Muzeum Galeria Sztuki Polskiej XIX - Sukiennice
Trzeba to zobaczyć.

Janusz P
Oleśnica, Polska
Dla tych, którzy uwielbiają sztukę i widzą więcej

kinga_banaskiewicz
Kraków, Polska

Zrecenzowano: 9 maja 2019

Oczywiście dzieła naszych polskich najwybitniejszych malarzy: Matejko, Chełmoński , Siemiradzki, Podkowiński itd. oraz zagranicznych w jednym miejscu. Szkoda tylko, że Dama z Łasiczką Leonarda da Vinci nie znajduje tutaj miejsca, byłoby jeszcze atrakcyjniej.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
Dziękujemy, Janusz P
Zrecenzowano: 9 maja 2019

Jeśli jesteście pasjonatami sztuki to to miejsce powinno trafić na Waszą listę. Przepiękne dzieła, które robią ogromne wrażenie na żywo. Byłam już dwa razy i myślę, że nie raz jeszcze się tam ze znajomymi wybiorę chcąc ich zarazić tą miłością do malarstwa :) Kreska Józefa Chełmońskiego chyba zrobiła na mnie największe wrażenie. Polecam

Termin skorzystania z atrakcji: luty 2019
1  Dziękujemy, kinga_banaskiewicz
Zrecenzowano: 29 kwietnia 2019

Byłem już dwukrotnie w Galerii Sztuki Polskiej nad Sukiennicami i aż strach pomyśleć, że tle razy się przechodzi pod nim i nie miało się długo pojęcia o jego istnieniu. Wiele obrazów jest znanych nam z szkolnych książek zarówno historycznych jak i tych z plastyki czy do nauki języka polskiego. Miejsce warte zobaczenia każdemu Polakowi aby uzmysłowił sobie pracę artystów.

Termin skorzystania z atrakcji: marzec 2019
Dziękujemy, Pysiekm
Zrecenzowano: 9 lutego 2019 z urządzeń przenośnych

Miejsce głównie przeznaczone dla pasjonatów sztuki. Piękne obrazy, duży zbiór dzieł. Nutka historii też się znajdzie. Z tarasu piękny widok na rynek.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2018
Dziękujemy, nawapanda
Zrecenzowano: 2 stycznia 2019

Są tu dzieła, których reprodukcje znajdują się w podręcznikach literatury i historii Polski. Niesamowicie zobaczyć to na własne oczy: ... "Kościuszko pod Racławicami"; Hołd Pruski" Wernyhora", "Czwórka", "Szał". "Pochodnie Nerona" ...można siedzieć i podziwiać, analizować godzinami, a to tylko 4 sale ... Ludzi stosunkowo niewiele. Można tutaj bez kolejki kupić łączony bilet do "Podziemi Rynku" (do których wejście zaraz obok);

Termin skorzystania z atrakcji: grudzień 2018
Dziękujemy, Wobaj