“Najlepsza cebulowa w mieście”
Voilà Restaurant — recenzja

Voilà Restaurant
Nr 310 wśród 2 107 Restauracje (Kraków)
Opis: Chef Dorota Rydygier odkrywała kuchnie świata z ogromną pasją. Przez 20 lat mieszkała we Francji, gdzie przesiąknęła smakami, tradycją i kulturą francuską. Szkoliła się w restauracjach wyróżnionych trzema gwiazdkami Michelin (Michel&Sebastien Bras 3*, Regis&Jacques Marcon 3*, Georges Blanc 3*, Laurent Petit 2*) ale też na Korsyce i w Turcji. Voilà to spełnienie jej marzeń o własnej restauracji. Miejsce stworzone rodzinnie, gdzie wraz z synem Kamilem, tworzy unikalną atmosferę i przenosi do Polski smaki i klimaty Francji. Z połączenia wiedzy, doświadczenia i miłości do kuchni francuskiej powstało wyjątkowe miejsce na mapie Krakowa, którego menu zaspokoi wymagania największych smakoszy.
Zrecenzowano 5 września 2019

Świetna kuchnia francuska z najlepszą cebulową w mieście! Obsługa bardzo miła i pomocna, a miejsce zaciszne, z dala od miejskiego zgiełku, chociaż położone jest w centrum. Gorąco polecam!

Dziękujemy, bartoszk7000

Zrecenzowano 25 sierpnia 2019

Na przysłowiową "piątkę" jest tu jedzenie i miła atmosfera. To jest przecież to czego oczekujemy po dobrej restauracji. Z czystym sumieniem polecam. Jeśli do posiłku nie zamówicie wina to rachunek wyjdzie przyzwoity, jeśli zdecydujecie się na wino, lub świetnego szampana Charpentier (mała butelka 110 zł) to nieco finansowo "popłyniecie" ale zaspokoicie wszystkie swoje, głęboko skrywane snobistyczne marzenia - więc warto. Inne zalety lokalu: 1. Jedzenie wyśmienite i porcje pięknie podane 2. Przemiła obsługa (pomocna i co ważne - uśmiechnięta) 3. W tle dobre francuskie piosenki ustawione na idealna głośność - można rozmawiać. 4. Centrum Krakowa !!! Pewnym minusem, ale niezawinionym przez samą restaurację są bardzo strome schody, które niemal uniemożliwiają transport wózka czy osoby niepełnosprawnej. Choć i dla takich gości restauracja ustawiła kilka stolików w korytarzu przed wejściem. Aura może nie idealna, ale ta uciążliwość chyba nie wpływa zasadniczo na miłe doznania smakowe. Polecam, polecam, polecam .. AK

Dziękujemy, anko33
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: dorota r, Właściciel, Voilà RestaurantOdpowiedź udzielona 29 sierpnia 2019

Bardzo dziękujemy , jesteśmy niesamowicie wdzięczni za tak miłe słowa. Zapraszamy do degustacji dań z nowej karty, która będzie ciekawa i zaskakująca.

Zrecenzowano 21 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Po pierwsze wnętrze - stylowe, miłe i zwyczajnie ciepłe. Urzeka prostotą i brakiem nadęcia.
Po drugie jedzenie - wspaniała i prosta karta, która może z powodzeniem posłużyć jako lekcja kuchni francuskiej w pigułce. Niesamowicie aromatyczna zupa cebulowa, cudowna sałatka z domowym kozim serem i pachnącymi warzywami. Istna eksplozja wiosny na pięknie przybranym talerzu. Na stole pojawiły się również skradające serce o kubki smakowe desery. Crêpes suzette, które miałam przyjemność jeść to bez zawahania najlepszy deser, który przyszło mi zjeść w restauracjach Krakowa.
Po trzecie obsługa - przemiła i kompetentna Pani, która spowodowała, że nasza wizyta była jeszcze milsza.

Serdecznie polecam!

Dziękujemy, 484urszulag
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: dorota r, Propriétaire, Voilà RestaurantOdpowiedź udzielona 23 sierpnia 2019

Bardzo dziękujemy. Zapraszamy od września do degustacji dań z nowej karty.

Zrecenzowano 19 sierpnia 2019

Restauracja bardzo klimatyczna , jedzenie doskonałe zarówno przystawki, ślimaki, jak również danie główne: ryba z kutra / miętus / , zona stwierdziła , że rozpływa się w ustach, a smakiem bije inne na głowę oraz wołowina po burgundzku , prawdziwa rozkosz dla podniebienia. Deser również wyśmienity : Krem brulee oraz jabłko zapiekane w filo plus świetne wino polecone przez Pania która zajmowała się naszym stolikiem , notabene obsługa miła i profesjonalna naprawdę na najwyższym poziomie . Reasumując jak na wstępie , wszystko super !!! . Naprawdę Polecamy .

Dziękujemy, Zbyszek M
Zrecenzowano 2 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Restauracje Voila odwiedziłam dzięki rezerwacji z Finebite i cieszę się bardzo że tu dotarłam. O miejscu słyszałam już wcześniej ale nie udało się przez kilka tygodni zebrać, aż Finebite zadziałało jako motywator.
Karta jest niedługa, ale jest z czego wybrać. Jedliśmy na przystawkę ślimaki w cieście filo i na salsie pomidorowej - trochę inaczej podane niż w innych francuskich restauracjach i bardzo smaczne. Hitem okazała się wołowina po burgundzku - po prostu rozpływająca się w ustach. Stek był ok, ale nie zrobił takiego wrażenia. Piliśmy dwa różne wina - oba dobre, plus za dostępność na kieliszki. Bardzo sympatyczna obsługa, zaskakująco duże porcje. Trzymam kciuki za to miejsce bo chętnie tu wrócę, a sam lokal wydaje mi się dość pechowy - kiedyś było tu Da Timo z pyszną włoską kuchnią i długo nie przetrwało. Właśnie lokal i jego wystrój to jedyny minus - dla mnie jest bez szału, ale oczywiście lokalizacja jest dobra.

Dziękujemy, 595monikab

Voilà Restaurant — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Voilà Restaurant? Podziel się wrażeniami!