“Na szczególne okazje”
Cafe Oranzeria — recenzja

Cafe Oranzeria
Nr 194 wśród 1 979 Restauracje (Kraków)
Kuchnie: Europejska
Polecane, biorąc pod uwagę: Piękny widok, Romantyczny
Opcje wyżywienia: Śniadanie, Po godzinach, Dostawa, Rezerwacje
Opis: Z miłości do piękna... z pasji do sztuki… z szacunku do życia… Restauracja Cafe Oranżeria znajduję się na najwyższym piętrze Hotelu Kossak. Wnętrze w większości przeszklone pozwala na rozkoszowanie się najpiękniejszym widokiem w Krakowie – Na Wawel, Stare Miasto i Bulwary Wiślane. Dodatkowo od wiosny do jesieni otwierany jest Taras. Wizyta w Restauracji Cafe Oranżeria to gwarancja prawdziwej kulinarnej podróży po arkanach kuchni europejskiej z nutą fusion. Żeby gotować w stylu fusion, trzeba mieć wyobraźnię i być ciekawym. A także umieć odrzucić utarte schematy. Ten rodzaj kuchni ma najbardziej nieograniczone możliwości ze wszystkich. Naczelną zasadą jest smak. A jedynym ograniczeniem wyobraźnia, której z pewnością nie brakuje kucharzom z Restauracji Cafe Oranżeria.
Zrecenzowano 29 października 2018

To nie jest miejsce, które nadawałoby się do codziennego żywienia lub na niezobowiązujący towarzyski wypad na miasto. Oranżeria nie ma charakteru casualowego. To miejsce ekskluzywne przeznaczone na specjalne okazje. Może to być pierwszy wyjątkowy wieczór z significant other albo rocznicowa kolacja, szczególne uhonorowanie specjalnego gościa lub ważnego członka rodziny, jubilata, solenizanta, czy wreszcie uczczenie specjalnej okazji - awansu, obrony doktoratu itp. Dlatego nieistotna będzie informacja, którą podaję dla porządku, że jest to miejsce należące do drogich. Wystrój, jakość i stopień sofistykacji kuchni oraz poziom obsługi są również na poziomie wyższym. Nie dziwcie się zatem, że w menu znajdziecie pozycje brzmiące jak te z taśm u Sowy i Przyjaciół. Nie brak tu bowiem policzków wołowych i innych tego typu specjałów gourmet cuisine dla rodzimej upper class. Ja wypróbowałem tatara wołowego, bo robię to zawsze, gdy nadarza się ku temu okazja a próba taka nie niesie ze sobą oczywistego ryzyka wylądowania na szpitalnym oddziale ratunkowym. Tutejszy tatar jest malutki, można by go wręcz nazwać tatarkiem i udekorowany jest - stosownie do swych gabarytów - przepiórczym jajeczkiem. Nie wylądowałem na SOR-ze, ale też nie był to tatar, którego będę długo pamiętać (może pomijając jego mikroskopijne rozmiary) albo o którym miałbym ochotę napisać w liście do rodziny. Zup nie próbowaliśmy, bo żadna nie zachęciła nas i nie przekonała opisem w karcie. Daniem głównym dla jednej z osób była kaczka, a dla drugiej łosoś. Kaczka, która składała się zarówno z piersi jaki i udka była poprawnie przygotowana, nie sucha i nie ociekająca tłuszczem, ale też nie mieliśmy poczucia uczestniczenia w wyjątkowym wydarzeniu kulinarnym. To samo wypada powiedzieć, może jeszcze w większym stopniu, o rybie. Łososia trudno skopać, ale też nie jest łatwo nim zachwycić. Deserowy torcik Kossak - chałwowo-orzechowy - był bardzo dobry. Pisząc o tym miejscu nie można nie wspomnieć o jednej, być może najważniejsze w tym wypadku rzeczy - o widoku, jaki rozpościera się z tarasu przylegającego do restauracji. Znajduje się on na górze hotelu Kossak i graniczy "przez miedzę" z analogicznym tarasem, umiejscowionym nad domem towarowym Jubilat i przyległym do restauracji Vidok. Z Kossaka, w odróżnieniu od Vidok, mamy widok także na północną część Krakowa, a nie tylko na zakole Wisły i wzgórze wawelskie. Pod względem widokowym wrażenia są nie do przebicia. Na zakończenie słowo o obsłudze. Jest trochę old fashion, formalna i sztucznie grzeczna.

Termin wizyty: maj 2018
Dziękujemy, Wielki W

Zrecenzowano 1 października 2018

Bardzo dobre jedzenie, pięknie podane, profesjonalna, fachowa , dyskretna i miła obsługa! Niespodzianka dla Jubilata była bardzo udana, goście pod dużym wrażeniem. Niezapomniane widoki . Było pysznie i wspaniale. Polecam !

Termin wizyty: wrzesień 2018
Dziękujemy, Sylwia S
Zrecenzowano 21 sierpnia 2018

Gorąco polecam Cafe Oranżerię, 5/5 za organizację mojego przyjęcia weselnego. Kontakt z manager Panią Anną przed i w trakcie wesela godny wyróżnienia, bardzo dobra obsługa i smaczne jedzenie.

Termin wizyty: kwiecień 2018
Dziękujemy, raafal89
Zrecenzowano 26 czerwca 2018

Zapierający w piersiach dech, przesympatyczna obsługa, pyszne jedzenie, dobre drinki. Idealne na spotkanie biznesowe, lunch z przyjaciółmi i imprezy rodzinne. Gorąco polecam.

Termin wizyty: czerwiec 2018
Dziękujemy, tu_kab2016
Zrecenzowano 27 marca 2018

Restauracja bardzo fajna zarówno pod względem estetycznym jak i obsługi klienta. Bardzo miła obsługa, jedzenie też całkiem dobre. Cudowny widok :)

Termin wizyty: styczeń 2018
Dziękujemy, Julia M

Cafe Oranzeria — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Cafe Oranzeria? Podziel się wrażeniami!