“Wizyta niezachęcająca do następnej”

Trattoria Pergamin Wyki
Zamów online
Nr 1 029 wśród 2 105 Restauracje (Kraków)

Odwiedziłem restaurację w porze lunchu z moją narzeczoną. Byłem w tym miejscu poprzednio i może nie rzuciło mnie na kolana, ale jedzenie było bardzo smaczne, a obsługa miła. Tym razem niestety wszystko obróciło się o 180 stopni. Restauracja posiada ogródek, na który niestety mało kto zagląda z obsługi i można sobie tam siedzieć około 10 min i trzeba mieć nadzieję, że ktoś podejdzie z kartą. Zrozumiałbym, gdyby był duży ruch, jeśli nie na zewnątrz, to w środku. Jednak narzeczona po wejściu do środka do toalety zauważyła, że w środku znajdomowal się jeszcze jeden zajęty stolik.
Po zamówieniu jedzenia i przyniesieniu go, zaczęliśmy konsumpcję. Nie wiem czy zmeinil się kucharz w 3 tygodnie kiedy tu byłem ostatnim razem, może wymienili cały zespół, jednak coś tu nie grało. Jedzenie bardzo średnie, żeby nie powiedzieć złe. Pizza jakaś taka mokra, jak nie z pieca, a gnochi tak słone, że ciężko było to wogole przełknąć bez wielokrotnego popijania napojem.
Podczas jedzenia, aż po zjedzenie (czyli około 20 minut) ani jedna osoba nie wyszła na zewnątrz zobaczyć co się dzieje. Jedynie stolik ze środka wyszedł, co oznaczało że w środku nie ma już wogole gości. Gdy już chcieliśmy wychodzić i zapłacić w środku, przyszła pani kelnerka, która zapytała "czy skończyliśmy". Odpowiedzieliśmy twierdząco, po czym przekazaliśmy jej uwagi dotyczące naszych dań, po czym czekaliśmy na jakąś informację zwrotną, może od niej, może od kucharza, nie liczyliśmy na menadżera szczerze mówiąc od początku, ale może jednak. Niestety przez następne 10 minut nikt znów nie wyszedł na ogródek. Nikt również nie zaproponował kawy, deserów lub nie zapytal czy po prostu chcemy zapłacić i wyjść. Równie dobrze moglibyśmy wyjść bez płacenia i może po pół godzinie ktoś by się zorientował. Oczywiście tego nie zrobiliśmy, więc poszedłem zapłacić do środka, gdyż o rachunek nie było kogo poprosić. Inna Pani kelnerka stała na 'hoście', dała mi z łaską rachunek, a gdy zapytałem czy jest wogole jakiś serwis na zewnątrz, czy kelnerze tam serwują i obsługują, ta pani odpowiedziała: 'to zależy od kelnera, czasem wyjdzie, czasem nie'. Zabrzmiało to bardzo bezczelnie, biorąc pod uwagę, że nasza kelnerka nie była ani na zewnątrz, ani w środku (może była na przerwie, nie wiem) gdzie nie było żadnego zajętego stolika, co oznaczało, że akurat nasza kelnerka "nie wychodzi na zewnątrz". Może jej się nie chciało. Może takie są zasady w tym miejscu, że to kelner decyduje kiedy wychodzić do ludzi na zewnątrz, a kiedy ich zostawić i niech sobie radzą. Jeśli tak naprawdę jest i takie są zasady w tej restauracji to bardzo proszę o informację, gdy siada się do stolika, gdzie jest również bar i kuchnia, wtedy wyniesiemy sobie również napoje i jedzenie. Myślę że dla nas by był to mniejszy problem, niż dla pracowników tej restauracji w tym dniu.

Dziękujemy, miloszk3

Zrecenzowano 1 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Restauracja nowa, nieźle wygląda wewnątrz i z wewnatrz.

Ceny umiarkowane jak na Kraków. Zamówiłem kawkę z bitą śmietaną, super bardzo dobra a dawno nie jadłem tak dobrej bitej śmietany.
W przypadku dan makaronowych pappardelle z polędwica wolowa oraz gnocchi z krewetkami bardzo smaczne obie wersje. Aromatyczne sosy. Na początek może się wydawać że porcje są niewielkich rozmiarów ale jak to zjedliśmy byłem najedzony a zjeść lubię ;p.

Ogólnie smaczne dania cena ok, polecam. Jedyny minus, że na sali jest klima ale nie była włączona w upalny dzień. Są również stoliki za zewnątrz.

Dziękujemy, marcinb977
Zrecenzowano 26 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Czysto, schludnie, na jedzenie nie czeka się długo.
Jakosc produktów wysoka, potrawy bardzo smaczne, podane w pięknym stylu.
Kelnerki bardzo miłe.
Ceny przystępne, na pewno będziemy tam częściej gościć.

Dziękujemy, 849kamilg
Zrecenzowano 14 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Obsluga w porządku, fajny wystrój.
Pizza smaczna (szkoda, ze mały wybór pikantnych), ciasto jak dla mnie idealne (wielkość pizzy również), ceny przystępne.

Dziękujemy, 649krzysztofw
Zrecenzowano 30 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Byliśmy na obiedzie , każdy zamówił ile danie i wszystkie dania były fatalne. Krem z pomidorów jakiś sztuczny, sosy do mięs tłuste i gęste a deser czyli lody absolutnie nie do przyjęcia. Zalane śmietaną w aerozolu i posypane kawałami białej i ciemnej czekolady , roztopione. Schab był twardy a krewetki gumowate . Podany chleb był chyba stary i kupiony w pobliskim lidlu.
Wydaliśmy kupę pieniędzy i do wieczora mieliśmy niesmak.

Dziękujemy, benidorm11111

Trattoria Pergamin Wyki — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Trattoria Pergamin Wyki? Podziel się wrażeniami!