym (!) toście, pieczywo bardzo niskiej jakości (lepsze było tylko w kanapce). Do tego awokado zastąpione cukinią - niby byłam uprzedzona, ale ciężko mi było wybrać cokolwiek innego z karty. Wydaje mi się, że zastąpienie - w tej samej cenie - awokado paroma smętnymi kawałkami taniego warzywa, jakim jest cukinia, jest kiepskim pomysłem. To w kontekście informacji w karcie, że ekstra kawałek awokado kosztuje tam 8 pln. Biorąc pod uwagę walory odżywcze awokado, śniadanie z samą cukinią nie było nawet syte, a mimo braku kość kluczowego składnika, kosztowało tyle samo, co w karcie.

Dziękujemy, ane-ta-ma
Zrecenzowano 3 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Zdecydownie moje ulubione miejsce na śniadania (b.duzy wybór) i mały głód w ciągu dnia. Pyszne krewetki na milion sposobow, spring rolsy, vitello tonato troche za suche. Cava brut z buteki,nie z dystrybutora. W wiekszosci przytomna obsluga. Polecam!

Dziękujemy, 540magdalenaz
Zrecenzowano 4 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Przyszliśmy tu na śniadanie, których jest tutaj spory wybór. Zarówno zestawy z kawa i sokiem jak i większe pozycje menu. Wybraliśmy zestawy - świeże i smaczne w dobrej cenie. Można usiąść na zewnątrz.

Dziękujemy, Piotr N
Zrecenzowano 13 kwietnia 2019 z urządzeń przenośnych

Trafiliśmy do Cawy, bo był to jedyny w okolicy lokal czynny o 8.30. Pyszne śniadania w bardzo przystępnej cenie! Miła atmosfera, miejsca na dworze mają swój urok (niestety padało). Kiedyś tam wrócimy na coś popołudniowego

Termin wizyty: kwiecień 2019
Dziękujemy, ma_gorzatat482

Cawa — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Cawa? Podziel się wrażeniami!