“Imponujące obchody 90-tych urodzin Mamy”

Restauracja Willa Fryderyka
Nr 1 606 wśród 2 104 Restauracje (Kraków)
Opis: Restauracja & Spiżarnia Willa Fryderyka to jedno z najpiękniejszych i najciekawszych punktów na kulinarnej i architektonicznej mapie Krakowa. Restauracja mieści się w wyjątkowym budynku Willi Fryderyka Pautscha, malarza. To budynek o ponad 100 letniej historii, z okresu Młodej Polski, w stylu secesyjnym, przez długie lata znany krakowianom jako zaniedbana, opuszczona willa z tajemniczym ogrodem, od dwóch lat restaurowana ze szczególną atencją i staraniami, aby zachować oryginalny charakter. W Willi Fryderyka każdego dnia rozbrzmiewa nastrojowa francuska muzyka, wille otacza uroczy ogród, co razem tworzy magiczną, niepowtarzalną atmosferę. Tutaj nie ustajemy w dążeniu do doskonałości. Nasz zespół to ludzie pełni pasji, oddający się pracy całym sercem i zaangażowaniem. Dzięki nim nasi Goście mogą codziennie cieszyć się wspaniałym restauracyjnym i kulinarnym doznaniom.
Zrecenzowano 4 września 2019

Z przyjemnością mogę polecić Willę Fryderyka na imprezy rodzinne i biznesowe.Wspaniałe wnętrze, przepięknie nakryty stół, pomocna obsługa i oczywiście jedzenie.Rezerwując salę skorzystałam przy organizacji imprezy rodzinnej z propozycji przygotowanych przez właścicielkę.Układanie menu trochę trwało, ale się opłaciło. Wszystkie dania spełniły nasze oczekiwania a sposób podania perfekcyjny.Nasze menu:przystawka: carpaccio z pieczonego buraka i koziego sera - doskonała; zupa: rosół z domowym makaronem: danie: polędwica wieprzowa w sosie grzybowym i gratin ziemniaczanym- wyśmienite; deser: lody waniliowe z owocami i bitą śmietaną - orzeźwiające; na zakończenie wspaniały tort.

Dziękujemy, Lidia-Lidka

Zrecenzowano 20 sierpnia 2019

Jeśli szukasz klimatycznej elegancji, to jest miejsce dla Ciebie. Przepiękne jasne, stylowo odrestaurowane wnętrza, dyskretna francuska muzyka w tle. Bez tłumów i gwaru. Dobre jedzenie i napoje, elegancko podane.
Byliśmy tam rodzinnie w 8 osób na rocznicowym obiedzie. Ustaliłam wcześniej z Mangerem, że przejrzymy menu dostępne na stronie internetowej i zamówimy dania z wyprzedzeniem. W ten sposób każdy mógł mieć coś innego, a nie trzeba było czekać.
Rosół, zupa cebulowa, pasztet i bliny były komplementowane. Drugie dania: placki z gulaszem, boeuf bourguignon i sandacz także zebrały dobre oceny. Słabiej wypadły gołąbki z dziczyzną (za mało mięsa w środku) ale świetny sos grzybowy nadrobił braki. Wszyscy zamówili desery, każdy co innego - nie było złych opinii. Ja wybrałam naleśniki Suzette - naprawdę znakomite.
Miła, sprawna i dyskretna (!) obsługa oraz świeże róże na stole dopełniły reszty.
Nie jest tanio, ale wizyta warta wydanych pieniędzy:)

Dziękujemy, Barbara P
Zrecenzowano 11 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Piękny wystrój niestety jedzenie... pozostawia do życzenia.. zupa cebulowa to skrojony kilogram cebuli zalałany odrobina wody z rozmoczona grzanka w środku. Jestem zawiedziona , a ceny nie takie niskie..

1  Dziękujemy, Magda L
Zrecenzowano 26 czerwca 2019

Zawitałem ponownie żeby zjeść coś " na szybko" - tym razem w sali na górze - przestronnie , możliwość wyboru stolika - bo w środku tygodnia, choć w porze obiadowej . Tu w górnych salach na szczęście są serwetki na stolikach ( na dole koło baru nadal ich nie ma !) . Wybór padł na placki ziemniaczane - dlaczego ? Bo proste i trudno tu coś zepsuć . Nie czekałem długo , placki - porcja jak dla mnie zaledwie wystarczająca , same w sobie smaczne , nie epatujące przypalonym tłuszczem , nie przesadnie grube , ale też i nie cienkie , nie przesuszone - generalnie dobre. Poza ceną . 39 złotych to trochę za dużo jak na ubogo-średnią porcję placków ziemniaczanych , nie narzekam na ilość ale na stosunek ilości /ceny . Ta porcja spokojnie powinna kosztować o 10 zł mniej - zresztą jak spora część cen innych potraw w tym lokalu. Czas pokaże czy ten model biznesowy się utrzyma w tym miejscu . Lokal "sili się " na bycie "ekskluzywnym " ale to bardzo na wyrost . Podobnej jakości potrawy można za wyraźnie tańszą cenę zjeść znacznie bliżej centrum Krakowa - np. w długo działającej krakowskiej restauracji na "C" w okolicach ul. św. Anny . Oczywiście tam wnętrze nie jest tak "wytworne" jak w Willi ale jakość potraw podobna.
PS. Nadal w karcie razi w oczy- w co trzeciej nazwie potrawy " wykwintna" :/

Termin wizyty: kwiecień 2019
Dziękujemy, 3rv2017
Zrecenzowano 24 czerwca 2019

Tatar bardzo dobry, ale jest kilka niedociągnięć.
Nie podano różnych przypraw, tylko sól, pieprz i oliwę.
Oliwa podana w wielkiej butli.
Do espreso dostałam łyżeczkę od herbaty, ledwo mieściła sie w maleńkiej filiżance.
Wnetrza i wystrój piekne!

Dziękujemy, Junosza

Restauracja Willa Fryderyka — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Restauracja Willa Fryderyka? Podziel się wrażeniami!