Kraków
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manngha
Warte odwiedzin

jmgodlewska
Warszawa, Polska
W końcu odwiedziłem to miejsce

Zrecenzowano: 17 sierpnia 2019
DNany07

Zaczynając od kimona, poprzez Pokemon japońska restauracje i godzille by dotrzeć do FENOMENALNEJ wystawy K.Gonciarza. polecam bardzo wszystkim tym, którzy choć w minimalnym stopniu rozpoznają kulturę Japonii.

Dziękujemy, jmgodlewska
Zrecenzowano: 17 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

W zasadzie nie wiadomo czego spodziewać się po tym miejscu. Stąd tak różne oceny, tak przynajmniej mi się wydaje. Czego ja się spodziewałem... Ano szerszego spojrzenia na Japonię z punktu widzenia zarówno techniki i sztuki. Podczas mojej wizyty zobaczyłem wystawę kimon, kompilację ujęć z jednego z miast w Japonii, ekspozycję multimedialną, bardzo wrażeniową w pozytywnym sensie tego określenia, a na początku wystawy Mangghowe spojrzenie na popkulturę Japonii. Część muzeum była niedostępna. W sumie warto odwiedzić to muzeum, zostanie pozytywne wrażenie z nutką niedosytu.

Dziękujemy, DNany07
Zrecenzowano: 26 lipca 2019

Poziom wystaw w muzeum jest naprawdę niestabilny. Można trafić na czas kiedy bilet za 30zł upoważnia do obejrzenia wystaw składających się z kilkunastu eksponatów i poczuć zawód, może być także zupełnie odwrotnie. Osobiście byłem na dwóch różnych. Jedną oceniłbym na 2/5, drugą na 4/5.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, Filip K
Zrecenzowano: 11 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Spacer nad rzeką.. a pozniej chill na tarasie w restauracji ktora jest czescią Muzeum.. idealne miejsce na sniadanie z widokiem na Wawel.. cudownie, cudownie, cudownie..

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
Dziękujemy, Malgosiak2018
Zrecenzowano: 25 marca 2019 z urządzeń przenośnych

Ja nie jestem fanem sztuki japońskiej,poszłam do muzeum z ciekawości. Cena 30 pln za wejście indywidualne wydaje się być przesadzona.4 wystawy:drzeworyt,zdjęcia,plakat i papier(technika wyrabiania papieru-film,to jedyne co mnie zaciekawiło). W sumie wystawę można obejść w 20 minut,choć jest w 2 budynkach.Uważam ze warto te 30 pln wydać lepiej np. na kawe i ciastko w kawiarni z widokiem na Wawel w tym muzeum. Podsumowując kawa, ciastko z widokiem na Wawel 10/10,same muzeum 3/10.

Termin skorzystania z atrakcji: marzec 2019
1  Dziękujemy, 373agatar