“Żal Zazie.”
Zazie Bistro — recenzja

Zazie Bistro
Nr 87 wśród 2 104 Restauracje (Kraków)
Kuchnie: Francuska
Opcje wyżywienia: Śniadanie, Po godzinach, Dostawa, Rezerwacje
Opcje wyżywienia: Śniadanie, Po godzinach, Dostawa, Rezerwacje
Zrecenzowano 25 sierpnia 2019

Wczoraj był czarny dzień.
Zazie to dla nas miejsce sentymentalne, wspomnienie cudownych chwil przy stole, połączonych z odwiedzinami u dzieci w Krakowie.
Po dłuższej przerwie zawitaliśmy dzisiaj odnowić miłe wspomnienia kulinarne. Pochodziły one co prawda z czasów, gdy kuchnią rządził młody Myśliwiec, nadzieja polskiej gastronomii, ale karta pozostała częściowo taka sama, a ileż można spieprzyć?
Otóż sporo.
Na cztery dania główne jedynie mule w sosie łososiowym były trafione.
Stek z mangalicy był dość dobry. I tyle. A w znanym nam Zazie nic nie było tylko dobre. Było wybitne.
Stek z kałamarnicy był nieporozumieniem. Bez smaku i niedosmażony - grubsza część była po prostu niejadalna.
Ale prawdziwa katastrofa to skirt stek, niestety mój wybór.
Niejadalna wołowina, nie dająca się nawet pogryźć, najgorsza jaką jadłem od nie wiem kiedy, a chętnie korzystam z każdej okazji by ją jeść, nawet w mało zachęcających miejscach.
To nie jest łatwe w obróbce mięso, ale jak się nie umie go robić , to lepiej tłuc dewolaje.
Dramat dopełnia fakt, że kiedyś bardzo mocną strona Zazie były sosy towarzyszące daniom głównym. To historia.
Mój był całkowicie wyprany z czegoś zauważalnego w smaku, jego jedyną funkcją było ukrywanie marności mięsa. Przy pozostałych daniach jedynie mule się broniły.
Jedzenie kiepskie, ale za to porcje wielkościowo w okolicach połowy tego co serwowano za dawnego szefa.
Pociechą miał być dla nas legendarny deser - pudding z owocami leśnymi, brioszką i sosem angielskim. Deser legenda, deser wielki balansem smaku i jakością składników, deser dla którego czasem jechało się 200 kilometrów, deser bywający stawką zakładów.
I tu ostateczny cios w serce - dostaliśmy coś, co obok brioszki nawet nie stało, gdzie owoce leśne zastąpiono jakimś czymś, co sugerowało mrożonkę kompotową, a sos angielski sugerował te dostępne w swojej ojczyźnie w słoikach, bez jajek, ale za to z mąką kukurydzianą. Rozciapana konsystencja, brak jakiegoś wyraźnego (dobrego) smaku, wszystko zdominowane przez rozmemłane owoce, smakujące głównie lodówką. Sos litościwie ukrywał przed wzrokiem to co autor nieudolnie podrobił z oryginału.
Za drobne 300 złotych ideał sięgnął bruku.
Za co dwie gwiazdki? Bo mule według słów żony były dobre. No i frytki mają niezłe.

1  Dziękujemy, Paradise753672

Zrecenzowano 19 sierpnia 2019

Odwiedziłam Zazie pierwszy raz z polecenia i nie zawiodłam się. rewelacyjne jedzenie, można się zachwycać bez końca. Potrawy podane w piękny sposób że już oczy mogłyby jeść. Jak na razie jest to moja restauracja numer 1 w Krakowie!

Dziękujemy, anulkakwk
Zrecenzowano 14 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Świetne wykwintne jedzenie. Ceny jak na Kraków powiedziałbym standardowo wysokie. Codziennie nowe danie szefa kuchni. Polecam z calego serca. Klimatyczny wystrój w piwniczce!

Dziękujemy, Jakub L
Zrecenzowano 13 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Zazie Bistro odwiedziłam już drugi raz, za każdym razem było idealnie. Wołowina po burgundzku mięciutka; rozpływała się w ustach, wzielismy tez gęś-przepyszna. Na deser próbowaliśmy sernik z sosem z marakui- chyba najlepszy sernik jaki w zyciu jadłam. Porcje bardzo duże,nie byłam w stanie zjesc całej zupy i drugiego dania. Polecam!

Dziękujemy, alam95
Zrecenzowano 11 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Super jedzenie, super obsługa, super muzyka w tle. Rewelacja dla mnie bomba smaków i kompazycyjna. I wrócę tu na 100%. Polecam i zachęcam do próbowania dan dnia. Zupa krem z buraka rewelacyjnie doprawiona.

Dziękujemy, G9770YLnan

Zazie Bistro — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Zazie Bistro? Podziel się wrażeniami!