Tripadvisor
Kraków

“Pysznie i sympatycznie”
Salta Resto — recenzja

Salta Resto
Nr 3 wśród 2 178 Restauracje (Kraków)
Opis: Salta Resto – steakhouse na Kazimierzu w Krakowie. Restauracja specjalizuje się w stekach (argentyńska wołowina Campo) oraz burgerach (rasa Hereford z Warmii). Wszystkie potrawy przygotowywane są bez chemii, w oparciu o produkty z certyfikowanych i ekologicznych hodowli.

Fajna restauracja, sympatyczna i fachowa obsługa. Na przystawki ciężko sie było zdecydować wiec zaordynowałem fois gras, ośmiornice, carpaccio i pierożki, oczywiście mięsne. Próbowałem zarówno stek jak i żeberka. Obie te rzeczy świetne, żeberka bez sosu miodowego, wiec świetnie czuć wędzony, mięsny smak. Fajny dobór win na każdą kieszeń od 80 do 1800zl :) Generalnie bardzo fajne miejsce, sugeruje rezerwować, chociaż mi udało się wpaś i zjeść z marszu.

Dziękujemy, maciejpieniazek72

Zrecenzowano 14 stycznia 2020

Byliśmy w Krakowie przejazdem :) Restauracja ma super klimat, kelnerka przemiła oraz te wyśmienite jedzenie! :) warto było. Pastrami i burgery bardzo dobre :)

Dziękujemy, PatrycjaK2794
Zrecenzowano 14 stycznia 2020 z urządzeń przenośnych

Super pomocna obsługa i smaczne jedzenie, podane w bardzo oryginalny sposób.
Super wystrój wewnątrz restauracji. Blisko Serca Kazimierza.
Polecam gorąco

Termin wizyty: grudzień 2019
Dziękujemy, serwer1983
Zrecenzowano 7 stycznia 2020 z urządzeń przenośnych

Witam, polecam wszystkim tą restaurację, bardzo dawno nie zjedliśmy tak dobrej polędwicy wołowej. Burrata godna polecenia, krem z karczochów świetny. Sposób podania, wiedza kelnerów, wszystko poprostu Top. Oby tak dalej. Pozdrawiamy i na pewno jeszcze tam zajrzymy....

Dziękujemy, pawelhd
Zrecenzowano 6 stycznia 2020

Zawitaliśmy w progi Salta Resto bez rezerwacji, na wstępie okazało się, że sala jest pełna - na szczęście ktoś nie dotarł na czas rezerwacji. Otrzymujemy dwuosobowy stolik w rogu sali, zamawiamy przystawkę, burgery i kieliszek wina. Po ok. 20 minutach oczekiwania już mogliśmy kosztować nasze dania. Zaczynając od przystawki… o tym może na końcu. Burger falafel - wegetariański, ogólnie smaczny (+4), burger bekon-cheese fajnie wysmażona wołowina (uwaga obsługa nie pyta o stopień wysmażenia), idealny bekon (jeden z lepszych jakie jadłem), za to sos BBQ taki trochę nijaki, aczkolwiek cały burger na +. Na deser zjedliśmy sernik miodowo-cynamonowy oraz sorbet marakuja. Desery smaczne i dość kosztowne (18-19 zł), chociaż warte swojej ceny. Sorbet bardziej powinien nazywać się crème brûlée, ponieważ to on tutaj gra pierwsze skrzypce (jak widać na zdjęciu). Wracając do przystawki, zamówiliśmy nasze ukochane foie gras (wszędzie gdzie jesteśmy i pojawia się w karcie z chęcią je próbujemy). Niestety tym razem nie było nam dane skosztować foie gras - kelner zwyczajnie zapomniał o przystawce i przyniósł nam od razu burgery. Oczywiście wielokrotnie przeprosił nas za ten fakt, aczkolwiek sugestia jedzenia przystawki po daniu głównym nie miała większego sensu. Jak również i komentarz kelnera w stylu, że ma nadzieję, że nie przeczyta o sobie na TripAdvisor z oceną 1 był niepotrzebny i trochę niesmaczny. Ogólnie obsługa była lekko "wczorajsza". Przykładowo stolik obok nas nie dostał soli i pieprzu, w innym podano klientowi herbatę bez herbaty :) Reasumując jedzenie smaczne, a obsługa do lekkiej poprawy.

1  Dziękujemy, Ewelina i Dawid P

Salta Resto — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Salta Resto? Podziel się wrażeniami!