Super widoki

Bardzo ładne i klimatyczne widoki podczas przechadzki drogą królewską. Polecam każdemu na spacer w... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
Culture45779408319
Spacer

Zrecenzowano: 2 sierpnia 2019
maxoratalata

Zrecenzowano: 2 sierpnia 2019

Ciekawy sposób na odbycie krótkiego spaceru. W trakcie tej godzinki lub półtorej, to zależy od tempa i od czasu jaki poświęcimy mijanym obiektom przenosimy się w czasie (oczywiście w przenośni). Idziemy szlakiem mijając budowle, które są pomnikami historii miasta, Polski i Europy.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2018
Dziękujemy, maxoratalata
Zrecenzowano: 31 lipca 2019

To tylko ok. 2 km. Ale to przejście przez 1000 lat historii pięknym Rynkiem, obok pięknych kamienic. I wreszcie najstarszą i najpiękniejszą ulicą Krakowa - Kanoniczą

Dziękujemy, Gerd G
Zrecenzowano: 12 marca 2019

Dla osób które wymagają łatwego i prostego zwiedzania wybór przejścia Drogą czy Traktem Królewskim jest jak najbardziej pożądanym szlakiem. Mijamy na niej symbole miasta i ważnych 18 punktów wycieczkowych dla turystów (m.in. Brama Floriańska, Wawel, Rynek, Barbakan itd). Aby jednak poznać Kraków lepiej należy Trakt Królewski uszlachetnić o zaplanowanie własnej trasy.

Termin skorzystania z atrakcji: kwiecień 2018
Dziękujemy, Pysiekm
Zrecenzowano: 24 stycznia 2019

Trasa turystyczna wiodąca z Kleparza (prawa miejskie nadał mu Kazimierz Wielki), od bazyliki św. Floriana (pierwszego patrona Krakowa) na Wawel. Powitania z wypraw wojennych, uroczyste przejazdy orszaków królewskich, ingresy do katedry, wizyty poselskie, a także orszaki pogrzebowe królów i bohaterów narodowych, rozpoczynały się w kościele św. Floriana i 2,5 km Drogą Królewską, przez dzisiejszy plac Jana Matejki, Floriańską, Rynek Główny, Grodzką, Kanoniczą prowadziły na wzgórze Wawelskie do zamku i katedry. Po drodze do zobaczenie kilkadziesiąt wspaniałych zabytkowych budowli i pomników kultury polskiej. Warto być w każdym miejscu jej drogi, niekoniecznie zaliczając ją jednym przejściem.

Termin skorzystania z atrakcji: listopad 2018
Dziękujemy, mbryl
Zrecenzowano: 29 sierpnia 2018

Przeszliśmy całą. Grupka z naszego koła historycznego miala za zadanie przygotować wycieczkę Drogą Królewską. Od Barbakanu aż na Wawel. Szliśmy przez Floriańską, Rynek, Grodzką, Poselską, Kanoniczą. Dokładne obejrzenie Drogi zajęło nam prawie 3 godziny, ale wchodziliśmy do kościołów i muzeów.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2018
Dziękujemy, janwidawski