“Jeden wielki zawód ”
Mozaika Resto Bar — recenzja

Mozaika Resto Bar
Nr 1 097 wśród 2 104 Restauracje (Kraków)
Opis: Restauracja Dwie Dziewiąte to nowa restauracja na północy Krakowa, powstała z pasji do smaku. Prezentujemy nowoczesną kuchnię polską przełamaną akcentem europejskim. Naszą kartę zmieniamy cztery razy do roku, dzięki czemu dania zawierają jak najwięcej sezonowych i lokalnych składników. W naszym barze znajdziecie Państwo szeroką gamę lokalnych alkoholi.
Zrecenzowano 5 września 2019 z urządzeń przenośnych

Do mozaiki wybraliśmy się korzystając z aplikacji finebite, czytając też wcześniej wiele pochlebnych opinii. Moje oczekiwania poszybowały w górę lecz szybko upadły na bruk i to bardzo twardy. Jako przystawkę zamówiliśmy chłodnik, na który mieliśmy od dawna ochotę, lecz okazało się, że go zabrakło. Nasze dania główne to kaczka z młodymi ziemniakami (paskudne, nie dałam rady zjeść do końca i nawet głód nie był dobryą motywacją. Kaczka gumowa, bez smaku, ziemniaczki może i młode ale odgrzewane w mikrofali-czuć było to w smaku i widać gdy je przekroiłam, byly żółte w środku i białe na zewnątrz, kto kiedykolwiek odgrzewał obiad w mikrofali wie o czym mowa.) parpadelle znośne, na razowym makaronie o czym nie było wspomniane w menu, na szczęście było to danie lubego, który lubi ten typ makaronu i mu to nie przeszkadzało, choć ja na przykład za takim nie przepadam. Brakowało tym daniom smaku i serca. Nie byliśmy ani zadowoleni ani najedzeni. Nasza lemoniada była zrobiona na starym sourze, lub przynajmniej wycisnietym z samego rana i stojącym sobie w cieple- równie dobrze mógł to być koncentrat i nie byłoby to ani lepsze ani gorsze od tego co nam podano. Przynajmniej wnętrze było ładne, choć i mimo tego, że byliśmy wówczas jedynymi gośćmi, stolik który dla nas przygotowano za szybą miał ogródek, z krzesłami typu "u teścia w ogrodzie" i wyściółką ze sztucznej plastikowej trawy, co z elegancją nie ma nic wspólnego. Po drugiej stronie restauracji okna wychodziły na o wiele przyjemniejszy lasek. Wielki zawód. Bałabym się wrócić bo już ta jedna wizyta była dość przykra.

Dziękujemy, doomsii
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Monika M, Dyrektor generalny, Mozaika Resto BarOdpowiedź udzielona 4 tygodnie(-i) temu

Dziękujemy za wyrażoną opinią choć przyznajemy, ze jesteśmy zaskoczeni recenzją - na miejscu kelnerka pytała Państwa o wrażenia - nie zgłosili Państwo żadnych zarzutów. Pozwolimy sobie odpowiedzieć. Jeśli chodzi o kaczkę, przyrządzamy ją metodą sous-vide, co pozwala na zachowanie struktury mięsa. Kaczka jest jednym z naszym bestsellerów, nie dostaliśmy żadnej negatywnej opinii na jej temat. Co do ziemniaków - nie odgrzewamy ich w mikrofalówce, co więcej - pozbyliśmy się mikrofalówki z wyposażenia w połowie roku. Odnośnie lemoniady, robimy ją wyłącznie z owoców na bieżąco na barze a nie na zapleczu. Wszystko po to aby Goście mieli pewność, że nie dodajemy do niej żadnych koncentratów. Kolejny zarzut jest co do miejsca i ogródka - oczywiście jeśli widok był nieodpowiedni, mogli Państwo od razu poprosić o zmianę stolika - na ogół Goście cenią nasz ogródek i miło spędzają tam czas, szczególnie podczas letnich wieczorów.

Szkoda, że ocenia Pani restaurację na 1* przez pryzmat powyższych uwag, które są niezasadne. Rekomendujemy zgłaszać uwagi na miejscu, z pewnością kelner udzieliłby rzeczowej informacji na temat metody przygotowywania potraw i napoi.

Zrecenzowano 26 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Calosc ocenilbym slowem - poprawne.
Wystroj ktory mi odpowiada, nowoczesnie i kwadratowo. Talerze z porcelany UAE. Klasa.
Zamowilismy kilka przystawek i rozne rodzaje dan glownych. Piwko z nowosadeckiego browaru.
Na minus ewidentnie zasluguje czas oczekiwania - przystawki po 45 min a dania glowne po ponad godzinie. Zadnej informacji ze czasy oczekiwania moga byc dluzsze.
Drugi minus to stosunek jakosci do ceny-polecilbym inne knajpki w krakowie gdzie w tej cenie mozna dostac wiecej i smaczniej.
Bardzo dobry krem z topinamburu, wolowina do tatara tez dobra - szkoda ze tatar juz ze zmieszanymi skladnikami. Zeberka niestety - podeszwa, do burgera brak sosu. Milym akcentem byl prezent dla pan w postaci panna coty nie wloczonej do rachubku oraz starter z sorbetu pomidorowego. Dania tez nie byly najwieksze.
Nie bylo zle ale raczej nie wrocimy, szkoda bo po wczesniejszych recenzjach liczylismy na wiecej. Moze zbyt wygorowane mielismy oczekiwania ale za dania w okolicach 40 pln za szt oczekuje jednak przyjemnych doznan a nie rozczarowan.

2  Dziękujemy, jem-bobis
Zrecenzowano 13 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Wybrałam się do Mozaiki z mężem na naszą rocznicę. Zdecydowałam się na to miejsce, bo bardzo pasowało nam menu.
Mój mąż miał ochotę na polędwice, której, niestety, nie było ale kaczka z kluseczkami, którą zamówiliśmy, była wyśmienita!
Przed posiłkiem, dostaliśmy lody od szefa, co było bardzo miło ☺️
Podsumowując, wystrój wnętrza jest elegancki, obsługa bardzo miła i profesjonalna plus duży wybór win. Polecam od całego serca, bo warto! ❤

Dziękujemy, SezginWika
Zrecenzowano 7 lutego 2019

Pięknę wnętrzne, świetne jedzenie ale po wszystkich usłyszanych wcześniej recenzjach czuję lekki niedosyt. Zabrakło mi zainteresowania ze strony kelnera (pomimo że w lokalu nie było wiele zajętych stolików). Zaskoczyły mnie też drinki. W smaku w punkt ale wszystkie były tak samo podane :(
Na pewno wrócę bo dla kuchni warto :) Oby tak dalej

Termin wizyty: styczeń 2019
Dziękujemy, AniaS2473
Zrecenzowano 3 stycznia 2019 z urządzeń przenośnych

Przepyszne krewetki na puree kalafiorowym oraz krem pomidorowy i grzankami. Polecam serdecznie i na pewno wrócę

Termin wizyty: styczeń 2019
Dziękujemy, 415b_a_ejk

Mozaika Resto Bar — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Mozaika Resto Bar? Podziel się wrażeniami!