Zapisz
Wspaniała wystawa

Ekspozycja robi ogromnie wrażenie. Ogromne makiety z klocków Lego otoczone multimediami... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 23 lutego 2020
elam752
Kraków, Polska
Rodzinne zwiedzanie

Było ekstra. Zwiedzałam z rodzicami i braćmi. Poraz pierwszy nie nudziło mi się na lekcji... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 18 lutego 2020
anialeksandra
Przeczytaj wszystkie recenzje (1 361)

Zrecenzowano: 8 września 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo nam się podobała cała wystawa. Polecamy zabrać ze sobą audioprzewodnik. Bardzo fajnie opowiada o makietach.

Dziękujemy, 165maciekm
Zrecenzowano: 2 września 2019

Świat klocków LEGO znany jest każdemu, od kilkulatków po ich dziadków (gdy ich nie mieli, to jedno z marzeń dzieciństwa to klocki duńskiego producenta). Grupa młodych pasjonatów - przy wsparciu finansowym udziałowców - właścicieli Historylandu, począwszy od projektu, szczegółowego rozplanowania, układała ze wspomnianych klocków, makietę wybranego istotnego wydarzenia historycznego. Ilość elementów, jednostkowo liczona jest w tysiącach. Nie chcę popełnić błędu merytorycznego, ale nie jestem w stanie podać przedziału od najmniejszej ilości do największej. Zaciekawienie dzieci, słuchających w skupieniu ciekawie prowadzącego przewodnika, jest chyba najlepszą rekomendacją. Nie ma się co łudzić.... zainteresowanie Historią to hobby niewielu osób w społeczeństwie. Wisienką na torcie jest to, że HistoryLand mieści się w budynku dawnego Dworca Głównego. Niepowtarzalny styl secesyjny w jakim zbudowany jest obiekt nie został pochłonięty przez stworzone wokół nowoczesne centrum urbanistyczne - zespół budynków handlowych o nazwie "galeria". Wychodząc z pociągu - nie trudno (dla zainteresowanych) skorzystać "na dzień dobry" z bogatej oferty jaką udostępnia zwiedzającym Królewskie Stołeczne Miasto Kraków. POLECAM. Dla każdego.

1  Dziękujemy, witoldwk
Zrecenzowano: 1 września 2019

Super miejsce, zupełnie nowe spojrzenie na historię. Fajnie wykorzystane nowe technologie, dzięki którym dzieci na pewno nie będa się nudzić

Dziękujemy, Leniwanika12
Zrecenzowano: 1 września 2019

Miejsce fajnie przystosowane pod dzieci. Osoby starsze tez moga sie tu dobrze bawic natomiast przedstawione historie sa raczej proste.

Dziękujemy, Wander451207
Zrecenzowano: 1 września 2019

HistoryLand to fajne miejsce żeby się nauczyć trochę historii Polski.
Bardzo miła obsługa, można robić zdjęcia, stanowiska VR a także interaktywne gabloty. Pod koniec mają sklep z klockami LEGO w którym bardzo łatwo odnaleźć.
Bardzo dobre miejsce!

Dziękujemy, DzikiDipek