“Przepyszne Krewetki!! ”
Shrimp House — recenzja

Shrimp House
Nr 80 wśród 92 Szybkie posiłki (Kraków)

Miejsce bardzo czyste, z nowoczesnym wystrojem wnętrza. Makaron z krewetkami, curry oraz krewetki w tempurze to moje zdecydowanie ulubione dania. Ceny umiarkowane. Obsługa bardzo miła.

Dziękujemy, Pabianka

Zrecenzowano 8 sierpnia 2019

podczas kilku wizyt w tym miejscu miałam okazję spróbować szaszłyka z krewetek, krewetek w tempurze oraz dania garlic shrimp (10/10 woah) i wszystkie z nich oceniłabym na naprawdę bardzo dobre. w porządku przyrządzone krewety, fajne i pasujące dodatki, wszystko dobrze doprawione i ciekawie podane, a przede wszystkim SWIEŻE . czy warte ok. 40 zł za danie? tyle samo zapłacimy za bardzo podobne do garlic shrimp danie w jednej z wykwintnych krakowskich restauracji z rybami i owocami morza, więc to raczej pytanie retoryczne.

wystrój na pierwszy rzut oka wydaje się super, trzyma klimat nowo otwartej nadmorskiej knajpki z owocami morza, ale po chwili widać niedociągnięcia i niestety w lokalu nie zawsze jest zbyt czysto.

mimo to, jeśli naprawdę lubimy krewetki, polecam spróbować jako miejsce na odmienny, luźny lunch/kolację, bo same dania naprawdę trzymają poziom.

Dziękujemy, chickkpeaa
Zrecenzowano 15 lipca 2019

Przepyszne krewetki, ciekawy sos mango, a do tego chrupiące frytki to idealny zestaw na poniedziałek ;) Polecam. Porcja ogromna i ciężko było ją zjeść.

Dziękujemy, Sabina S
Zrecenzowano 16 czerwca 2019

Ponieważ mieszkałam przez 13 lat na Dalekim Wschodzie, mam dosyć wysokie wymagania odnośnie krewetek i nie spodziewałam się zbyt wiele. Jednak jestem pozytywnie zaskoczona. 8 całkiem sporych krewetek za 31 zł to dobra cena jak na polskie warunki. Zamówiłam krewetki z czosnkiem i białym winem. Dużo sosu i cała bułka paryska zwana w tym lokalu "bagietką" plus prosta sałatka ze świeżo pokrojonym ogórkiem i pomidorkami koktajlowymi z oliwą. Sos mógłby mieć ciut mniej czosnku a więcej pietruszki ale ogólnie danie bardzo udane. Chciałabym spróbować krewetek w "tempurze" żeby sprawdzić, czy to tempura, czy panierka, ale to następnym razem. Mi brakuje w menu krewetek z dalekiego wschodu: w sosie tamaryndowym oraz surowych. Wahałam się nad zabraniem jednej gwiazki za brak białego wina, zwłaszcza, ze za barem wystawione są kieliszki, ale zakładam, że koncepcja lokalu to dania na lunch, nie na kolację. Na lunch przyjdę; na kolację bez białego wina do krewetek - w życiu :) Ogólnie - jeszcze się tam pojawię.

Dziękujemy, malgosia_asdv
Zrecenzowano 2 maja 2019

Pierwsze wrażenie: ciekawy wystrój, ale pustki w lokalu (w porze obiadowej 2 stoliki zajęte).
Obsługa: w barze panuje samoobsługa, na co byliśmy przygotowani, ale przy tak wygórowanych cenach i tak małym obłożeniu sprawiało to dość komiczne wrażenie.
Jedzenie: Bardzo dobry sos czosnkowy i mango, całkiem smaczna bagietka. Niestety, to wszytskie zalety dań, które zamówiliśmy (krewetki w tempurze i czosnkowe). Sałatka colesław śmierdziała lodówką i dziwnie samkowała, więc po 2 kęsach byłam zmuszona ją zostawić. Sałatka nr 2 - roszponka z 1 pomidorkiem koktajlowym i 2 plasterkami ogórka, polana oliwą. W tej cenie to żart, a nie sałatka, właścielom powinno być wstyd. Frytki były niesmaczne, blade.
Krewetki: Przykro mi to pisać, ale w krewetki tej cenie i tej restauracji (Shrimp House, dear God) powinny królować na talerzu, być świeże i perfekcyjnie przyrządzone. Tymczasem były gumowate i bez smaku (czy tutaj się nie przyprawia?). Można było odnieść wrażenie, że są odmrażane i zakupione w supermarkecie.

Podsumowanie: Ogromne rozczarowanie. Nie wiem, czy właściele zdają sobie sprawę, że w tej cenie w Krakowie można zjeść naprawdę pyszne dania z owocami morza, w pięknych miejscach z miłą obsługą. Niestety, nie wrócimy tam. Wszystkim, którzy kiedykolwiek jedli smaczne krewetki zdecydowanie odradzamy.

Dziękujemy, Kajkosmakosz

Shrimp House — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Shrimp House? Podziel się wrażeniami!