Kraków
Świetne miejsce

Wawel jest najważniejszym zabytkiem Polski. Ma wszystko, co powinna posiadać topowa światowa... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 3 dni temu
AniaLis1
Kraków, Polska
piękny zamek

Jedna z najciekawszych atrakcji w Polsce. Będąc w Krakowie należy wybrać się na wycieczkę po zamku... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
tomcio1234
Przeczytaj wszystkie recenzje (9 885)

Katedra jest to zdecydowanie jedno z wielu miejsc Krakowa, które każdy musi zobaczyć. Polecam poświęcić na nią trochę więcej czasu, żeby niczego nie przeoczyć.

Termin skorzystania z atrakcji: listopad 2018
Dziękujemy, dorixen

Wawel robi ogromne wrażenie i nie można będąc w Krakowie nie odwiedzić tego miejsca. Darmowe wejście do Katedry do godziny 17:00. Można pospacerować po dziedzińcu i podziwiać piękno tego miejsca. Ładny widok na Wawel jest z pobliskiego mostu, na który warto się wybrać.

Dziękujemy, Małgorzata G
Zrecenzowano: 6 września 2019

Zamek królewski na Wawelu to miejsce zachwycające. Trudno jest pisać recenzję o czymś tak wspaniałym. Wobec majestatu wawelskiego wzgórza stajemy w pokorze, a jednocześnie poczuciu dumy z wielkiego dziedzictwa polskiej historii i kultury. Katedra ze wspaniałymi dziełami sztuki i grobowcami dawnych polskich władców. Przejmujący czarny krucyfiks św. Jadwigi i wiele innych arcydzieł. Zamek obok wielkiej wartości architektonicznej jest świadkiem świetności polskiej historii. Wewnątrz bogactwo dzieł sztuki najwyższej klasy. Warto zwrócić uwagę na niezwykłą kolekcję malarstwa - dar prof. Karoliny Lanckorońskiej. Jako ostatnia potomkini arystokratycznego rodu przekazała swemu narodowi obrazy warte miliony dolarów. Na Wawelu możemy poczuć się dumni z Polski i Polaków!

Dziękujemy, Migotek
Zrecenzowano: 4 września 2019

Po odstaniu ok.godziny w kolejce i zakupie 2 biletów na kwotę ponad 170 zł.zwiedzilismy prawie wszystko,pozostała Smocza Jama-która,z powodu awarii,co jest zrozumiałe-ma prawo się zdarzyć-była nieczynna.
W zw.z tym postanowiłam odzyskać pieniądze,ok.10zł.Odstałam swoje w kolejce do kasy,która była najbliżej owej atrakcji,po czym Pani w kasie poinformowała mnie,że mam się udac do kasy,w której dokonałam zakupu..Ta zaś znajdowała się w drugim końcu Zamku...........Bylismy zmęczeni całodziennym zwiedzaniem,więc "opuscilismy sobie",ale........niesmak pozostał.

Dziękujemy, Adam B
Zrecenzowano: 28 sierpnia 2019

Klimatyczne miejsce i jakże ważne dla każdego Polaka. Pięknie utrzymane. Wzgórze upiększają przepiękne na szczęście mało egzotyczne kwiaty, które stanowią atrakcję dla zwiedzających. Minusem są turyści z Włoch. Żenujące zachowanie. Butami wchodzą na ławki i murki które służą zwiedzającym, aby na chwilkę usiąść i odpocząć. Okropnie hałaśliwi do granic wytrzymałości. Na dziedzińcu znajduje się kawiarenka, ale siedzieć w towarzystwie Włoszek jest niemożliwe, człowiek nie słyszy własnych myśli.

Dziękujemy, neroberetto