“Wszystko smaczne ”
Morela — recenzja

Morela
Nr 87 wśród 1 660 Restauracje (Kraków)
Polecane, biorąc pod uwagę: Kuchnia miejscowa
Opcje wyżywienia: Po godzinach, Śniadanie, Ogródek, Rezerwacje
Zrecenzowano 26 maja 2017 z urządzeń przenośnych

Bardzo dobre jedzenie. . Miła obsługa, miejsce godne polecenia dla par oraz rodzin. Dla turystów miejsce godne polecenia

Dziękujemy, Krzysztof M

Zrecenzowano 4 kwietnia 2017

Restauracja daje możliwość spędzenia czasu w małym i średnim gronie. Położona w samym centrum Krakowa jest doskonale skomunikowana (w pobliżu są 2 przystanki tramwajowe: Poczta Główna i Plac Dominikański). To miejsce wpisuje się w artystyczną atmosferę ulicy Stolarskiej. Dania są bardzo dobre, a ich ceny nie odbiegają od innych miejsc. Zamówione dania, w gronie około 10 osób - każde inne, okazały się znakomite: świeże, ładnie podane (choć na szczęście bez ekstrawagancji) i pełne smaku. Mogę polecić to miejsce!

Dziękujemy, Staszek M
Zrecenzowano 28 lutego 2017

Rzadko pisuję o restauracjach po jednorazowym pobycie, chyba że byłem tam w większym towarzystwie i dzięki temu mogłem popróbować kilku różnych potraw. Tym razem robię wyjątek. Bo „Morela” wydała mi się lokalem oryginalnym i warto na niego zwrócić uwagę. Przede wszystkim ma swoją specyfikę – dania na bazie kaszy gryczanej. Rzadko można spotkać w szanującej się restauracji kaszę nie jako dodatek, ale jako podstawowy składnik potrawy. Próbowałem wersji z boczkiem i suszonymi śliwkami (27,5 zł), był to dobry wybór. Kasza ani nie za sucha, ani nie rozgotowana, a wędlina ze słodko-kwaskowymi śliwkami komponuje się wyśmienicie. Oczywiście, nie jest to dane specjalnie wyrafinowane, ale jeśli ktoś jest miłośnikiem kaszy, raczej nie pożałuje. Szczerze przyznam, że spodziewałem się dostać tu także inne rodzaje kasz, nie tylko gryczaną, ale jak specjalizacja, to specjalizacja.
Bez zarzutu była też polędwica wołowa z sosem z zielonego pieprzu (64 zł, no ale polędwica…), z ciekawie zapieczonymi ziemniakami, w smaku trochę przypominającymi bataty. Jednak zachwyciło mnie coś innego, mianowicie zupa - krem z pieczonych buraków (14 zł). Taka zupa mało ma wspólnego z barszczem, dużo bardziej przypomina duszone buraki, ale jest najprawdziwszą kremową zupą. Odpowiednio ostra, aromatyczna, przełamana – uwaga – waniliowym serkiem mascarpone, rozlanym na powierzchni cienką warstwą. Na pozór jest to pomysł ekstrawagancki, ale okazuje się trafiony. Nie wiem, czy każdemu ten rodzaj zupy posmakuje, dla mnie to odkrycie.
Sam lokal ma atmosferę, wnętrza ładnie rozplanowane, z dobrze wykorzystaną przestrzenią. W lecie, jak się wydaje, działa też ogródek w podwórzu, z widokiem na krużganki na pierwszym piętrze sąsiedniej kamienicy. A obsługa bardzo dobra – kelnerki uprzejme, uczynne, ale nie narzucające się. Rzadko bywam w Krakowie, ale myślę, że jeszcze tu wrócę.

1  Dziękujemy, JLORSKI
Zrecenzowano 26 lutego 2017 z urządzeń przenośnych

Bardzo smaczne polskie dania. Dobre wino. Elegancko ale bez przesady. Przyjemna atmosfera i przyjazna obsługa.

Dziękujemy, Natalia R
Zrecenzowano 9 lutego 2017 z urządzeń przenośnych

Bardzo dobra kasza. Mila obsluga, ciekawy wystroj. Bardzo w porzadku miejsce. Nie mozna sie do niczego przyczepic. Do 5 gwiazdek brakuje jednak w tym miejscu tego czegos czym wyroznialo by sie na tle innych dobrych miejsc - takiej rzeczy jednak brakuje.

Dziękujemy, Bartek M

Morela — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Morela? Podziel się wrażeniami!